Ehab Atalla, pochodzi z Egiptu, od czterech lat mieszka w Zgorzelcu, sprzedaje kosmetyki naturalne

2/7

RAFAŁ MALKOPolski przyjechałem cztery lata temu. Pochodzę z Egiptu, wcześniej mieszkałem w Sharm el-Sheikh - tam prowadziłem firmę związaną z nurkowaniem. Właśnie podczas nurkowania poznałem swoją żonę, która jest Polką. Żona prowadzi dochodowe biuro rachunkowe, musi wszystkiego pilnować. Dlatego to ja zdecydowałem się na wyprowadzkę, choć mój biznes w Egipcie dalej funkcjonuje. Po przyjeździe do Polski zastanawiałem się czym można tu handlować. Zauważyłem, że ludzie najchętniej wydają pieniądze na dziecko, później na... swoje kobiety. Postawiłem na handel naturalnymi produktami kosmetycznymi. To był świetny wybór. Kluczem do sukcesu jest jakość, dlatego zainteresowanie jest bardzo duże.

Na Jarmarku św. Dominika jestem po raz drugi - warto zainwestować w taką formę promocji. Często prezentuję  się także na podobnych imprezach w Katowicach, Wrocławiu, Kołobrzegu. Prowadzę polską dystrybucję produktów kosmetycznych z Egiptu i Maroko - np. naturalne olejki z czarnuszki, olejki arganowe. Firma działa w Zgorzelcu drugi rok, zainteresowanie jest bardzo duże.

Do Polski przyjechałem cztery lata temu. Pochodzę z Egiptu, wcześniej mieszkałem w Sharm el-Sheikh - tam prowadziłem firmę związaną z nurkowaniem. Właśnie podczas nurkowania poznałem swoją żonę, która jest Polką. Żona prowadzi dochodowe biuro rachunkowe, musi wszystkiego pilnować. Dlatego to ja zdecydowałem się na wyprowadzkę, choć mój biznes w Egipcie dalej funkcjonuje. Po przyjeździe do Polski zastanawiałem się czym można tu handlować. Zauważyłem, że ludzie najchętniej wydają pieniądze na dziecko, później na... swoje kobiety. Postawiłem na handel naturalnymi produktami kosmetycznymi. To był świetny wybór. Kluczem do sukcesu jest jakość, dlatego zainteresowanie jest bardzo duże.

 

Wszystkie zdjęcia
  •  Julia Grushko, Dniepropetrowsk (Ukraina), sprzedaje ręcznie robione ceramiczne i drewniane dekoracje, kubki, ozdoby na choinkę oraz nietypowe czajniki w tradycyjne ukraińskie wzory www.ukrgifts.com
  • Ehab Atalla, pochodzi z Egiptu, od czterech lat mieszka w Zgorzelcu, sprzedaje kosmetyki naturalne
  •  Samba Ifrah Ndiaye, pochodzi z Senegalu, mieszka w Krakowie, prowadzi Galerię Teranga Centrum Kultury i Sztuki Afrykańskiej
  • Mehnet Kemal Ulusoy z bratem Alim Ulusoy, pochodzą z Turcji, mieszkają w Warszawie, gdzie prowadzą Market Turecki
  • Basili Pujol pochodzi z Balaguer - hiszpańskiego miasta położonego w Katalonii, w Gdańsku prowadzi sklep ?U Hiszpana?
  • Jurate Paliuliene, Wilno (Litwa) z rodziną prowadzi sprzedaż futrzanych czapek z lisów, królików, kun
  • Istvan Lakatos, Eger (Węgry), na jarmarku prowadzi punkty gastronomiczne z kuchnią węgierską