Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Warto przypomniec, ze w planach jest zasranie tego uroczego zakatka swiata monstrualnych rozmiarow hotelem Golebiewskiego. Tak jak juz zasral Karpacz i zasral Mikolajki.
  @honeysuckle7 Co za bzdura, nikt nic nie będzie budował na terenie Parku Narodowego... Hotel Gołębiowski ma powstać z całkiem przeciwnej strony Łeby.
  już oceniałe(a)ś
  7
  9
  @honeysuckle7 Nie jestem fanem proponowanego hotelu - niektóre pensjonaty w najlepszych miejscach miasta wyglądają jak rudery, a ta budowa, szczególnie jeśli trzeba będzie przebudować drogi naruszy uroczy rezerwat przyrody, ale tego molocha chcą postawić z dala od Parku Narodowego.
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  @honeysuckle7 Natura jest piękna i nieodzowna w naszym życiu - to jest fakt niepodważalny. Natomiast takie obiekty jak hotel Gołębiewskiego też są bardzo potrzebne do życia w społeczeństwie. Po pierwsze: daje pracę na terenach pięknie położonych ale z dużym wskaźnikiem bezrobocia, po drugie nakręca koniunkturę i buduje markę miejscowości gdzie się znajduje (korzystają na tym nie tylko osoby prowadzące własne działalności gospodarcze ale również całe społeczeństwo), po trzecie odprowadza podatki, z których gmina musi wypłacać np. zasiłki socjalne i prowadzić gospodarkę komunalną ( w utrzymanie budynków komunalnych, infrastruktury drogowej, oświetlenia, schroniska dla zwierząt, porządku i czystości itd., itp.. Nie łatwe są decyzje, gdzie trzeba wybierać między pięknem a wolą życia na własny rachunek. Pozdrawiam
  już oceniałe(a)ś
  0
  2
  @elika Przede wszystkim wykańcza małe, rodzinne pensjonaty. Wiesz, ile takich stoi pustych w Karpaczu?? Chociaż turystów nie brakuje.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @honeysuckle7 zazdrosny jestes bo Cie nie stac na taki hotel. Jakbys mial pieniadze to bys pewnie dwa postawil ;)
  już oceniałe(a)ś
  0
  3
  @indywidualismus bo ceny mają odrealnione - pensjonaty oferuja zbyt niski standard w porownaniu z cena jakiej oczekuja
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @honeysuckle7 ten las znajduje się mniej więcej w połowie parku narodowego i to bliżej Rowów niż Łeby więc nie wprowadzaj czytelników w błąd
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Czy minister pisochrony środowiska już powołał zespół ds eksploatacji gospodarczej tego drewna?
  @wojtek-gdansk A Ty możesz przestać przedłużać ptaszka na forum gazety?
  już oceniałe(a)ś
  3
  16
  @wojtek-gdansk ech gamoniu - zostawienie korników w sPOkoju w puszczy białwowieskiej oznaczałoby zaPOmnienie jak wygląda puszcza na jakieś 150-200 lat. Tyle trwa odradzanie się drzewostanu w sposób samoistny. Słowacy pożałowali już swojej decyzji w Tatrach. POwszechna ignorancja to raczej zaraźliwa głuPOtao odPOrność na wiedzę.
  już oceniałe(a)ś
  1
  2
  Piękne, robi wrażenie. Dobre miejsce na plan filmowy.
  już oceniałe(a)ś
  16
  1
  Piękne! Wzruszyłam się.
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  Ten las rósł zapewne nie przy samym brzegu morza. Podobny las współcześnie rośnie na Wolinie. Geologowie mają swoje sposoby, aby wytyczyć linie brzegowe mórz sprzed milionów lat. Dla nich zmiana zasięgu mórz, to rzecz normalna. Wytyczanie starych linii brzegowych ma swe znaczenie praktyczne, ponieważ w starych osadach przybrzeżnych znajdują się złoża diamentów, cyny, złota, minerałów ciężkich i promieniotwórczych.
  już oceniałe(a)ś
  6
  4
  ciekawe czyje szczatki baltyk odkryje za kolejne 3tys. lat. chyba ruiny meczetow zbudowane na fundamentach kosciolow
  już oceniałe(a)ś
  3
  18
  Jakaś bzdura!! Nagle morze opadło o 2-3 metry ,że to odsłonilo?Ktos zdjęcie zrobnił i szuka sensacji!!!
  @An Go Morze podmyło klif utworzony przez wydmę, klif się osunął a może wypłukało piasek. Te pnie po prostu były schowane w piasku. Byłem, widziałem. Warto.
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  @vperjed No, morze. ;-)
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @An Go skandal, to wina Tuska, że pozwolił na marnotrawstwo takiej ilości drewna, nie zabezpieczając w czas wydm !
  już oceniałe(a)ś
  5
  2
  Nie chcę być malkonentem, ale muszę: mało to takich drewnianych patyków za dzieciaka się znajdowało na plaży? Też mi sensacja ;-)
  @Mariusz Lotko te niektóre "patyki" jak to określiłeś mają po prawie 2m wysokości
  już oceniałe(a)ś
  1
  0