1/4
zamknij < >
Zdjęcie numer 1 w galerii -

Fot. Anna Jarecka / Agencja Gazeta

500 plus i... W witrynach sklepowych lawinowo pojawiły się ogłoszenia zatrudnię kasjera/kasjerkę
  • Zdjęcie numer 1 w galerii
  • Zdjęcie numer 2 w galerii
  • Zdjęcie numer 3 w galerii
  • Zdjęcie numer 4 w galerii
Komentarze
Skąd taka pogarda dla zwykłych, przyzwoitych, ciężko pracujących Polaków w waszym środowisku. Według was z wyborczej , obywatele albo przepiją, albo kupią głupoty za to 500 zł ? Większość Polaków wyda te pieniądze po prostu na swoje dzieci , bo je kocha i dba o ich przyszłość. To takie dziwne i niewyobrażalne ?
już oceniałe(a)ś
36
1
Brakuje niewolników, rzeczywiście dramat.
już oceniałe(a)ś
44
10
W gastronomi brakuje? A nie jest tak, że w umowie 8 godzin ,a faktycznie 10 -12 w sobotę i niedzielę? Za 1500 z? Zarobki poniżej 2000 zł netto - to niewolnictwo!!!!
już oceniałe(a)ś
33
1
Czerska - tacy miłośnicy mechanizmów wolnorynkowych, gardzicie ludźmi że nie chcą tyrać na czarno za grosze, ale sami toniecie, kroplówka od Sorosa potrzebna: "MDIF Media Holdings, spółka zależna od Media Development Fund wspieranego przez miliardera Georga Sorosa, kupiła ponad 5 mln akcji wydawcy "Gazety Wyborczej". Po finalizacji tej transakcji fundusz posiada łącznie 11,22 proc. udziałów w spółce Agora. W sumie MDIF Media Holdings nabył 5,35 mln akcji Agory, co stanowi 8,26 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy spółki. Fundusz stał się tym samym czwartym podmiotem, pod względem wielkości udziałów w tej firmie. Większym udziałowcem Agory jest tylko OFE PZU Złota Jesień (15,93 proc. udziałów w kapitale zakładowym spółki), OFE Nationale-Nederlanden (14,28 udziałów) oraz Agora Holding Sp. z o.o. (11,33 proc. udziałów)." www.money.pl/gielda/spolka-dnia/artykul/soros-inwestuje-w-polsce-kupil-posrednio,111,0,2101103.html
już oceniałe(a)ś
31
1
1,50zł za koszyczek? Czyli 1,50zł za około 15-20 min pracy? Czyli 6zł za godzinę? Czyli około 1,50 funta za godzinę? Czyli około 5razy mniej niż w Anglii? Ne dziwi brak pracownikow u Plantatorki-Wyzyskiwaczki Danuty Stolc ze wsi Miechucino w powiecie kartuskim.
@rosslyn12 to jedź do anglii idioto - skąd się tacy biorą?
już oceniałe(a)ś
11
21
@rosslyn12 Plantatorka to takie kokosy na tym zbija. Potem truskawki na rynku po 2,5(najwiecej zarabia posrednik) a i tak babcie narzekaja ze taaaaaaaaaaaaak drogo. Ziemi w PL pełno, Mozna zostać rolnikiem, plantatorem....bedą kokosy
już oceniałe(a)ś
4
6
@rosslyn12 Takich rwaczy jak ty...zbierających 20 minut jeden koszyk u siebie nigdy nie widziałam. 5h zbierania jednej osoby - 100zł zarobku. 20zł/h jak nic wychodzi. Płace więcej niż plantatorka Danuta, ale ludzi wciąż brakuje. Po co maja pracować, skoro dostają kasę za darmo?
już oceniałe(a)ś
5
6
@rosslyn12 Ile kosztuje w Anglii koszyczek truskawek? Bo u nas 7 zł.
już oceniałe(a)ś
1
2
@berek-oberek a już ci mówię - 28 zł za kilogram . I tak jak w Polsce, ludzi do roboty ciężko znaleźć "bo im się nie opłaca, na zasiłkach więcej"
już oceniałe(a)ś
1
0
A ja mam 3 dzieci, w tym najmłodsze roczne, na dwójkę borę 500+, mam wyższe wykształcenie, pracuję na państwowej uczelni i odetchnęłam, bo wreszcie z najmłodszym mogę zostać w domu na urlopie wychowawczym bez stresu, że nie damy rady finansowo, ponieważ mamy kredyt hipoteczny. Wreszcie cieszy mnie macierzyństwo, nie jestem w kieracie, mam czas przypilnować najstarsze dziecko w szkole, średnie zaprowadzić na karate i piłkę, a z najmłodszym jeździć 3 razy w tygodniu na rehabilitację i regularnie odwiedzać lekarzy specjalistów, bo jest wcześniakiem z problemami. Czy który którykolwiek pracodawca dawałby mi wolne??!!! Świadomie wyłączyłam się przynajmniej na 3 lata z życia zawodowego. Takiej decyzji nie byłam w stanie podjąć ze względów finansowych przy starszych dzieciach, zajmowałąły się nimi ciocie, babcia i ja z językiem przy kolanach. A matka powinna mieć wybór a nie być stawiana pod ścianą przez pracodawcę lub domowy budżet. Cieszę, ze Państwo pomaga rodzinom! A emerytury? Jeszcze kilka miesięcy temu wszyscy płakali, ze nawet jak będziemy pracować to dostaniemy głodowe emerytury. Jesteśmy w stanie przewidzieć co będzie za 20-30 lat? Dlatego może warto zainwestować dziś w rodziny! Patologii nie unikniemy, jednak sądzę, ze większość to są rodziny w sytuacji jak moja.
@welwet Państwo pomaga ? Raczej wszyscy podatnicy się zrzucają nawet ci których nie stac na wziecie kredytu hipotecznego i posłac dziecka na karate ( może być jedynakiem i nie ma 500 plus jesli oboje rodziców zaraba choćby płace minimalna) ...
już oceniałe(a)ś
12
3
@welwet A po co pchałaś się w trójkę dzieci skoro nie było cię na to stać?
już oceniałe(a)ś
6
2
@Michał Witkowski Najgorsze jest to, że ta kobieta pisze, że ma wyższe wykształcenie i pracuje na uczelni. I nawet ona nie rozumie, że to nie "państwo pomaga", tylko składają się na to ci, którzy nie mają dzieci lub mają tych dzieci mniej.
już oceniałe(a)ś
6
2
@alonso0 Żeby te dzieci mogły płacić podatki na umieszczenie Ciebie w domu opieki, jak się zestarzejesz i nie będzie miał się Tobą kto opiekować.
już oceniałe(a)ś
1
0
@Michał Witkowski "Raczej wszyscy podatnicy się zrzucają" Nie, państwo. Państwo ma swoje pieniądze które ściąga z podatków tak samo jak Ty masz swoje pieniądze a nie wydajesz pieniędzy swojego pracodawcy. Można się oczywiście zastanawiać czy te pieniądze państwo wydaje racjonalnie. Moim zdaniem tak - co najmniej z dwóch powodów: po pierwsze zapewnia podstawową stabilizację rodzinom zagrożonym biedą a to nie do przecenienia. Po drugie jest to najlepsza metoda na podniesienie średniej płacy, znacznie lepsza niż minimalna stawka za godzinę czy płaca minimalna.
już oceniałe(a)ś
2
2
To może trzeba by zacząć płacić przyzwoicie ludziom ?
@deladiego trzeba bedzie, ale to oznacza wzrost cen. Czeka nas wkrótce inflacja i to spora.
już oceniałe(a)ś
5
9
@kertog123 Żeby płacić tyle co na zachodzie ( dotyczy nie tylko Polski ale również Czech Słowacji czy Wegier) trzeba miec takie samo PKB a nie np. Polska 70 procent sredniej UE (1990 30 procent)
już oceniałe(a)ś
2
1
@Michał Witkowski PKB 70% sredniej unijnej, racja :) Pensje ok. 30%. Gdyby jedno z drugim szlo w parze...
już oceniałe(a)ś
3
1
@deladiego To ile ty chcesz płacić za kilogram truskawek aby ktoś mógł zapłacić przyzwoicie ludziom? 30 zł?
już oceniałe(a)ś
4
0
Szok i niedowierzanie!!! Ludzie nie chca pracowac za 300EUR! Tym niewolnikom w glowach sie poprzewracalo! To wszystko wina Kaczora i dobrej zmiany!!! KODziarze - do dziela!!! Zrobcie zeby bylo tak jak do tej pory w III RP!!! Blagam!!!!
@prelude93 nie rozumiesz jak działają mechanizmy rynkowe, gdzie niby Polacy mieliby zarabiać te grube pieniądze? Kto inwestowałby w Polsce, gdyby płace były wyższe? Bułgarzy i Rumunii zarabiają jeszcze mniej, dlatego pracodawcy w branży np. informatycznej zatrudniają tam, a nie w Polsce.
już oceniałe(a)ś
6
29
@margolcia MECHANIZMY RYNKOWE i NIEWIDZIALNA RĘKA RYNKU. KAPITAŁ NIE ZNA GRANIC ANI NARODOWOŚCI. Gdzieś już to słyszałem.
już oceniałe(a)ś
9
3