Budowa Galerii Metropolia we Wrzeszczu

6/8

Fot. Biuro architektoniczne Arch Deco

W 2016 r. w znaczny sposób zwiększy się także powierzchnia handlowo-usługowa w Trójmieście, a to za sprawą finalizacji budowanej od 2013 r. przez "Przedsiębiorstwo Budowlane Górski" Galerii Metropolia w Gdańsku Wrzeszczu. Otwarcie nowej i zarazem jednej z największych galerii handlowych Trójmiasta zaplanowano na wrzesień.

Pod koniec grudnia br. na budowie trwały prace przy elewacji budynku oraz wykończeniowe w jego wnętrzu. 
Dużym udogodnieniem dla klientów galerii będzie też bezpośrednie sąsiedztwo dworca we Wrzeszczu, gdzie zatrzymują się zarówno pociągi dalekobieżne, jak i kolej lokalna: SKM i PKM. Co więcej, dostaniemy się do niej bezpośrednio z peronu, przy którym zatrzymają się pociągi SKM.

Galeria tak dobiera najemców, by w jak najmniejszym stopniu pokrywali się z tymi, którzy funkcjonują już w sąsiedniej Galerii Bałtyckiej. W Metropolii zadebiutują m.in.: Tom&Paul, Kiabi i Piazza Di Moda. Galerię wyróżniać ma też to, że aż 4 tys. m kw. powierzchni na poziomie +1 zajmą sklepy z branży wyposażenia wnętrz. Będzie też strefa rozrywkowo-rekreacyjna z 7-salowym kinem Helios (ponad 1100 miejsc na widowniach), a także strefa dla dzieci powierzchni 1000 m kw. i całodobowy klub fitness.

Metropolia to jednak nie tylko galeria sklepów. W skład całego przedsięwzięcia wchodzi też hotel Focus (126 pokojów) i centrum konferencyjne. Otwarcie hotelu nastąpi szybciej, bo już w kwietniu.

Wszystkie zdjęcia
  • Tunele pod Martwą Wisłą
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Nowe pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej
  • Gdyńskie przystanki PKM
  • Remont linii kolejowej między Pruszczem Gdańskim a portem w Gdańsku
  • Budowa Galerii Metropolia we Wrzeszczu
  • Budowa terminala kontenerowego T2 w DCT w Gdańsku
-->
Więcej tematów - Trójmiasto
Wiadomości z Trójmiasta
Magazyn Trójmiejski
Imprezy w Trójmiescie
Sport w Trójmieście