Debata o przyszłoścki klubów i festiwali muzycznych, pantomima dla dzieci, koncerty i "spektakl totalny". Polecamy wydarzenia w sieci na środę, 22 kwietnia.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

„Gazeta Wyborcza Trójmiasto” połączyła siły z Martą Szadowiak, autorką hashtagu „KulturaWCzasachPandemii”, i Markiem Rogalą, twórcą kulturalnych kwadratów Eskaem.pl.

Przedstawiamy propozycje kulturalnych aktywności w sieci na środę, 22 kwietnia.

godz. 10 - „Mikrokosmos” reż. Konrad Dworakowski, Wrocławski Teatr Pantomimy 

Tym razem Wrocławski Teatr Pantomimy spotka się ze swoimi widzami za pośrednictwem ekranów komputerów. Na spotkania na żywo przyjdzie jeszcze czas. Widzowie i widzki będą mogli obejrzeć „Mikrokosmos” na motywach „Calineczki” Hansa Christiana Andersena w reżyserii Konrada Dworakowskiego. Przedstawienie udostępnione będzie na kilka godzin (godz. 10–15) na Facebooku, kanale YouTube oraz na stronie internetowej Wrocławskiego Teatru Pantomimy

 

godz. 12 - Kultura a pandemia: co dalej? Debata festiwalowo-klubowa 

W ministerialnym planie rozmrażania gospodarki i „nowej normalności” premier ani słowem nie wspomniał, kiedy będzie możliwy powrót klubów i festiwali muzycznych. Jest to przyczynkiem do dyskusji organizatorów i organizatorek festiwali muzyki tanecznej i właścicieli oraz właścicielek klubów. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele i przedstawicielki festiwali Audioriver, Tauron Nowa Muzyka, Unsound i Up To Date oraz klubów Jasna 1, Projekt Lab i Sfinks700. Transmisja na Facebooku Up To Date Festival

godz. 12 - Zero waste a pandemia 

Instytut Kultury Miejskiej organizuje kolejne spotkanie online. To będzie już drugie z cyklu Miasto 2050 dotyczącego przyszłości życia na Ziemi i tego, co zrobić, aby żyć świadomie i z poszanowaniem dla planety. Gościnią środowego spotkania będzie Katarzyna Wągrowska, aktywistka społeczna i blogerka, która opowie o życiu zero waste w czasie pandemii. Spotkanie odbędzie się na żywo na kanale YouTube Instytutu Kultury Miejskiej.

godz. 18 - Kwarantanna na na - Rat Kru 

Kwarantanna na na to cykl koncertów, który wpisał się już w kalendarz internetowych wydarzeń. Środowy koncert będzie bardziej elektroniczny i taneczny niż zwykle. To za sprawą warszawsko-poznańskiego duetu Rat Kru, który sam o sobie pisze, że jest „zgubionym ogniwem polskiej elektroniki”. Koncert na fanpage’u Facebook App.  

godz. 18 - Tale of Us LIVE

Jeden urodził się w Kanadzie, drugi w Nowym Jorku, obaj są Włochami i poznali się podczas studiów w Mediolanie. Wspólnie zaczęli nagrywać po przeprowadzce do Berlina, a koncert zagrają ze studia na Ibizie. Elektroniczny duet Tale of Us zaprasza do swojego studia na koncert na żywo. Będzie dużo muzyki elektronicznej i tańczenia. Transmisja na fanpage’u Tale of Us na Facebooku.

godz. 18 - „Teatr staropolski - Re:Konstrukcje”  

Stołeczny Instytut Teatralny im. Wojciecha Raszewskiego spotkania z cyklu „Teatr staropolski – Re:konstrukcje” przeniósł do sieci. Spotkanie poświęcone przedstawieniom akademickim podzielone będzie na dwie części: o godz. 18 będzie premiera wykładu, a po niej spotkanie na żywo i dyskusja z Patrykiem Keneckim. Wykład i spotkanie dostępne za pośrednictwem Facebooka, YouTube'a i strony internetowej Instytutu Teatralnego.  

godz. 18 - „Na krańcu świata online”, Plama GAK 

Klub Plama Gdańskiego Archipelagu Kultury od kilku lat regularnie organizuje spotkania podróżnicze. Koronawirus na chwilę tylko stanął na przeszkodzie. Środkowe spotkanie z podróżnikiem Janem Kalinowskim odbędzie się wirtualnie. Opowie o swojej podróży dookoła świata, którą odbył w latach 2017-2018, podążając ku źródłom starożytnych kultur. Spotkanie na fanpage’u Plamy GAK

godz. 19.30 - „Berlin Alexanderplatz” reż. Natalia Korczakowska; Teatr Studio Online 

Krytycy pisali, że to spektakl „totalny”, teatralne wydarzenie sezonu 2016/2017. „Berlin Alexanderplatz” Natalii Korczakowskiej będzie można zobaczyć online. Spektakl powstał na podstawie książki Alfreda Döblina, który portretuje Berlin w kryzysie w dwudziestoleciu międzywojennym. Na scenie występują m.in. Katarzyna Warnke, Tomasz Nosinski, Andrzej Szeremeta, Dorota Landowska, Marcin Bosak. Transmisja na Facebooku Teatru Studio

godz. 20 - Zamknięci w Teatrze Słowackiego  

Zespół Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie przygotował serial, który publikowany jest w każdą środę i sobotę na fanpage’u instytucji na Facebooku. I chociaż teatr, jak wszystkie instytucje kultury w kraju, zamknięty jest od miesiąca, to znaleziono tam kreatywny sposób na zostanie z widzami podczas pandemii. 

godz. 20 - „Poetka z Arabii”, cykl Człowiek w kinie 

Amnesty International razem z festiwalem Millennium Docs Against Gravity zaprasza na pokaz filmu dokumentalnego „Poetka z Arabii”. To opowieść, jak można się domyślić po tytule, o arabskiej poetce Hissie Hilal, która decyduje się wziąć udział w konkursie poetyckim emitowanym w arabskiej telewizji. W konkursie zdominowanym przez mężczyzn, w trakcie którego poetka krytykuje patriarchat i ekstremizm. Dokument dostępny będzie na fanpage’u Amnesty International Polska przez dwie godziny. Film mogą zobaczyć wyłącznie osoby przebywające na terytorium Polski. 

godz. 21 - Thomas Dybdahl LIVE

Dzień można zakończyć muzyką na żywo w wykonaniu norweskiego singer-songwrittera, który miał okazję kilka lat temu odwiedzić Gdańsk - Thomasa Dybdahl'a. Muzyk wraz ze swoim zespołem wystąpi na facebookowym koncercie transmitowanym na jego fanpage'u.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem