Rektor Politechniki Gdańskiej prof. dr hab. Jacek Namieśnik zmarł w niedzielę 14 kwietnia w swoim domu. Miał 69 lat. Jeszcze tego samego dnia biuro prasowe PG poinformowało, że prawdopodobną przyczyną śmierci były dolegliwości kardiologiczne, z którymi zmagał się profesor. Jednak dziennikarze TVP połączyli śmierć naukowca z czymś innym.

Kontrowersyjna decyzja rektora

Dzień po pogrzebie prof. Namieśnika w serwisie TVP Info pojawił się materiał, który sugeruje, że na nagłą śmierć rektora miała wpływ krytyka jego decyzji o udostępnieniu Dziedzińca Fahrenheita Politechniki Gdańskiej przedstawicielom Prawa i Sprawiedliwości pod konwencję.

CZYTAJ TAKŻE: Gdańsk pożegnał prof. Jacka Namieśnika. Rektor PG pośmiertnie odznaczony przez prezydenta

Przypomnijmy: 30 marca prezes PiS Jarosław Kaczyński przyjechał do Gdańska, by podczas konwencji złożyć kolejną obietnicę do przedstawionej już tzw. piątki PiS. Okazało się, że tą dodatkową propozycją jest zapowiedź niezgody na unijną dyrektywę dotyczącą praw autorskich w internecie, przez prawicę nazywaną ACTA2. Podczas konwencji oprócz prezesa PiS przemawiali też premier Mateusz Morawiecki i europosłanka Anna Fotyga. Wydarzeniu towarzyszyła manifestacja zorganizowana przez działaczy Komitetu Obrony Demokracji.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej