Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Matko, żadnej reklamy na budynkach
  już oceniałe(a)ś
  46
  2
  a za czasow prl ile kosztowalo wejscie na molo?
  @zz1026 Kosztowało rozsądnie. Złoty w PR podlegał wymianie pieniądza, inflacji (galopującej w latach 80.), dewaluacji etc. Więc trzeba zapytać, w którym roku, bo ceny były bardzo różne i bardzo różna siła nabywcza pieniądza. Myślę, że średnio wg dzisiejszych miar to by było około 3-4 PLN.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @zz1026 Już nie pamiętam ale kosztowało zawsze. W latach młodości to skok przez barierkę.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Wtedy Sopot był morskim kurortem. Już z Monte Cassino było widać morze, miasto było otwarte na zatokę. Teraz, po zabudowaniu koszmarkami każdej piędzi ziemi przy plaży, na Monciaku czuję się jak w kotle - nie czuć, że jestem nad zatoką. Jedyny dobry pomysł z ostatnich lat to schowanie Grunwaldzkiej do tunelu.
  @gal_ja Pewnie, odkąd zginęły budy z pizzą, odkąd odczyszczono wodę w zatoce, odkąd zlikwidowano ruinową resztkę czyli sklep Pawilon, odkąd zlikwidowano ruch samochodowy na głównej ulicy, odkąd odbudowano Dom Zdrojowy a do mola dobudowano marinę odtąd Sopot przestał być "kurortem" (po polsku uzdrowiskiem, dodajmy morskim). Poza sentymentem do lat młodości nic się tu kupy nie trzyma w tych westchnieniach "ach, kiedyś".
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @gal_ja Właśnie, tęsknota za barakami, prowizorką źle wpływa na wyobraźnię. Przed wojną strona lądowa przed molem wyglądała o wiele bardziej miejsko niż dziś. O widoku na morze nie było mowy, bo molo było odgrodzone pełna murowana zabudową. Wytęskniony przez Internautkę stan rzeczy łatwo przywrócić. Wystarczą trzy salwy artylerii z okrętów na redzie.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @gal_ja mam takie same odczucia. Jeszcze jakieś 10-12 lat temu bardzo lubiłam Sopot. Gdy go zobaczyłam ostatnio, jakieś 3 lata temu... rozpacz. Styl plastik-fantastik. I ten koszmarny Sheraton, który przytłoczył i przesłonił Grand Hotel...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Płacić żeby wejśc na molo...i co jeszcze kur*a, kiedy oglądanie morza bedzie płatne?! Mury jakieś może zbudujecie? A za oddychanie przepraszam też mam płacić?
  @zniesmaczona86 Niektórzy płacą , to opłata klimatyczna.
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  @zniesmaczona86 Nikt zniesmaczonej nie broni za darmo oddychać na plaży. Molo trzeba utrzymywać i nie są to małe pieniądze.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Ja miałem czarnego pudla o imieniu Agat!!!
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  fot. 20 w centrum Haffnera "odbywać się będzie kongres" Nie wiadomo jeszcze czy IV Kongres Klastrów Polskich, czy też VIl Kongres Stolarki Polskiej. Ale będzie.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Czy to Beata Szydlo z tatusiem?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Bez reklam, jak cudnie :) I duuużo gustowniej niż teraz!
  już oceniałe(a)ś
  0
  1