Animowany serial Teatru Miniatura, oprowadzanie po Teatrze Wybrzeże, koncert Tymona Tymańskiego dla Gdyni Kulturalnej i premiera Malediwów - polecamy wydarzenia w sieci na piątek, 17 kwietnia.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

„Gazeta Wyborcza Trójmiasto” połączyła siły z Martą Szadowiak, autorką hashtagu „KulturaWCzasachPandemii”, i Markiem Rogalą, twórcą kulturalnych kwadratów Eskaem.pl.

Przedstawiamy propozycje kulturalnych aktywności w sieci na piątek, 17 kwietnia.

godz. 9.30 – Zarażamy ruchem – Teatr Rozbark 

W piątkowy poranek można się zarazić ruchem i z pozytywną energią wejść w ostatni dzień tygodnia i kolejny dzień samoizolacji. Pięć razy w tygodniu poprowadzą je pedagodzy i pedagożki Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Transmisja na żywo odbędzie się w wydarzeniu na Facebooku.

godz. 11 – Wiosenna rozbiegówka. Warsztaty dla dzieci w Teatrze na Plaży 

Teatr na Plaży rozpoczyna cykl warsztatów ruchowych dla dzieci. Będą się odbywać w poniedziałki, ale pilotażowa, pierwsza część zaplanowana jest na piątek. Bazą warsztatów będzie taniec współczesny z elementami tańca jazzowego. Zajęcia będą prowadzić na zmianę artystki Sopockiego Teatru Tańca: Kamila Maik i Asia Nadrowska. Transmisja na kanale YouTube i Facebooku Teatru na Plaży.

Godz. 11 – „Papety: z ostatniej chwili”, serial Teatru Miniatura  

Teatr Miniatura za pomocą lalek opowiada najmłodszym widzom o pandemii, zasadach higieny, wirusie. W drugim odcinku bohaterowie powiedzą, dlaczego tak ważne jest zostanie w domu. Drugi odcinek dostępny będzie na Facebooku teatru i na jego kanale na YouTubie.  

 

godz. 12 – Kulisy Wybrzeża: odcinek pierwszy  

Teatr Wybrzeże zaprasza na wideozwiedzanie swoich wnętrz w czasie izolacji. Zwiedzanie podzielone jest na odcinki, a w piątek jego pierwsza część. Na dobry początek: Duża Scena, czyli serce teatru. Transmisja w samo południe na kanałach YouTube, Vimeo i Facebooku Wybrzeża.  

godz. 17 – Malediwy: premierowy koncert 

Duet Malediwy tworzą muzycy związani m.in. z zespołem Wojtka Mazolewskiego – Kuba Janicki i Marek Pospieszalski. W sobotę ukaże się ich album nakładem gdyńskiego wydawnictwa Coastline Northern Cuts, a z okazji premiery muzycy zagrają krótki set ze swoich domów – Janicki z Sokołowska, a Pospieszalski z Krakowa. Spotkają się w internecie na kanale YouTube wydawnictwa.

 

godz. 18 - OFF/ON Północna – inauguracja festiwalu – Renia Gosławska I Krzysztof Wojciechowski 

Off-Północna to przegląd małych form dramatyczno-muzycznych, który od kilku lat odbywa się w Łodzi. Ze względu na pandemię nie odbędzie się i zostaje przeniesiony do internetu. Tegoroczną, internetową edycję zainauguruje występ solistów Teatru Muzycznego w Gdyni Reni Gosławskiej i Krzysztofa Wojciechowskiego. Spektakl „This is not a love song, czyli miłość ci wszystko wypaczy” jest połączeniem piosenki aktorskiej i teatru; dostępny będzie przez dwie doby na stronie Teatru Muzycznego w Łodzi. O godz. 19.30, czyli po jego zakończeniu, odbędzie się rozmowa online z twórcami.  

godz. 18 – Koncert Tymona Tymańskiego dla Gdyni Kulturalnej 

W muzycznym piątku gościem Gdyni Kulturalnej będzie muzyk niezależny, członek takich grup jak Miłość, Kur, a także swojego autorskiego projektu Tymon & The Transistors – Tymon Tymański. Artysta zagra koncert specjalnie dla Gdyni Kulturalnej. Transmisja na fanpage’u

godz. 18 – Kwarantanna na na: Basia Wrońska 

To już ostatnia z artystek wytwórni Kayax, która wystąpi w ramach cyklu facebookowych koncertów Kwarantanna na na. Basia Wrońska, artystka solowa i członkini grupy Ballady i Romanse, zagra ze swojego domu i będzie zbierać środki na Szlachetną Paczkę. Transmisja na fanpage’u Facebook App

godz. 18 – „Romeo i Julia” z Opery w Zurychu 

„Romeo i Julia” to chyba najbardziej znany dramat Szekspira. Historia o zakazanej, tragicznej w skutkach miłości, o zwalczających się rodach doczekała się niezliczonej ilości adaptacji scenicznych i filmowych, a motywy z dramatu można znaleźć w wielu współczesnych spektaklach, filmach czy serialach. W piątkowy wieczór będzie można zobaczyć balet „Romeo i Julia” z opery w Zurychu. Zapis wideo dostępny będzie do soboty do końca dnia na stronie opery.

godz. 20 – Przyborowski/Lipiński koncert 

Muzycy znani z grupy Byty zaprezentują się jako duet. Podczas koncertu w Teatrze na Plaży zarówno zaprezentują przekrojowo to, nad czym pracują wspólnie w zespole, jak i przygotują premierowy, autorski materiał. Będzie to dobra okazja do piątkowego tańczenia w domu. Transmisja na YouTubie Teatru na Plaży.

godz. 20 – „Max i Moritz” – spektakl Berliner Ensemble  

„Max i Moritz” to bohaterowie powieści obrazkowych Wilhelma Buscha. Ich przygody w scenicznej wersji będzie można obejrzeć w piątek na stronie internetowej legendarnego Berliner Ensemble. Spektakl rekomendowany jest dla widzów dorosłych.  

godz. 21.15 – Lucas Krupiński, koncert na żywo 

W piątkowy wieczór prosto z Londynu zabrzmi muzyka Chopina, Brahms i Stravinsky’ego. Za fortepianem usiądzie półfinalista Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego Łukasz Krupiński. Towarzyszyć mu będzie skrzypek Joel Munday. Transmisja na kanale YouTube pianisty

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem