2/6
zamknij < >
Zdjęcie numer 2 w galerii - Prezydent Gdańska był bezbronny, uśmiechał się

Fot. Bartosz Bańka / Agencja Gazeta

'Gdańsk jest szczodry. Gdańsk dzieli się dobrem. Gdańsk chce być miastem solidarności' - mówił ze sceny prezydent Paweł Adamowicz podczas niedzielnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku. Chwilę później nożownik zadał mu śmiertelne ciosy. Gdańsk, 13 stycznia 2019
  • Zdjęcie numer 1 w galerii Prezydent Gdańska był bezbronny, uśmiechał się
  • Zdjęcie numer 2 w galerii Prezydent Gdańska był bezbronny, uśmiechał się
  • Zdjęcie numer 3 w galerii Prezydent Gdańska był bezbronny, uśmiechał się
  • Zdjęcie numer 4 w galerii Prezydent Gdańska był bezbronny, uśmiechał się
  • Zdjęcie numer 5 w galerii Prezydent Gdańska był bezbronny, uśmiechał się
  • Zdjęcie numer 6 w galerii Prezydent Gdańska był bezbronny, uśmiechał się
Komentarze
Policja w tym czasie pilnowała, żeby nikt nie powiesił przed kościołem dziecięcych bucików, a w Warszawie, aby nikt gnomowi nie hałasował po oknem.
@Lasentinelle
Tak, brak policji na takiej imprezie to największa hańba naszego państwa. Ciekawe czy skłoni to kogoś do refleksji?
już oceniałe(a)ś
4
0
Gangstera pojmała lata temu policja, zarzuty postawił prokuraror, sąd skazał go na odbywanie kary w więzieniu, a nie w szpitalu psychiatrycznym, bo był poczytalny. Poczytalny był też, gdy wychodził z więzienia. Chyba łatwo pojąć, że jak wielu innych więzniów wybrał ścieżkę symulowania choroby psychicznej, bo mu się to opłacało.
Oczywiste jest, że był przygotowany, że cały przebieg mordu był zaplanowany. Mówią o tym dziennikarze, którzy byli przy scenie, mówią znawcy ataków terrorystycznych, mówią o tym wszystkie zagraniczne media. Cały świat to widział i w niekończacych się powtórkach ogląda.
Tylko tu - Mazurek i cała reszta politycznej mafii, wespół z mediami Kurskiego, próbują wmówić światu, że co innego widzieliśmy i że upodlenie i upokarzanie nas wszystkich, jakiego codziennie się dopuszczają, nie ma z tym nic wspólnego.
We wczorajszej homilii nawet arcybiskup Nycz, jego rząd musiał wysłuchać, bo ci pomazańcy bardzo lubią publicznie pokazywać swój katolicyzm, powiedział, że ponoszą za to winę, oni, ich media i ..... Kościół też ma w tym niechlubny udział.
Wstyd mi, wstyd za nich i za każdego oszołoma, który dziś i każdego dnia wylewa kubły pomyj na każdego, kto mu się nie podoba. Czuję się upokorzona i bezradna, jak wielu innych ludzi w tym kraju.
@x55
PiS ma większość w Sejmie i zagwarantował sobie bezkarność.Nadaje ton społecznej debacie.Rechotanie i hichot pogardy w Sejmie w stosunku do opozycji dało przyzwolenie na agresje i poniżanie wśród społeczeństwa.
już oceniałe(a)ś
12
1
@jhb
To prawda. Ta władza, jak za czasów komuny, dysponuje wszystkimi narzędziami ustanawiania prawa, wykonywania go i kontrolowania wszystkich i wszystkiego. I dała się poznać całemu światu jako homofoby, nacjonalisci, antysemici, antydemokraci, wrogowie UE, ślepi wyznawcy średnowicznych wyobrażeń o państwie, świecie, człowieku. wrogowie wszystkiego co normalne, a nie tylko postępowe, w ekonomii, polityce społczenej, ekologii, kulturze, edukacji.
już oceniałe(a)ś
12
0
Jak trudno żegnać na zawsze kogoś, kto jeszcze mógł być z nami. Jako społeczeństwo zawiedliśmy. Pozwalaliśmy aby zakłócano pogrzeby Śp. Jacka Kuronia , T.Mazowieckiego,W. Bartoszewskiego!!!!!! Pozwoliliśmy aby doszło do tragedii samospalenia Poitra.S. W dniu Niepodległości maszerowali faszyści!!!!! Pozwoliliśmy aby mówiono że jestesmy gorszym sortem, zdradzieckimi mordami. Pozwoliliśmy na spieprzaj dziadu . Pozwoliliśmy na obrażanie Lecha Wałęsy . Ale pozwaliliśmy też na słowa o dorżnięciu watahy!! Czuję smutek patrząć na to co się dzieje w mediach społecznościowych i TV. Boleję że tak wiele dzieli nas Polaków . Nawet akcje chatytatywnwe nas podzieliły. Smutne to i straszne
@PL1974NS
Nawet akcje chatytatywnwe nas podzieliły. Nie, to tę największą która nas łączyła splugawiła grupa politycznych fanatyków, łącznie z tymi politykierami w białych koloratkach
już oceniałe(a)ś
1
0
Największe zagrożenie wiąże się z bagatelizowanie tego zdarzenia i sprowadzania problemu do wybryku szaleńca.
@romek_atomek
czyli zrobil to putin,tak samo jak pod smolenskiem?
już oceniałe(a)ś
4
3
Najważniejsze, że pan minister mógł zwołać konferencję prasową i pokazać się wyborcom.
już oceniałe(a)ś
36
1
Najbardziej żal mi brudzińskiego. Tak się przejął zdarzeniem a jeszcze niedawno darł mordę o komunistach i złodziejach, złodziej jeden...
@towotowo
a teraz Orkiestra czyni dobro wg Jojo
już oceniałe(a)ś
8
0
Teraz się zacznie nowa polityka bezpieczeństwa w naszym ponoć najbezpieczniejszym kraju. Zamiast tolerancji, szacunku będziemy mieć obowiązkowych antyterrorystów na choince w szkole podstawowej. Władza wymyśli kolejne przepisy, wymagania i postawi kolejne szeregi policji wokół pomników.
już oceniałe(a)ś
25
1
Tu mogła być jakaś inspiracja, być może nawet zlecenie. Od dawna mówi się, że na zachodzie więzienia są wylęgarnią terroryzmu. Być może sprawca został poddany praniu mózgu w więzieniu i zainspirowany do popełnienia zbrodni. Być może ktoś za tym stoi. Wytypowany, z zaburzeniami psychicznymi, zaiste idealny do popełnienia takiej zbrodni....
@Glos_2017
tak, zlecil to putin
już oceniałe(a)ś
3
5