Artystka dokonała wyboru poezji. Oprócz niej wystąpi Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis, który obchodzi właśnie 25-lecie działalności. Dyrygować będzie Jan Łukaszewski, dyrektor naczelny i artystyczny Scholi. Początek koncertu w Operze Leśnej o godz. 18.

Bilety - 30 zł, w kasach BART-u ( Sopot, ul. Kościuszki 61).

Maciej Małecki

Urodził się w 1940 r. w Warszawie. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Muzyczną - kompozycję i fortepian. Wykształcenie uzupełniał w Eastman School of Music w amerykańskim Rochester. Przez kilka lat grał w duecie fortepianowym z Jerzym Derflem. Jest autorem muzyki dla teatru, telewizji, radia i filmu oraz ponad 50 dzieł orkiestrowych, kameralnych, scenicznych oraz pieśni chóralnych, a także piosenek dla dzieci. Napisał m.in. "Koncert na saksofon altowy i orkiestrę", "Koncert na fortepian i orkiestrę", "Sinfoniettę" na 9 instrumentów, "Arię i Scherzo" na saksofon i kwartet smyczkowy. Wykładał w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. W 1993 r. został prezesem Związku Kompozytorów Polskich i pełnił tę funkcję przez trzy kadencje. Jest laureatem nagród w dziedzinie muzyki dla radia i telewizji, m.in. za "Nie-Boską Symfonię" na festiwalu "Dwa Teatry - Sopot 2003".
Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.