Marcin Masecki gra Mozarta z berlińskiego domu, nigerysjki artysta oprowadza po swojej wystawie w Gdańsku, Artur Rojek promuje "Kundla". Polecamy wydarzenia w sieci na niedzielę, 19 kwietnia.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

„Gazeta Wyborcza Trójmiasto” połączyła siły z Martą Szadowiak, autorką hashtagu „KulturaWCzasachPandemii”, i Markiem Rogalą, twórcą kulturalnych kwadratów Eskaem.pl.

Przedstawiamy propozycje kulturalnych aktywności w sieci na niedzielę, 19 kwietnia. 

godz. 12 - Wolne niedziele online: Agnieszka Holland i Tomek Kireńczuk  

W niedzielę odbędzie się inauguracja cyklu przygotowanego we współpracy z krakowskim Nowym Teatrem Proxima i Goethe Institute. Cykl rozmów z intelektualistami i intelektualistkami “Wolne niedziele online” zainauguruje spotkanie z reżyserką Agnieszką Holland. Rozmowa tłumaczona będzie na język niemiecki i będzie można ją zobaczyć na dwóch fanpage’ach: Goethe-Institut Krakau i Teatru Nowego Proxima.  

godz. 12 - Masecki z domu 

Cykl koncertów muzyki klasycznej połączonych z wykładem z berlińskiego domu Marcina Maseckiego to najlepsza lekcja teorii muzyki, jaką kiedykolwiek widział internet. To też jeden z najlepszych cykli, które narodziły się w czasie pandemii. Marcin Masecki, pianista, kompozytor i aranżer, w ciekawy i przystępny sposób opowiada o złotej erze muzyki europejskiej. Bohaterem niedzielnego spotkania będzie Wolfgang Amadeusz Mozart i jego sonaty. Transmisja na fanpage’u Teatru Studio.

godz. 12 – „Indianie” reż. Justyny Sobczak, Teatru 21 i Nowy Teatr 

W niedzielne południe warszawski Nowy Teatr zaprasza na spektakl dla dzieci od 7. roku życia. “Indianie” to spektakl o odwadze, wewnętrznej sile i siłach natury w wykonaniu zespołu Teatru 21, który tworzą aktorzy z zespołem Downa. Swoją premierę miał mieć w Instytucie Teatralnym im. Raszewskiego, ale została ona przeniesiona do internetu z wiadomych względów. Link do spektaklu dostępny będzie przez 36 godzin.  

godz. 14 - wideo-oprowadzanie po wystawie “Transit”, Muzeum Narodowe w Gdańsku 

14 marca w Pałacu Opatów, oddziale sztuki nowoczesnej Muzeum Narodowego w Gdańsku, miała zostać otwarta wystawa nigeryjskiego artysty-aktywisty Boba-Nosy Uwagboe. W związku z zamknięciem wszystkich instytucji było to niemożliwe. Chociaż na zobaczenie jej na żywo trzeba jeszcze poczekać, to w niedzielę artysta i kuratorka wystawy zapraszają na oprowadzanie online po “Transit” za pośrednictwem Facebooka MNG

godz. 18 - UL z książkami – Joanna Fabicka 

Weekendowe spotkania w Ulu z książkami przeznaczone są dla dzieci. Joanna Fabicka na najbliższym spotkaniu opowie o swojej bohaterce Rutce. Autorka w bardzo oryginalny i przystępny dla młodych czytelników i czytelniczek sposób opowiada w niej o wspomnieniach Holocaustu w odniesieniu do łódzkiego getta. Transmisja na Facebooku.  

godz. 19 - Live from Studio - Jean-Michel Bernard i Onion 

Krakowski Festiwal Muzyki Filmowej przeniósł się do sieci. Twórcy w cyklu “Live from Studio” zapraszają do mieszkań kompozytorów i kompozytorek. W tę niedzielę będzie to studio francuskiego kompozytora i pianisty Jeana-Michela Bernarda. A tematem przewodnim będzie muzyka z filmów i seriali szpiegowskich i detektywistycznych. Transmisja na Facebooku. 

godz. 19 - “Niewina” reż. Paweł Miśkiewicz, Teatr Stary w Krakowie 

W niedzielny wieczór będzie okazja zobaczyć spektakl w wykonaniu zespołu Teatru Starego w Krakowie. “Niewina” to najnowsza sztuka jednej z najciekawszych dramatopisarek europejskich, Dei Loher. Na scenę przeniósł ją Paweł Miśkiewicz, któremu Loher powierzyła polską premierę jej sztuki, w której wina i niewinność się zacierają i zmieniają znaczenie. Spektakl dostępny będzie do zobaczenia na platformie YouTube.  

 

godz. 19 - SBB z Orkiestrą 

Filharmonia Szczecińska zaprasza na koncert grupy SBB. Legenda polskiej sceny muzycznej, “najgorętszy towar eksportowy” lat 70., wystąpi z orkiestrą Filharmonii Szczecińskiej. Aranżacji największych przebojów grupy na potrzeby koncertu dokonał Miłosz Wośko. Efekt będzie można usłyszeć na kanale YouTube Filharmonii Szczecińskiej oraz na Facebooku

 

godz. 19.45 - Paweł Izdebski LIVE 

W niedzielny wieczór na żywo na kanale YouTube wystąpi Paweł Izdebski. Wokalista i gitarzysta tworzy autorski gatunek muzyczny, który nazywa Bluepop - połączenie popu, bluesa i muzyki akustycznej. Występował zarówno na scenie Open’era z zespołem Ralpha Kamińskiego, jak i na scenie Teatru Muzycznego Roma w spektaklu “Once”. 

godz. 20 - Sztuka Myślenia. Zwodnicze piękno apokalipsy 

Teatr im. Słowackiego w Krakowie zaprasza na rozmowę o końcu świata. Temat ten w dobie pandemii jest ludziom dość bliski i sporo osób zadaje sobie pytanie o kwestie ostateczne. Gośćmi Piotra Augustyniaka i Bartosza Szydłowskiego będą prof. Dariusz Czaja i Tomasz Stawiszyński. 

godz. 20.15 - Artur Rojek, Męskie Granie #wdomu 

Kolejnym gościem cyklu Męskie Granie #wdomu będzie Artur Rojek. Wokalista, autor tekstów, przez wiele lat członek Myslovitz i twórca Off Festivalu. Jego utwory nuciła cała Polska. Kilka miesięcy temu wydał długo oczekiwany drugi album solowy i z pewnością utworów z tego krążka, jak i tych starszych, w niedzielny wieczór nie zabraknie. Stream na Facebooku i YouTube Męskiego Grania oraz na Onet.pl.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem