Wspólne oglądanie i komentowanie na Netflixie, "Cyganeria" z Opery i Filharmonii Podlaskiej, domowe studio nagraniowe i niezwykły dokument o ludziach. Polecamy wydarzenia na poniedziałek, 20 kwietnia.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

„Gazeta Wyborcza Trójmiasto” połączyła siły z Martą Szadowiak, autorką hashtagu „KulturaWCzasachPandemii”, i Markiem Rogalą, twórcą kulturalnych kwadratów Eskaem.pl.

Przedstawiamy propozycje kulturalnych aktywności w sieci na poniedziałek, 20 kwietnia. 

godz. 12 – Domowe studio muzyczne Khrisa i Woski 

Krystian Wołowski ze swoją córką Leną zapraszają na drugie spotkanie w ich domowym studiu nagraniowym. Trójmiejski muzyk, który razem ze swoją córką tworzy duet Woska/Khris, opowiadają o tym, jak nagrywać muzykę w domowych warunkach nie tylko w czasach pandemii. Premiera drugiego odcinka odbędzie się w wydarzeniu na Facebooku, które utworzyło Goyki 3 Art Inkubator.

godz. 16 – Tam Tam Project, koncert na żywo

To ciekawe wydarzenie, gdyż w czasie koncertu live cały zespół gra ze swoich domów. Tam Tam Project to, jak piszą jego organizatorzy, „podróż z Piotrem Jacksonem Wolskim po najbardziej różnorodnych krainach muzycznych”. Transmisja na fanpage’u grupy Tam Tam Project.

godz. 17 – Warsztaty Otwarte – porozmawiajmy o spektaklach online  

TR Warszawa zachęca: zostań w domu, nie wychodź z teatru. W poniedziałek na platformie Zoom (należy ją pobrać bezpłatnie na komputer, w wydarzeniu zostanie udostępniony link do spotkania) będzie okazja do wymiany myśli po spektaklu „Holzwege”. Zajęcia prowadzą pedagodzy specjalizujący się w teatrze. 

godz. 18 – Kwarantanna na na – Swiernalis 

Kolejnym gościem cyklu koncertów na Facebook App tworzonych we współpracy z wytwórnią Kayax jest Swiernalis. Muzyk pochodzi z Poznania i od kilku lat obecny jest na scenie, debiutował w 2016 roku albumem „Drauma”. 

 

godz. 18 – Kultura łączy siły – „Człowiek”, Yann Arthus-Bertrand 

W ramach codziennych spotkań z kulturą Gdynia Kulturalna w poniedziałek zaprasza na pokaz wyjątkowego dokumentu. „Człowiek” to film autorstwa francuskiego fotografa, ambasadora dobrej woli ONZ, Yanna Arthusa-Bertranda. To poruszający film o ludziach na świecie. Na jego potrzeby Arthus-Bertrand przepytał 2000 kobiet i mężczyzn z 60 krajów. Przeprowadził 2020 wywiadów w 63 językach i filmował łącznie 3 lata. Dokument zostanie udostępniony na jednorazowy pokaz na Gdyni Kulturalnej.

godz. 19 – czytania online „Spirit” Nathalie Fillon  

Teatr Dramatyczny i Instytut Francuski zapraszają na spotkanie ze współczesnym dramatem. W poniedziałek w ramach udramatyzowanych czytań online grupa aktorów i aktorek stołecznego teatru przeczyta komedię francuskiej dramatopisarki Nathalie Fillon. Jej „Spirit” to historia trzech sióstr, które zamieszkują dawne mieszkanie Lenina. Duch dawnego lokatora zakłóca ich codzienność, dlatego siostry decydują się na seans spirytystyczny i poznanie zamiarów zbłąkanej duszy. Czytanie udostępnione będzie na 12 godzin, link pojawi się w wydarzeniu na Facebooku

godz. 19 – „Dom dzienny, dom nocny”, reż. Anna Mazurek – Młodzi w Starym online 

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej zaprasza na spotkanie z młodymi świata teatru. Młodzi w Starym online to kontynuacja cyklu, który odbywał się stacjonarnie, w którym młodzi adepci sztuki teatralnej, dramaturdzy i dramaturżki, reżyserzy i reżyserki, aktorzy i aktorki, mierzą się z kanonem literatury, wykorzystując do tego nowe technologie. W poniedziałek etiuda w reżyserii Anny Mazurek “„Dom dzienny, dom nocny” na podstawie książki Olgi Tokarczuk. Premiera na YouTubie Narodowego Starego Teatru.

godz. 19 – „Cyganeria”, reż. Maria Sartova, Opera i Filharmonia Podlaska  

„Cyganeria” Giacoma Pucciniego to jedna z najbardziej znanych i klasycznych oper o miłości, chorobie i smutku. Reżyserka Maria Sartova miejsce akcji zostawiła to samo, czyli Paryż, ale przeniosła akcję do lat 30. XX wieku. Wtedy to stolicą Francji rządzili artyści i artystki różnej maści: pisarze i pisarki, malarze i malarki, tancerze i tancerki. Spektakl z Opery i Filharmonii Podlaskiej miał swoją premierę w 2017 roku i zostanie udostępniony w poniedziałkowy wieczór na kanale YouTube OiFP.  

 

godz. 20 – Netflix party, W Starym Kadrze 

O odwiedzeniu sali kinowej w najbliższym czasie nie ma co marzyć. Zostaje wspólne oglądanie, na co zaprasza kawiarnia filmowa W Starym Kadrze. Codziennie w wydarzeniu na Facebooku wybierany będzie film z platformy Netflix, który danego dnia o godz. 20 będzie można wspólnie obejrzeć. Oglądanie i komentowanie umożliwia wtyczka Netflix Party (do zainstalowania w przeglądarce Chrome). 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem