• Zarzut zabójstwa za zbrodnię sprzed... 29 lat

  30 maja minie równo 29 lat od zabójstwa 70-letniej Jadwigi S., którego dokonano w jednym z mieszkań przy ul. Długiej w Gdańsku. Po latach analitycy kryminalni z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku wznowili śledztwo i współpracując z policjantami z tzw. Archiwum X, wytypowali sprawcę. W poniedziałek zatrzymano 64-letniego Tadeusza W. Przedstawiono mu zarzut zabójstwa.

 • Zamieszki podczas Parady Równości - nagranie z drona

 • Narodowcy palą flagę KOD-u

  Podczas sobotniego Marszu Równości w Gdańsku doszło do starć chuliganów z policją. Wcześniej uczestnicy manifestacji ze skrajnej prawicy obrażali uczestników marszu.

Co jest grane 24

5856 imprez dziś
Do poczytania
 • Holendrzy za Żelazną Kurtyną

  Holendrzy za Żelazną Kurtyną

  WYSTAWY

  - Nam nawet powiedziano, że Zachód jest wrogiem i być może zostanie zaatakowany przez wojska Układu Warszawskiego - mówi Ad Nuis, holenderski fotograf i jeden z kuratorów wystawy „Po drugiej stronie”. O tym, co zafascynowało holenderskich fotografów w krajach po drugiej stronie Muru Berlińskiego i jak zachód wyobrażał sobie Europę Wschodnią opowiadają artyści: Sabine Joosten, Bert Verhoeff, Bert Spierz i Ad Nuis.

Nie przegap!
 • Koncert Organowy "Bliżej Bacha"

  Koncert Organowy "Bliżej Bacha"

  klasyka

  Gdańsk to miasto o bogatej, kilkusetletniej tradycji organowej. Tutaj znajdują się znakomite, zabytkowe instrumenty. Tutaj tworzyli tacy artyści jak Friedrich Wilhelm Markull, Kacper Förster, Johann Goldberg, czy Paul Siefert. Koncerty organowe z cyklu „Bliżej Bacha" odbywają się rokrocznie od ponad 20 lat dla podtrzymywania wielowiekowej tradycji prezentowania w Gdańsku muzyki organowej. Osiągane jest to poprzez prezentację muzyki organowej w wykonaniu organistów z wielu ośrodków muzycznych, w tym przede wszystkim przez udział w koncertach artystów związanych z Gdańskiem, prezentujących bogatą twórczość Jana Sebastiana Bacha oraz dorobek literatury organowej swoich państw. „Koncerty organowe z cyklu Bliżej Bacha" mają ponadto wymiar edukacyjny: muzyka organowa rozbrzmiewa w zabytkowych murach kościoła św. Mikołaja, przybliżając tym samym publiczności historię tej barokowej świątyni, bogactwo jej budowy, rzeźbiarstwa i malarstwa. Kamil DżalakJulian GołoszTomasz Sadowski prowadzenie

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Kapitan Ameryka: wojna bohaterów

  Kapitan Ameryka: wojna bohaterów

  science fiction

  Ocena 4/6

  W filmie „Kapitan Ameryka: wojna bohaterów”, będącym bezpośrednią kontynuacją hitowego „Avengers: Czas Ultrona”, Steve Rogers aka Kapitan Ameryka staje na czele nowej drużyny Avengers, by ponownie ocalić ludzkość przed zagładą. W czasie kolejnej międzynarodowej akcji z udziałem superbohaterów ponownie dochodzi do strat w ludności cywilnej. Rosną więc naciski polityczne, by poddać herosów systemowi nadzoru i utworzyć organ decydujący o stopniu ich zaangażowania w działania militarne. Sytuacja ta poważnie wpływa na atmosferę panującą wśród Avengers, którzy starają się obronić świat przed nowym, nikczemnym nieprzyjacielem.

 • Były sobie człowieki

  Były sobie człowieki

  animowany

  Ocena 3/6

  Dwa miliony lat temu, tuż po obiedzie, młody małpolud o imieniu Edward spadł z drzewa, na którym od zawsze mieszkali wszyscy przedstawiciele jego gatunku. Upadając, złamał przednią łapę. Chcąc przeżyć, musiał nauczyć się chodzić na dwóch nogach, wymyślić ogień, narzędzia i... potrawkę z królika. Kiedy spotka Lucy, świat stanie na głowie, a człowieki pospadają z drzew.

 • Młody Mesjasz

  Młody Mesjasz

  dramat

  Młody Mesjasz to opowieść o niezwykłych wydarzeniach w życiu siedmioletniego Jezusa, które każą Mu zadać sobie pytanie: kim jestem? Wyjątkowa perspektywa, z jaką nie zmierzyli się do tej pory żadni twórcy, sprawia, że widz ogląda szalenie elektryzujący i inspirujący obraz, a wraz z wyjątkowymi bohaterami opowieści być może po raz pierwszy w życiu stawia sobie pytania: jakim dzieckiem był Jezus? czy chorował, bawił się i śmiał jak każdy inny chłopiec? kiedy i jak odkrył, że jest Synem Boga? jak dojrzewali do tej myśli Józef i Maryja? jak żyła i jak radziła sobie z tą tajemnicą najbardziej wyjątkowa rodzina w dziejach świata? czy mieli wątpliwości? Kto z najbliższych wiedział, kto się domyślał, a kto nie wierzył? Film uświadamia nam, że bez refleksji nad życiem młodego Mesjasza nie da się zrozumieć ewangelicznej prawdy o jednoczesnym bóstwie i człowieczeństwie Jezusa. Znakomicie prowadzi przez ten świat frapujących pytań i odpowiedzi. Jak przystało na wielkie kinowe dzieło, nie pozwala widzowi przejść wobec niego obojętnie

 • Garmarna na gdyńskim festiwalu Globaltica

  To jeden z najważniejszych zespołów na szwedzkiej scenie folkowej. Jego członkowie zamilkli na długie piętnaście lat. Właśnie nagrali nową płytę i wyruszyli na trasę koncertową. W jej trakcie odwiedzą także Polskę. .

 • Wicza-Pokojski: roboty wkraczają do teatru

  Mamy roboty na scenie, nie sypiemy kaszy manny zamiast pyłu wulkanicznego - reżyser najnowszej premiery na scenie Teatru Miniatura, "Bajek robotów" według tekstów Stanisława Lema, opowiada o tym, czego się można spodziewać po jego spektaklu.

 • "Bazyliszek", czyli cała władza w ręce dzieci

  Spektakl w sopockim Teatrze na Plaży porwał publiczność, zarówno tę małą, jak i dorosłą. Na premierę tłumie przybyli dumni rodzice małych aktorów. A jest z kogo być dumnym bo dzieciaki z Teatru Baabus Musicalis to prawdziwe artystyczne wulkany energii

 • Weekend Literacki w Gdyni: włoska mistrzyni i jubileuszowe debaty

  Jedna z najpopularniejszych dziś w Polsce włoskich pisarek, Melania G. Mazzucco będzie główną zagraniczną gwiazdą Drugiego Weekendu Literackiego Festiwalu Miasto Słowa.