• 19:00 Kończymy kolejne wydanie Dnia na Żywo. Dziękujemy za dziś, za wszystkie zdjęcia, sygnały i komentarze. ...

Co jest grane 24

6602 imprez dziś
Do poczytania
Nie przegap!
 • Robert Kasprzycki w Pubie Spółdzielnia

  Robert Kasprzycki w Pubie Spółdzielnia

  piosenka autorska

  Pub Spółdzielnia zaprasza na koncert Roberta Kasprzyckiego i Maxa Szelęgiewicza. Robert Kasprzycki to znany śpiewający autor (m.in. Nieba do wynajęcia), ale i showman obdarzony niesamowitym poczuciem humoru. Piotr Bałtroczyk określił go jako „znakomitego pieśniarza lirycznego z wybitnym zacięciem satyrycznym”. Kasprzycki jesienią 2014 wydał nową płytę i o tym wydawnictwie mówi tak: To chyba moja najbardziej miłosna płyta, jeśli chodzi o tematykę, bo zdecydowanie ograniczyłem się do uczuć” . „Trzymaj się wiatru kochana” – singiel promujący płytę, utrzymywał się na Liście Przebojów Trójki przez 22 tygodnie. Na koncercie nie zabraknie też znanych utworów z poprzednich płyt artysty i znakomitych kabaretowych parodii. Akompaniować mu będzie Maksymilian Szelęgiewicz – gitarzysta, z którym na stałe współpracuje. 

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Barbie: gwiezdna przygoda

  Barbie: gwiezdna przygoda

  animowany

  Piękna Barbie tym razem w roli kosmicznej księżniczki latającej w kosmosie na magicznej deskorolce. W podróży przez przestworza towarzyszy jej ukochane zwierzątko, oddany, wierny przyjaciel Pupcorn. Pewnego dnia zmienia się wszystko. Migoczące na niebie gwiazdy przygasają i spowalniają swój podniebny taniec. Ale uratowanie kosmosu to zadanie idealne dla pięknej księżniczki Barbie. Na tajemniczej planecie dołącza do grupy ratującej gwiazdy. Poznaje tam wielu nowych, wspaniałych przyjaciół, którzy wspólnie próbują ocalić galaktykę. Wkrótce Barbie odkrywa w sobie niezwykłą siłę – wie, że jeśli tylko będzie słuchać swego serca, z pomocą przyjaciół, może stanąć na czele wszechświata…

 • Mechanik: Konfrontacja

  Mechanik: Konfrontacja

  akcja

  Ocena 1/6

  Arthur Bishop w kręgach wtajemniczonych uważany jest za najskuteczniejszego zawodowego eliminatora na świecie. Jego ofiary znikają bez śladu, a okoliczności zawsze wskazują na nieszczęśliwy wypadek. Po latach „kariery” Bishop postanawia zerwać z krwawą przeszłością, by zacząć nowe życie u boku ukochanej kobiety. Niestety w jego branży nie przewiduje się wcześniejszych emerytur. Największy wróg Bishopa znów daje znać o sobie. Uprowadza jego ukochaną i wyznacza za jej życie cenę. Kobieta przeżyje jeśli Bishop wykona trzy niemal niewykonalne zlecenia w różnych częściach świata. Plan genialny w swej prostocie. Ale Bishop nie lubi być częścią cudzych planów.

 • Boska Florence

  Boska Florence

  dramat

  Ocena 5/6

  Florence Foster Jenkins kochała muzykę ponad życie. Niestety bez wzajemności. Natura obdarzyła ją słuchem i głosem, które nawet głuchego doprowadziłyby do rozpaczy. Florence jednak pragnęła śpiewem podbić świat i w pewnym sensie jej się to udało. Jako dziedziczka sporej fortuny i narzeczona St. Clair Bayfielda - brytyjskiego aktora arystokraty, posiadała atuty, przy których jej brak talentu wydawał się nieistotną przeszkodą. Dzięki heroicznym staraniom ukochanego udawało się jej występować na Broadwayu i nagrywać płyty, a przede wszystkim wciąż wierzyć w swój dar. Jednak gdy zapragnęła ukoronować swój tryumf koncertem w słynnym Carnagie Hall nawet Bayfield wpadł w panikę.

 • Kronos Quartet dla pokoju w ECS [ZDJĘCIA]

  Ukłon w stronę polskiej twórczości, dźwięk wybuchających bomb i cover zespołu The Who - amerykański kwartet smyczkowy Kronos Quartet wystąpił w Europejskim Centrum Solidarności. To godne i klasyczne zamknięcie festiwalu Solidarity of Arts.

 • Bardzo dużo Kieślowskiego w Gdyni

  Organizatorzy Festiwalu Filmowego postanowili bardzo hucznie obchodzić trwający właśnie Rok Kieślowskiego. Z tej okazji w Gdyni będzie można niemal na każdym kroku spotkać się z twórczością tego reżysera.

 • Festiwal Filmowy przypomina Żuławskiego

  W lutym zmarł Andrzej Żuławski, jeden z najważniejszych polskich twórców filmowych. Organizatorzy Festiwalu Filmowego w Gdyni nie mogli pominąć tego smutnego faktu i przygotowali spory zestaw wydarzeń związanych z tym reżyserem.

 • "Bliza" na jubileusz Nagrody Literackiej Gdynia

  Nagroda Literacka Gdynia ma już dziesięć lat. Z tej okazji redakcja pisma "Bliza" przygotowała specjalny, jubileuszowy numer, poświęcony temu laurowi i uhonorowanych nim twórcom.

 • Mozartiana: Królowa Dudziak śpiewa Mozarta [ZDJĘCIA]

  Popisy wokalne Urszuli Dudziak zamknęły ostatni wieczór z Mozartem w Parku Oliwskim. Polska wokalistka zachwyciła tłumnie zgromadzonych fanów jazzu i Mozarta. - Graj do rana! - zachęcała publiczność.

 • Magiczny, zapierający dech w piersiach. Takiego Bałtyku jeszcze nie oglądaliście

  Michał Olech ma 37 lat i na co dzień jest grafikiem w jednej z trójmiejskich firm w branży IT. Jego wielką pasją jest fotografia, a jednym z ulubionych motywów - morze. Pan Michał fotografuje Bałtyk już od 10 lat i przez ten czas udało mu się zrobić wiele magicznych i zapierających dech w piersiach zdjęć Morza Bałtyckiego. Przekonajcie się sami.

 • Dzieci (z)Dolnego Miasta i ich zdjęcia

  Dzieciaki z Dolnego Miasta przez tydzień chodziły z aparatami po ulicach dzielnicy i fotografowały ludzi, zwierzęta i kamienice. - Na miejsca, które widzi się całe życie, trudno jest spojrzeć inaczej, fotograficznie - mówi Renata Dąbrowska, która uczyła dzieci, jak robić zdjęcia.

Tematy ważne dla Trójmiasta
Miejsca
Ważne tematy
Miasta
Ludzie
Studia
Praca