O szczegółowych wynikach sondażu piszemy poniżej. Ankieterzy Kantar Millward Brown pytali o preferencje wyborcze od soboty 6 października do piątku 12 października. Termin badania ma znaczenie, nastroje odwzorowane w sondażu są bowiem pewnym obrazem nastrojów w danym czasie.

Dzień przed rozpoczęciem sondażu Kacper Płażyński zwyciężył w pierwszej instancji w sporze wyborczym z Pawłem Adamowiczem i przez weekend mógł się cieszyć z werdyktu. Natomiast w poniedziałek, 8 października, po złożonej apelacji, sprawę prawomocnie wygrał Adamowicz i to on w kolejnych dniach nagłaśniał swój triumf. Spora część uwagi mediów i wyborców była skupiona właśnie na tym sporze.

Kampania Płażyńskiego toczyła się już od dłuższego czasu pełną parą. Kandydat PiS nie pracuje zawodowo i pracuje w kampanii od rana do wieczora. Paweł Adamowicz formalnie prowadzi kampanię poza godzinami pracy. Agitacją zajmuje się rano i po południu, Jednak z racji sprawowanego urzędu również w trakcie dnia bierze udział w wydarzeniach, które są częścią kampanii.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej