Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
    Proszę: 10. Uniwersytet Medyczny w Łodzi + WAM 9. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu 8. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie 7. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu 6. Uniwersytet Gdański 5. Uniwersytet Wrocławski 4. Warszawski Uniwersytet Medyczny 3. Politechnika Warszawska 2. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie 1. Uniwersytet Warszawski
    @wizard Dzięki.
    już oceniałe(a)ś
    67
    0
    @wizard Mmmmmm........... pachnie mi PRL.
    już oceniałe(a)ś
    4
    1
    @wizard "Moj" UMK na siodmym miejscu, niezle. Dzieki za liste, chwdSlajdom. :)
    już oceniałe(a)ś
    17
    2
    @wizard Dzięki!
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    Nie chce mi się klikać tych slajdów. Czy ktoś mógłby wymienić te uczelnie w komentarzach? Dzięki.
    @jerry.uk Proponuję zainstalować dodatek Eliminator Slajdów w firefoxie. Wszystkie slajdy zostaną wyświetlone na jednej stronie jeden pod drugim :)
    już oceniałe(a)ś
    17
    0
    @chton albo na chromie...
    już oceniałe(a)ś
    9
    1
    @azjael A moze ktos potrafi podpowiedziec, jak sie pozbyc tego g...nianego paska, ktory sie pojawia u gory przy przewijaniu strony? Tak mnie nieziemsko wkurza...
    już oceniałe(a)ś
    10
    0
    Uniwersytet Warszawski nie mieści się w grupie 400 !!!!! najlepszych Uczelni na świecie. "Gratuluję"
    @mark6 UW jako całość - nie, ale popatrz sobie na osiągnięcia ludzi z Wydziału Fizyki z (do niedawna) Hożej 69.
    już oceniałe(a)ś
    18
    3
    @mark6 Upadek Polski najbardziej widać po poziomie uniwersytetów. Największy szok przeżyłem jakis czas temu, gdy od córki przypadkiem się dowiedziałem, że jakiś jej kolega, student prawa, ma dużo wolnego czasu na imprezowanie, sport, hobby itd. Spytałem syna, czy znał kogoś z prawa i on to potwierdził. A ja pamiętam czasy 30-40 lat temu, kiedy studenci prawa byli praktycznie niewidoczni, jak studenci I roku chemii - bez przerwy musieli się uczyć... mówię o UW - najlepszej uczelni w Polsce. Ciekawe, jak teraz jest na I roku chemii? Może też mają luzy?
    już oceniałe(a)ś
    11
    9
    @exsero Tak, Fizyka na UW jest sklasyfikowana 150. miejscu na świecie więc wyróżnia się na tle innych wydziałów, ale nadal nie jest to ścisła czołówka. Już nie mówię o równaniu do Princeton czy MIT...
    już oceniałe(a)ś
    8
    5
    @dokowski "...czasy 30-40 lat temu, kiedy studenci prawa byli praktycznie niewidoczni..." Tez doskonale pamiętam te czasy i studentów prawa UJ. Niewidoczni byli rzeczywiście, ale TYLKO w czasie sesji- wtedy zakuwali. Pomiędzy sesjami (czytaj - w ciągu semestru) imprezowali najciekawiej i najgłośniej.
    już oceniałe(a)ś
    14
    2
    @mark6 Klasyfikacja o ktorej mówisz jest robiona przez Amerykanów i Brytyjczyków na ich wlasny uzytek. W pierwszej trzydziestce sa dwie uczelnie europejskie (obie w Szwajcarii). Wszystkie inne to oczywiscie USA i UK, ogolnie anglojezyczne.
    już oceniałe(a)ś
    9
    8
    @hulababula Indeks Hirscha uwzglednia ilosc cytowan, a ta jest zwiazana z ogolna iloscia publkaji w danj dziedzinie. Nic wiec dziwnego, ze fizyk przodujea takienp. lesnictwo jest I bedzie niewidoczne bez wzgledu na jakosc kadry I publikacji. Aby ludzkosc mogla sie ozwijac potrzuczelnie reprezentujace wszystkie dziedziny wiedzy zatrudniajace wybitnych naukowcow, nie tylko te, w ktorych zdobywa sie slawe naukowa dzieki odpowiednio ustawionym indeksom.
    już oceniałe(a)ś
    3
    1
    Uniwersytet w Poznaniu ???? Ha ha ha oj oj oj !!! Uczelnia, na której kadra "naukowa" zajmuje się wskakiwaniem klechom, w doo....., której "naukowcy" z AKO szerzą CIEMNOTĘ a nie naukę, tak wysoko w rankingu? Takie badanie możecie sobie wsadzić głęboko w ........
    @mark6 "Kuznia kadr" kartoflanej sekty!
    już oceniałe(a)ś
    33
    22
    @mark6 Mam nadzieje ze takie rankingi nie beda zalezaly od oczekiwan idiotow w twoim typie : cenisz kosciol - slaba uczelnia, a na kogo glosowal Rektor? A ilu macie pedalow? Obrzydliwy frustracie
    już oceniałe(a)ś
    26
    40
    @janusz36 Aniołku, tak się składa, że wszelka ideologia szkodzi nauce. Uniwersytet powinien być przede wszystkim ostoją wolnej myśli. Jak kościół wpływa na wolność myśli i poglądów, dobrze wiadomo, nie ma potrzeby się nad tym rozwodzić. W czasach PRL oficjalna ideologia nie była aż tak szkodliwa - nie była atrakcyjna dla elit intelektualnych, traktowano ją z pogardą. Uniwersytety, przynajmniej te nadające ton, potrafiły zachować wolność myśli i szczyciły się nią. Dziś koła towarzysko powiązane z episkopatem i przyległościami nadają ton w środowisku. I wystarczy porównać, kim byli ówcześni profesorowie, a kim są dzisiejsi. Oczywiście to generalizacja, zawsze są wyjątki, ale te dziś cicho siedzą i cienko przędą.
    już oceniałe(a)ś
    40
    12
    @janusz36 Pozdrawiam mądrego. na tym forum to rzadkość. Lubię sobie tutaj czasami wchodzić i czytać wypowiedzi cymbałów z klapami na oczach.
    już oceniałe(a)ś
    13
    6
    @mark6 z jakiej POzycji ta opinia?
    już oceniałe(a)ś
    3
    14
    @dependo Ja tez, wrecz uwielbiam...
    już oceniałe(a)ś
    4
    1
    Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu od kiedy zajął się politykowaniem i wspieraniem prawicowych radykałów zaczął systematycznie spadać w rankingu,może już czas wymienić zniewiesciałą kadrę?.Od pewnego czasu Uniwersytet słynie z ,,Odezw''czy listów otwartych kilku profesorów(wypowisdający się w imieniu społeczeństwa) robiących wstyd całemu Poznaniowi.Panowie może zajmijcie się tym do czego jesteście powołani i do roboty!
    @yokoono23 Proszę nie obrażać niewiast.
    już oceniałe(a)ś
    23
    1
    @yokoono23 Uniwersytet "zajal sie"....A czy Uniwerytet pali papierosy? Hmmm ,ty jak rozumiem, jestes absolwentem WUML-u
    już oceniałe(a)ś
    3
    26
    @gulaga7 przesuchar 1000
    już oceniałe(a)ś
    3
    1
    @yokoono23 >>Panowie może zajmijcie się tym do czego jesteście powołani i do roboty!<< Wielu z tych panów i pań powołanych jest do roznoszenia pizzy. Ale ponieważ dzięki szczęśliwemu (dla nich, bo nie dla nikogo innego przecie) splotowi wydarzeń pracują na uczelni, to, nie mogąc się spełnić w swoim powołaniu, piszą listy i odezwy.
    już oceniałe(a)ś
    9
    1
    AGH, która ma "naukowców" zajmujących się puszkami po Coli? Gratuluję!
    @mark6 O przepraszam, od puszek to był pan Jan Obrębski z Politechniki Warszawskiej. Z AGH jeden blefował (za co został na pół roku zawieszony) a drugi jest na emeryturze, więc "ekspertem smoleńskim" jest zupełnie prywatnie.
    już oceniałe(a)ś
    25
    4
    @mark6 Ten z AGH korzystał z puszek po piwie ;) Wiem bo miałem z tym Panem zajęcia.
    już oceniałe(a)ś
    10
    4
    @magenórk6 obecnie AGH słynie wyłącznie z genów prezydenta -elekta Dudy, ojca i matki jego,która nagabywała studentów do głosowania na jej synka
    już oceniałe(a)ś
    11
    6
    w uk nie mielismy tak wspanialych sal wykladowych jak na zdjeciu nr 10 ale mielismy nowoczesny sprzet w laboratoriach / polskie szkoly potrafia tylko puszczac slajdy bo najtaniej :)
    już oceniałe(a)ś
    47
    7
    Polskie uczelnie mają takie ładne budynki, ale jak chciałem cokolwiek wypożyczyć z biblioteki UW albo znaleźć artykuł, to nigdy nic nie było. Na mojej uczelni w USA jeszcze się nie spotkałem z tym, by nie mieli czegoś, co potrzebuję. Dwa razy chciałem przejrzeć jakieś książki, których akurat nie mieli, więc wysłałem zapytanie a po 24 godzinach dostałem maila, że książki są już zamówione u wydawcy i jak tylko przyjdzie paczka, odłożą je dla mnie i powiadomią. I w takich warunkach można się uczyć. Nawet brudny kibel czy nieremontowany od 20 lat budynek mi nie przeszkadzają.
    @hulababula trzeba było pójść do Jagiellonki w Krakowie :) ale serio - jeśli książki były w języku angielskim, to nic dziwnego, że ich nie było w polskiej bibliotece, bo nie wszyskkie są tłumaczone, a już z rzadka bywają w oryginale ; teksty w oryginalnym języku bywaja w bibilotekach wydziałowych filologii, inne trzeba sobie zdoywać inaczej- jak mój mąz, który jest prof na UJ , i kupuje potrzebne rzeczy w j. ang. przez internet, albo czyta w Questii. Założęsię, że artykuły polskich autorów w bibilotece USA też były raczej trudno dostępne, i nikt by ich nie sprowadzał z zagranicy dla jednego studenta ( zobacz ceny shippingu w księgarniach internetowych z USA, większość zresztą nie wysyła paczek do Polski, poza Amazonem); co innego zakupy u lokalnego hurtownika/wydawcy:)
    już oceniałe(a)ś
    7
    6