Więcej
    Komentarze
    944, 1000 - ja pierdziu, toż to 5 świat www.usnews.com/education/best-global-universities/poland?page=2
    już oceniałe(a)ś
    3
    0
    Zgoda, poziom nauczania jest dość niski, ale wiele uczelni na wyższych miejscach wcale nie uczy lepiej. Pieniądze to jest problem, ale nie w ilości, lecz w dystrybucji. Baaardzo dużo jest marnowane na miernych uczonych!
    już oceniałe(a)ś
    1
    0
    Ciekawe ile uczelni bylo uwzglednione w tym rankingu. "uczelnie" Rydzyka i Trumpa tez? :)
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    a ile w pierwszej setce najlepszych? przeciez we wszystkim jestesmy najlepsi...
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    Ale obciach!
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    Nie trzeba sie cieszyc, Trzeba plakac. Jak bedziemy w pierwszej setce, postwawie sobie piwo., ktorego nie lubie. I wypije bez skrzywienia twarzy. A powod nedzy na uczeelniach prostry Brak WOLNOSCI! I to od lat.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    Przygnębiający ranking. Gdybyśmy mieli ograniczony kontakt z Zachodem i blokadę internetu, wierzylibyśmy w to, co czasami starają nam się wmówić rzecznicy wyższych uczelni, instytutów i ośrodków badawczych.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    Nie wielki sukces i prawdopodobnie będzie gorzej. Miałem zaszczyt odwiedzić kilka uczelni w Polsce, w USA, Kanadzie i w Chinach. W Polsce jest ewidentny brak inwestycji w wyposażenie i infrastrukturę co jest brakiem powiązania przemysłu i uczelni gdzie nauka zastosowana (applied science) jest w części finansowana przez wielkie korporacje które są beneficjentami prowadzonych badań i nowych odkryć i wykorzystują je w nowych technologiach i produktach. Zauważalny problem jest też tendencja profesorów do kierowania prac na uczelni w kierunku własnych prywatnych interesów szczególnie w celu pozyskania dotacji na programy "innowacji". Ten problem jest bardzo widoczny w branży lotniczej gdzie uczelnie jak WAT, Rzeszowska Politechnika, Instytut w Warszawie prowadzą badania dla firm i osób prywatnych bez żadnych realnych korzyści dla przemysłu czy podnoszenia poziomu rankingu uczelni. Prace nad projektami samolotów a nawet nad projektami których celem jest wskrzeszenie starych dawno wycofanych z produkcji samolotów pochłania masę pieniędzy bez żadnych szans na komercjalizację i korzyści dla gospodarki i przemysłu. Większość tych "wynalazków" nie oderwie się od ziemi.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0