Łukasz Czapiela na co dzień jest pilotem samolotów pasażerskich, jednak swoje zamiłowanie do latania realizuje uprawiając lotniczą akrobatykę. Jest m.in. mistrzem świata w podniebnych wyścigach Red Bull Air Race w klasie Challenger. Jego popisy można podziwiać w wielu miejscach w Polsce. Tym razem taką okazję mieli mieszkańcy Sopotu oraz turyści odwiedzający kurort.

To nie było łatwe lądowanie

W środowy poranek Czapiela wylądował małym samolotem Carbon Cub EX2 na sopockim molo. Symbolicznie zainaugurował sezon letni, który oficjalnie zaczyna się 27 kwietnia. Co prawda Łukasz Czapiela jest bardzo doświadczonym pilotem, jednak po lądowaniu przyznał, że nie było ono łatwe.

– Samolot ma bardzo dużą powierzchnię boczną i jest bardzo lekki. Na molo bardzo często występuje boczny wiatr. Mieliśmy tylko półtora metra zapasu od linii centralnej, także margines był niewielki, ale udało się zrobić wszystko bezpiecznie. Włożyłem w to lądowanie i przygotowanie się do niego dużo przygotowań. Trenowałem na różnych lotniskach i cieszę się, że projekt tak fajnie się udał – mówił Czapiela.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej