Napisaliśmy w czwartek, że 30-letni prawnik Paweł Makurat został wicedyrektorem Pionu Zarządzania Majątkiem Sieciowym Energa – Operator. Wcześniej było o nim głośno, bo w maju Makurat odszedł w atmosferze skandalu z funkcji wiceprezesa spółki Lotos Kolej.

W Enerdze Paweł Makurat wygrał konkurs na stanowisko wicedyrektora. W warunkach konkursu znalazły się m.in. zapisy o trzyletnim doświadczeniu na stanowisku kierowniczym, doświadczeniu w energetyce oraz o „umiejętności budowania pozytywnych relacji międzyludzkich”, a także o „charyzmie i umiejętności motywowania pracowników”.

Staż kierowniczy? Samodzielna praca na uczelni

Po naszej publikacji Energa odpowiedziała, że Makurat wygrał proces rekrutacji złożony z dwóch etapów – testów wiedzy merytorycznej z obszaru energetyki oraz indywidualnych rozmów rekrutacyjnych.

„Pierwszy etap rekrutacji w formie testu pisemnego dotyczył znajomości Prawa Energetycznego. Drugi etap rekrutacji, czyli rozmowa indywidualna, do której przeszło trzech kandydatów, oceniał umiejętności takie jak: wiedza z zakresu prawa handlowego, prawa energetycznego oraz praktyczne umiejętności związane z zarządzaniem poprzez procesy” – odpowiada Energa.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej