Pracownia Propagandy Społecznej na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku udostępniła w mediach społecznościowych plakat przedstawiający przekreśloną twarz metropolity gdańskiego abp. Sławoja Leszka Głódzia z podpisem: ASP MÓWI NIE!!! ZAKAZ WJAZDU.

Na profilu pracowni na Facebooku można przeczytać:

„Social Propaganda Studio/Wydział Grafiki ASP w Gdańsku mówi NIE! zapraszaniu w mury naszej uczelni pana Głódzia po jego haniebnych wypowiedziach w związku z ujawnianiem faktów pedofilii w Kościele. Wyrażamy nasz sprzeciw wobec podejmowania tej osoby na ważnych uroczystościach uczelnianych”.

CZYTAJ: "Przecież nie było wytrysku...". Franciszek Cybula, b. kapelan Wałęsy, w filmie Sekielskich

"Sławoj Leszek Głódź sam jest negatywnym bohaterem"

Autorem plakatu jest prof. ASP Jacek Staniszewski, kierownik Pracowni Propagandy Społecznej.

– Pomysł przyszedł mi do głowy w niedzielę, zaraz po tym, kiedy usłyszałem słowa abp. Sławoja Leszka Głódzia na temat filmu „Tylko nie mów nikomu", że nie ogląda byle czego - mówi prof. Staniszewski. - Nie mieści mi się w głowie, że metropolita gdański nie komentuje udowodnionych, haniebnych czynów księży, a do tego jeszcze wypowiada takie słowa na temat filmu braci Sekielskich. Sam jest negatywnym bohaterem „Tylko nie mów nikomu" - kryje księży pedofilów, a do tego celebruje msze święte w ich intencji. Abp Głódź jest co roku zapraszany na inaugurację roku akademickiego. Wydaje mi się, że teraz, po emisji filmu braci Sekielskich, byłoby to co najmniej niestosowne.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej