Do zdarzenia doszło w środę około godz. 18.30 na wysokości Zieleniaka przy ul. Wały Piastowskie, tuż przed skrzyżowaniem z Wałami Jagiellońskimi i Błędnikiem. W stojące na czerwonym świetle osobowe daewoo oraz dostawczego citroena jumpera wjechał autobus miejski. Zdarzenie wyglądało dość groźnie, bowiem pod wpływem uderzenia tylna oś samochodu dostawczego uniosła się nad maską osobówki, przygniatając ją.

Z informacji przekazanych przez gdańską policję wynika, że nikomu nic poważnego się nie stało. Dlatego całe zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa.

Według świadków zdarzenia prawdopodobnie w autobusie miejskim linii 132 nie zadziałały prawidłowo hamulce. Policja jednak nie potwierdziła nam tej wersji zdarzenia. Na miejscu powstały utrudnienia w ruchu, w postaci zamknięcia przez godzinę jednego z pasów w kierunku Dworca Głównego PKP.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.