Carillony z gdańskiego ratusza, Marcin Masecki ze swojego domu i Andrea Bocelli z pustej katedry w Mediolanie. Polecamy wydarzenia w sieci na wielkanocną niedzielę.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

"Gazeta Wyborcza Trójmiasto" połączyła siły z Martą Szadowiak, autorką hashtagu #KulturaWCzasachPandemii, i Markiem Rogalą, twórcą kulturalnych kwadratów eskaem.pl.

Przedstawiamy propozycje kulturalnych aktywności w sieci na Niedzielę Wielkanocną, 12 kwietnia. 

godz. 12.00 - “Uczta” reż. Krzysztof Garbaczewski, Nowy Teatr w Warszawie 

W  Niedzielę Wielkanocną warszawski Nowy Teatr pokaże rejestrację “Uczty” Sofoklesa w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego. A na scenie Bartosz Bielenia, Bartosz Gelner, Jaśmina Polak, Jacek Poniedziałek, Magdalena Cielecka. Spektakl dostępny będzie przez 36 godzin.  

godz. 12 - chwila z kulturą na Święta, Art Inkubator Goyki 3 

Sopocki Art Inkubator zamawia u sopockich artystów materiały, które później udostępnia na swojej stronie internetowej. W wielkanocną niedzielę kolejna odsłona “Rysunku zakaźnego” Maćka Salamona, premiera cyklu “Mikrochoreografia” tancerki i performerki Magdy Jędry oraz premiera cyklu “Domowe studio” Khrisa (Krystiana Wołowskiego) i jego córki Woski. Wideo znajdzie się na stronie internetowej, a na niej ponadto wiele autorskich wpisów związanych z Sopotem twórców i twórczyń.

godz. 12 – Masecki z domu, studio online  

Marcin Masecki, jak co niedzielę, usiądzie przed swoim pianinem w berlińskim domu i będzie opowiadał o europejskiej muzyce klasycznej. Nikt tak nie gra i nie opowiada jak on. Transmisja na Facebooku Teatru Studio.  

godz. 12 - 2. Krakowski Salon Poezji Online 

Świąteczne wiersze polskich poetów to propozycja na wielkanocne popołudnie od Krakowskiego Salonu Poezji. Wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Bolesława Leśmiana czy Richarda Crashawa zinterpretują Ewa Kaim, Beata Paluch, Anna Radwan i Zbigniew W. Kaleta, a będzie im towarzyszyć muzyka Doroty Imiełowskiej. Transmisja na YouTube. 

 

godz. 13.05 - Koncerty wielkanocne na gdańskich carillonach 

Carillony to gdańska duma. W wielkanocną niedzielę i poniedziałek carillonistka Monika Każmierczak z wieży ratusza Głównego Miasta zagra utwory świąteczne i wiosenne. Koncert będzie można zobaczyć na fanpage’u Carillonów gdańskich.  

godz. 18 - "Traktat o Estetyce. Technika defektów i skaz" w wykonaniu Sopockiego Teatru Tańca 

Taniec intelektualny to wielkanocna propozycja Sopockiego Teatru Tańca. Punktem wyjścia do pracy nad spektaklem były idee artystyczne duetu choreograficzno-muzycznego Merce Cunningham - John Cage. Spektakl z archiwum STT będzie można zobaczyć na Facebooku

godz. 18 - “Jeszcze w zielone gramy” - Piotr Kosewski i Anna Rocławska-Musiałczyk 

Wokalista Piotr Kosewski i pianistka Anna Rocławska-Musiałczyk w  Niedzielę Wielkanocną zagrają koncert dla wszystkich tęskniących za spotkaniami w sopockich Trzech Siostrach. W repertuarze klasyka piosenki, w której Kosewski się specjalizuje: Osiecka, Przybora, Młynarski i Brel. Transmisja na Facebooku. 

godz. 19 - Andrea Bocelli - Music for Hope - prosto z mediolańskiej katedry 

Takiego koncertu jeszcze nie było. Włoski tenor wystąpi w pustej mediolańskiej katedrze, wysyłając światu miłość i nadzieję w tym trudnym i pełnym wyzwań czasie. Transmisja koncertu będzie dostępna na YouTube. 

 

godz. 19 - Festiwal Muzyki Filmowej przedstawia - Aleksander Dębicz  

Improwizator, pianista i kompozytor Aleksander Dębicz na żywo ze swojego domowego studia zagra utwory z popularnych ostatnio filmów i seriali. W ten sposób krakowski Festiwal Muzyki Filmowej zachęca swoich fanów do zostania w domach. Transmisja na Facebooku

godz. 19 - Hania Rani i Dobrawa Czocher w Filharmonii Szczecińskiej 

Hania Rani to obecnie jedna z najważniejszych reprezentantek polskiej sceny muzycznej. Utalentowana pianistka ma wiele wcieleń: występuje solo, współtworzyła duet Tęskno, a z wiolonczelistką Dobrawą Czocher gra utwory Republiki. I właśnie w niedzielę będzie możliwość usłyszenia, jak Rani i Czocher sprawdzają się w twórczości Grzegorza Ciechowskiego i zespołu. Transmisja na Facebooku

PONADTO 

 
  • godz. 20 - wielka noc rezydentów Sfinks: Ricardo i John Waiter. Transmisja na żywo na Facebooku i YouTube
  • godz. 18 - "After play", reż. Bogdan Michalik, Białostocki Teatr Lalek. Wideo dostępne na YouTube.
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Bartosz T. Wieliński poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem