Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  --Puławski powstał w 1912 w angielskiej stoczni jako "Car". Pułaski to nie Puławski wybacz im bo nie wiedzą co czynią
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  Fajnie poczytać
  już oceniałe(a)ś
  9
  2
  Błąd w nagłówku wiadomości na głównej gazeta.pl. Jest"Kiedyś pływały z Gdańska do USA. Przeszły do legendy " powinno być "Kiedyś pływały z Gdzni do USA. Przeszły do legendy"
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  "z powodu braku finansów" - ludzie, gdzie Wy się uczyliście polskiego? Za coś takiego, nawet pracujący za darmo stażysta, powinien zostać zwolniony. Potraficie zepsuć przyjemność z czytania jakiegokolwiek artykułu.
  już oceniałe(a)ś
  7
  1
  MS Batory mial zakaz w portach US po wojnie koreanskiej stad komuna zrobila Stefka Batorego a autor zapomina o GAL ktorego przeksztalcono w PLO.
  już oceniałe(a)ś
  7
  1
  A na pierwszej stronie wciąz macie ten niemądry anons: "..kiedyś pływały z Gdańska..." Czy któś w Gazecie zna choć pobieznie historię, geografię, albo widział mapę II RP?
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  To mnie powaliło: "Kiedyś pływały z Gdańska do USA. Przeszły do legendy ". Od redaktorów - nawet jeśli to studenci na umowę zlecenie - oczekujemy więcej... (bo prawdziwych dziennikarzy niestety jest niewielu - to wymierający gatunek). Mylenie Gdańska z Gdynią zdarza się niestety nagminnie np. w ttransmisjach z Festiwalu Filmowego z Gdyni - "Stoimy przed Teatrem Muzycznym w Gdańsku" itp, itd...
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Od dłuższego czasu obserwuję polonistyczne wyczyny autora. Tylko w tym arykule takie kwiatki : "Chrobry" został ostrzelany przez niemieckie samoloty przy wybrzeżu Norwegii spłonął u wybrzeży Norwegii. Uczestniczył w akcji na Norwegię, Dakar, Madagaskar, Północną Afrykę Francuską. Po czterech latach pracy pocięli go złom w stoczni w Blyth. Podczas oprowadzania pasażerów potrafił on dokonywać obliczeń na podstawie gwiazd i swoich ramion. Za moich czasów pani od polskiego by się za głowę złapała i dwóję postawiła.
  @futon Też zauważyłem parę kiksów, ale nie zmienia to faktu, że gość ma dobre pomysły.
  już oceniałe(a)ś
  3
  3
  @biobike Jak można w gazecie w Polsce trzymać kogoś, kto od lat tak kaleczy język polski, na dodatek w artykułach tego pana najczęściej są też błedy rzczowe. Przypuszczam, że jest wiele młodych ludzi mających lepsze pomysły i na dodatek znających język polski, no ale autor ma jak sądze niezłe znajomości. Inaczej nie jestem w stanie sobie tego wytłumaczyć.
  już oceniałe(a)ś
  0
  2
  @futon Hmm... nie "rzczowe" kecz rzeczowe, nie "wiele młodych" lecz wielu młodych. jeśli już się czepiamy, to zacznijmy od siebie i swojej wyobraźni, bo widać,że zbyt szeroką ona nie jest.
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  @xxl_100 Ja nie jestem dziennikarzem w ogólnopolskiej gazecie. Żeby zauważyć, że orkiestra fałszuje, wcale nie muszę być muzykiem.
  już oceniałe(a)ś
  2
  1