Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Brakuje mi tekstu: "Polacy są za mało mobilni" oraz "Polacy mają za wysokie wymagania finansowe". Bezrobotni są winni tak wysokiemu bezrobociu w Polsce.
  @napletekgandalfa wynajęcie mieszkania plus opłaty to 2 tys zł, wystarczą pensje minimum 5 tys na reke i zobaczycie jacy nagle polacy stana się mobilni
  już oceniałe(a)ś
  35
  5
  @45alert "wynajęcie mieszkania plus opłaty to 2 tys zł," 24alert już ci zablokowali? We Wrocławiu, najdroższym chyba po Warszawie mieście w Polsce pod tym kątem, za 2 tys. zł + opłaty masz 3 pokojowe mieszkanie w centrum miasta. Co jeszcze ci DAĆ?
  już oceniałe(a)ś
  10
  26
  @pijanymarynarz Niesamowite. Bo w Warszawie za 2 tys. nie wynajmiesz nawet porządnej kawalerki w centrum. Są oczywiście nory za 1200+opłaty, ale to naprawdę NORY przez duże N, oczywiście na zadupiu.
  już oceniałe(a)ś
  15
  5
  @napletekgandalfa Jesli wiecej pracowników wyjedzie, a braki sily roboczej sie dobiora do naszych chciwych firm, wtedy jest jedyna szansa na zmiany.
  już oceniałe(a)ś
  6
  1
  @pijanymarynarz w gdansku kawalerke wynajmiesz nawet za 1000 zlotych plus oplaty - woda gaz prad czynsz wyjdzie 1800 wiec nie wiem co ci bezbrobotni tak marudza dostaja 1300 na reke i chcieliby wiecej? jesc mozna na smietniku ubierac sie w lumpeksie jezdzic na gape i nie placic rachunkow wtedy od pierwszego do pierwszego im starczy
  już oceniałe(a)ś
  17
  1
  Jakoś trudno mi uwierzyć w te dane. Mieszkam we Wrocławiu i praca wcale nie leży tu na ulicy. Jest trochę jakichś śmieciowo-groszowych ofert z agencji, to wszystko. Sensownej pracy za przyzwoite pieniądze niestety ale nie ma. W odróżnieniu od innych dużych miast, we Wrocławiu praktycznie brak dużych pracodawców. Gdzie te pół miliona luda niby pracuje, w warzywniakach i kioskach ruchu?
  @wykon "Sensownej pracy za przyzwoite pieniądze niestety ale nie ma. " Oczywiście, że jest, ale Twoje umiejętności/wiedza mają się przydać pracodawcy. Jeżeli potrafi się tyle co "wszyscy", to ciężko oczekiwać "sensownej" pracy, nieprawdaż? Nie ma dużych pracodawców... cale Kobierzyce, duże zakłady typu 3M, Dekoral (tu mają niezłe warunki). Powiedz, co masz do zaoferowania?
  już oceniałe(a)ś
  20
  23
  @pijanymarynarz podejrzewam, że dyplom z drapania się po d*** i zaliczony w całości Assassin Creed 4.
  już oceniałe(a)ś
  17
  12
  @wykon We Wrocławiu nie ma dużych pracodawców i dobrych zarobków? No jeśli przerzucasz paczki w Amazonie, bo nie chciało Ci się uczyć i rozwijać, to Twoja wina. A z dużych pracodawców, oprócz Amazona, to masz Volvo, Amazon, LG w Kobierzycach, Impel, HP, Nokia, Koelner, 3M, Selena, Dekoral, Kogeneracja, AmRest...
  już oceniałe(a)ś
  8
  7
  @nekename volvo się likwiduje, a miejsca pracy są dla informatyków - w nokii np.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @nekename oprócz Amazona jest Amazon... ty się uczyłeś, ale logiki i budowy zdań nie było w programie? Ale przyznam że przekonałeś mnie zwłaszcza Impelem, praca stróża za 4 zł/godz. z pewnością jest zarąbista. Myślałem też że Nokia upadła, a w Kobierzycach jest nie LG a jakiś Chiang-Peng, ale oczywiście mogę się mylić
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Teraz poproszę o ranking z uwzględnieniem szarej strefy, ludzi pracujących na czarno bez żadnej umowy z wypłatą pod stołem do ręki.
  już oceniałe(a)ś
  41
  3
  Są to dane statystyczne w zupełności nie odzwierciedlających faktyczną sytuacje na rynku pracy....dzieli się liczbę mieszkańców przez liczbę dostępnych ofert pracy a co z ludźmi przyjezdnymi poszukujących pracy.Ich liczbę trudno określić dokładnie jedynie w przybliżeniu......więc takie wskaźniki drodzy redaktorzy możecie w bajki wsadzić dla naiwnych czytelników.
  @Artur Krzysztof Majewski Chyba zbyt intensywnie używasz kropki.
  już oceniałe(a)ś
  4
  7
  A jak jest naprawdę z pracą i bezrobociem tego nie wie nikt. Nie każdy bezrobotny się rejestruje, zwłaszcza, gdy nie ma już prawa do zasiłku. Wielu zarejestrowanych bezrobotnych pracuje na czarno. Są takie gminy, gdzie wskaźnik bezrobocia jest bardzo wysoki, ale wielu mieszkańców miesiącami nie można spotkać w domu, bo pracują na Wyspach. Są też takie gminy, gdzie bezrobocie jest ogromne a ludzie faktycznie bez pracy i nie wiadomo z czego żyją. Gdzie większość bezrobotnych to sieroty po zlikwidowanych PGR-ach, bez wykształcenia, bez znajomości języków, bez kwalifikacji i gdzie w okolicy nie ma żadnego większego pracodawcy a i o prace sezonowe trudno.
  już oceniałe(a)ś
  25
  1
  Ściema i propaganda. Tak świetnie z pracą w Bydgoszczy - to ciekawe dlaczego miasto ma tak żałośnie niskie wynagrodzenia? Kolega w Poznaniu: też mówi, że ciężko....
  @ax222 Jak koledze w Poznaniu jest ciężko, to może od razu lepiej sobie nogi połamać i rentę dostać? Ku..., ludzie żyją w miastach z bezrobociem 30%, a tym w Poznaniu jest "ciężko".... Żałośnie niskie wynagrodzenia? Jeżeli potrafisz tyle co 100 innych kandydatów, to dostaniesz dokładnie tyle, ile najmniej powie którykolwiek z nich, czyli "minimalną". Szkolcie się, douczajcie - macie INTERNET, w którym jest wszelka wiedza do pewnego poziomu, pomijając specjalistyczną ale Tobie najpewniej nie takiej trzeba jak sądzę po wpisie.... jak Ci źle to zamiast tutaj pisać, douczaj się. Dostaniesz tym więcej, o ile bardziej wyróżnisz się wśród innych.
  już oceniałe(a)ś
  7
  17
  @ax222 Trzeba najpierw poznać metodologie liczenia wynagrodzeń, a nie pieprzyć jak porąbany. Po pierwsze do danych statystycznych bierze sie pod uwagę przedsiębiorstwa powyżej 10 pracowników i siedziba musi być w danej miejscowości. Przecież we Włocławku według tych badań zarabiaja lepiej niż w Bydgoszczy, dlaczego, a to proszę pomyśleć.
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  @ax222 u Was w Toruniu to dopiero jest żałośnie :). Weź się facet puknij w łeb. Gdyby nie Bydgoszcz w Toruniu bezrobocie byłoby 15%
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  @ax222 Bydgoszcz. Potrzebuje do pracy 3 ludzi. Praca nie wymagająca żadnych szczególnych kwalifikacji. Nie budowa, nie tasma produkcyjna. Na ogłoszenie odpowiada 16 osób. Wynagrodzenie na start 16 zl / brutto. Tydzien po ogłoszeniu dzwonie: - 3 pierwszych, na podstawie CV najbardziej obiecujących, przeprasza ale już znaleźli pracę. - Kolejny, bezrobotny od 6 lat. Proponuję spotkanie następnego dnia. Odpowiedz: Nie mogę, jutro i pojutrze mam zajęte. - Następny: mogę pracować ale 16 gotówką codziennie. Brutto to mam sobie wsadzić ......... - jeden przychodzi na spotkanie (10 rano) z wyraźnym zapachem świeżego :) piwa. Mowie, że zadzwonię - nie dzwonię. - Zatrudniam w końcu dziewczynę studentkę i w ciągu kilku dni jeszcze jej koleżankę i kolegę.(po 3 tygodniach jestem bardzo zadowolony a pracownicy zarabiają już 18/h) Generalnie: ci co sobą coś reprezentują i pracy naprawdę szukają, znajdują ją.
  już oceniałe(a)ś
  0
  3
  @uoft A gdzieżesz się ogłosił, że tak zapytam?
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @mimowszystkolubietorun u Was za to w Świeciu to chyba przepustki dzisiaj wydali. Ciekawe, skąd ty znalazłeś ten Toruń? @franek_baltazar pieprzysz to waszeć, i to nieźle. Czy ja użyłem jakiejkolwiek wielkości statystycznej? @pijanymarynarz Widzisz bałwanie, umieć można dużo, tyle że w wąskiej dziedzinie. Ile firm potrzebuje np. inżyniera chemika? Wreszcie: skoro jest tak świetnie, to chętnie poznam propozycję zatrudnienia (mogę podać maila). W miejscu mojego zamieszkania kariery nie zrobię, bez problemu przeniosę się nawet na drugi koniec kraju. Oczywiście nie za wynagrodzenie niższe od kosztów wynajmu mieszkania...
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  pracy jest po sufit, w woj. śląskim przykładowo pracy jest pełno, zakłady produkcyjne, czy markety, mają problem ze znalezieniem osób do pracy, a to dlatego, że oferują 1100 zł do ręki.
  już oceniałe(a)ś
  20
  2
  Ranking jest tendencyjny. We Wrocławiu może i jest sporo ofert ale JAKICH ofert? Za śmieciowa pensję w obozie pracy Amazona? Wolne żarty. Lepiej być śmieciarzem w Warszawie.
  @Przemek Brożek Kiedys bez odpowiednich kwalifikacji kopało się rowy ,teraz można pracować w Amazonie jakiś postęp przyznasz jest?jest ciepło nie pada na głowę więc nie narzekajmy.
  już oceniałe(a)ś
  9
  8
  @Przemek Brożek kolejny warszawski kretyn
  już oceniałe(a)ś
  4
  3