Co jest grane 24

5801 imprez dziś
Do poczytania
 • 200 LAT RÓŻNICY

  200 LAT RÓŻNICY

  KONCERTY

  Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis pod dyrekcją prof. Stanisława Krawczyńskiego wystąpi w gdańskim kościele św. Katarzyny.

Nie przegap!
 • Sopocka Majówka 2016

  Sopocka Majówka 2016

  rozrywka

  Tegoroczny program Sopockiej Majówki jak co roku obfituje w liczne wydarzenia kulturalne i sportowe. Punktem wyjścia dla tegorocznej Sopockiej Majówki była 25-ta rocznica śmierci Jerzego Afanasjewa – pisarza, poety, satyryka, reżysera filmowego, teatralnego i telewizyjnego, postaci mocno związanej z Sopotem. Program: 10.00 Otwarty turniej siatkówki plażowej w kat. Open. Rozpoczęcie sezonu siatkówki plażowej na sopockiej plaży. 10.00 Majówkowy turniej piłki nożnej na sopockich Błoniach 10.30 Otwarty turniej w boule duetów i indywidualnie na 4 torach przy Sopockim Zdroju 11.00  Rodzinny turniej tenisa stołowego (piknik rodzinny) 17.00  Słuchowisko autorstwa Tomasza Kaczorowskiego 18.00 Spektakl „Chimery Afanasjewa”, reż. Tomasz Kaczorowski (bilety w cenie: 20/15 zł ) 19.00 Wernisaż wystawy „Artyści w Domenie Publicznej – Zainspirowani Szkołą Sopocką” 19.30 Film „Niewinni czarodzieje”, reż. Andrzej Wajda, 1960, 83 min (bilety w cenie: 10 zł) 21.00  Projekt muzyczny 432 Bałtyk (wstęp wolny) 21.00 Spektakl plenerowy przy fontannie

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Księga dżungli

  Księga dżungli

  przygodowy

  Ocena 5/6

  „Księga dżungli” w reżyserii Jona Favreau to oparty na motywach ponadczasowych opowiadań Rudyarda Kiplinga film fabularny, powstały w wyniku inspiracji klasyczną animacją Disneya o tym samym tytule. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technik, „Księga dżungli” w spektakularny sposób łączy sceny kręcone z udziałem aktorów z obrazami wygenerowanymi komputerowo.Przerażający tygrys Shere Khan, noszący na swym ciele szramy po walce z człowiekiem, postanawia wyeliminować z dżungli wszystko, co uważa za zagrożenie. Wychowany przez rodzinę wilków chłopiec o imieniu Mowgli przestaje być tam mile widziany. Zmuszony do porzucenia jedynego domu, jaki kiedykolwiek miał, wyrusza w fascynującą podróż, podczas której odkryje swoje pochodzenie. Jego przewodnikami są pantera Bagheera, która przyjmuje rolę srogiego mentora, oraz niedźwiedź - filozof Baloo. Trójka bohaterów napotyka na swojej drodze stworzenia, które nie zawsze życzą Mowgliemu jak najlepiej. Są to między innymi pyton Kaa oraz podstępny KrólLouie, starający się wydobyć od Mowgliego tajemnicę nieuchwytnego i śmiertelnie niebezpiecznego„szkarłatnegokwiatu” – czyli ognia.

 • Ratchet i Clank

  Ratchet i Clank

  animowany

  Ocena 4/6

  Kinowa wersja jednej z najpopularniejszych gier wideo wszech czasów. Wyczekiwana przez miliony fanów „egranizacja” serii „Ratchet i Clank” to produkcja, o jakiej przez lata marzyli sympatycy serii gier – dopracowana jakościowo i wsparta wysokim budżetem i gwiazdorską obsadą dubbingową. W przeniesieniu konsolowego hitu z PlayStation na duże ekrany wzięli udział ojcowie cyklu z Insomniac Games, a o jakość animacji i dobrą zabawę widzów zadbali hollywoodzcy spece od produkcji familijnych, mający na koncie takie przeboje jak „Artur ratuje Gwiazdkę” i oscarowe „Gdzie jest Nemo?”. Głosów bohaterom użyczyli, między innymi, Sylvester Stallone, Bella Thorne, Rosario Dawson, John Goodman i Paul Giamatti. Po zdewastowaniu własnej planety, złoczyńca Drek wraz z armią posłusznych mu Blargów wyrusza na podbój kolejnych światów. Nieoczekiwanie na jego drodze staje para najbardziej zdumiewających bohaterów, jakich kiedykolwiek widział kosmos. To przedstawiciel legendarnej rasy Lombaxów – Ratchet oraz jego wierny druh Clank – mały robot o wielkim sercu i potężnym intelekcie. Aby ocalić wszechświat, Ratchet i Clank dołączą do Strażników Galaktyki, wyjątkowej grupy dowodzonej przez samozwańczego superbohatera – Kapitana Qwarka. Razem zrobią wszystko, by powstrzymać Dreka przed podbojem malowniczej Galaktyki Solana. A przy okazji odkryją, czym są przyjaźń, honor i prawdziwa odwaga.

 • Szefowa

  Szefowa

  komedia

  Kolejna z serii przezabawnych komedii z Melissą McCarthy w roli głównej. Michelle Darnell to kobieta sukcesu, rekin biznesu. Tyle że za sukces ten zapłaciła więzieniem za szpiegostwo handlowe. Tak bywa. Teraz panna Darnell opuszcza zakład karny i zamierza wskrzesić karierę – stać się ulubienicą Ameryki. Tyle tylko, że dawni wrogowie nie zapomnieli jej grzechów przeszłości… Melissa McCarthy znana jest jako królowa komedii, bawiła nas chociażby w trzeciej części „Kac Vegas” czy „Gorącym towarze” u boku Sandry Bullock. Za udział w „Druhnach” otrzymała nominacje do najważniejszych nagród filmowych - Oscara, BAFTY oraz Nagród Gildii Aktorów Ekranowych. Za reżyserię „Michelle Darnell" odpowiedzialny jest mąż aktorki, Ben Falcone.

 • Rutkowska: W każdym tkwi wewnętrzne dziecko

  O tym, że pochodzenie i korzenie mają duże znaczenie przekonuje aktywistka miejska i artystka Iza Rutkowska. W Muzeum Emigracji w Gdyni stworzy ogromne drzewo-przytulankę. Nam opowiada jak zaktywizować polskie społeczeństwo za pomocą pluszowych form.

 • Hans Zimmer w Trójmieście: muzyczno-filmowe show [ZDJĘCIA]

  - Musisz mieć w zespole przynajmniej jednego Polaka. Inaczej nie zrobisz dobrej muzyki filmowej - zachwalał na trójmiejskim koncercie Hans Zimmer. Niemiecki kompozytor muzyki filmowej przyjechał do Polski na trzy występy a pierwszy z nich w sobotę odbył się w Ergo Arenie.

 • Majówka 2016: atrakcje w Metropolii

  Gra detektywistyczna w Gdyni, wielka Sopocka Majówka czy koncert najpopularniejszego kompozytora muzyki filmowej - to tylko niektóre z licznych propozycji na długi majowy weekend. Atrakcji w Metropolii nie zabraknie.

 • Stanisław Krawczyński: spotkanie z tym kompozytorem to spacer drogą z...

  Jaakko Mäntyjärvi to fiński kompozytor praktycznie nieznany w Polsce. A jednak, jak twierdzą znawcy, jego dorobek zdecydowanie warty jest poznania. Będzie się można o tym przekonać podczas specjalnego koncertu - Polskim Chórem Kameralnym dyrygować będzie gościnnie Stanisław Krawczyński.