Przed tygodniem Jarosław Wałęsa, kandydat PO na prezydenta Gdańska, ogłosił, że jeśli wygra wybory, to wiceprezydentem ds. zagospodarowania przestrzennego zostanie Karol Spieglanin, prezes Forum Rozwoju Aglomeracji Gdańskiej (FRAG). W najbliższy piątek w trójmiejskiej „Gazecie Wyborczej” ukaże się wywiad ze Spieglaninem na temat jego wizji miasta.

W środę prezes FRAG napisał w mediach społecznościowych, że otrzymał sygnał, iż w związku z planowanym wywiadem w „Wyborczej” jeden z konkurentów Wałęsy zamierza wykorzystać w kampanii fakt, że Spieglanin administrował stroną działającą pod kontrowersyjnymi domenami: zwyrole.org, thegeneracja.org, carllist.org, a w ostatnim czasie zwrl.xyz.

Prezes FRAG zamknął stronę dwa tygodnie temu, co – jak sam przyznaje – miało związek z jego planami rozpoczęcia działalności politycznej. Dlaczego w środę przywrócił witrynę? „Dzięki jej ponownemu uruchomieniu każdy z Was sam może wyrobić sobie opinię na jej temat już teraz i samemu przekonać się, że nie ma na niej nic strasznego” – napisał Spieglanin.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej