Adwokaci z Pomorskiej Izby Adwokackiej za darmo udzielają porad prawnych i obrony osobom, których spotkały represje z powodu udziału w protestach po wyroku TK. Adwokaci Marek Karczmarzyk i Małgorzata Kotarska podpowiadają co należy zrobić, gdy w trakcie protestu policja będzie próbowała wręczyć nam mandat lub dokona zatrzymania. Radzą m.in. aby mieć przy sobie numer telefonu do swojego adwokata. Listę adwokatów, którzy udzielają darmowej porady można znaleźć na stronie Pomorskiej Izby Adwokackiej.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Ostatnio stwierdzilem,ze nasila sie poradnictwo prawne w sprawie zatrzman,wpuszczenia policji do mieszkania itp.Z niektorymi poradami sie nie zgadzam.Na jednym z portali radza dwie Panie aby policje wpuscic do domu a potem sie tlumaczyc.Mialem taki przpadek,ze dzwoni domofon i zglasza sie policjan,ze chce wejsc .Pytam do kogo,mowi,ze do mnie.Kiedy
  powiedzialem,ze nie mam zadnych spraw do policji stwierdzil,ze w zasadzie chodzi o sasiada ktory mieszka wyzej.Powiedzialem mu,ze nie interesuje sie sasiadami i nie wpuscilem faceta.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  pierwsza i podstawowa zasada: z psami się nie rozmawia!!
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Proszę śledzić ten cykl uważnie . Następne będą rady w rodzaju - jak się zachować, kiedy złapią cię za rękę na kradzieży w supermarkecie. Moja rada jest następująca - Krzyczeć głośno " To nie moja ręka, to ku... , nie jest moja ręka." Tylko pewnie i zdecydowanie.
  @votec
  jest spora roznica pomiedzy kradzieza a uczestnctwem w protescie.
  nie zauwazyla/ pani pan?
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  `