„Gazeta Wyborcza Trójmiasto” połączyła siły z Martą Szadowiak, autorką hashtagu "KulturaWCzasachPandemii", i Markiem Rogalą, twórcą kulturalnych kwadratów Eskaem.pl.
Przedstawiamy propozycje kulturalnych aktywności w sieci na poniedziałek, 4 maja.
godz. 11 - Wiosenna rozbiegówka
Teatr na Plaży zaprasza na poranną gimnastykę razem z aktorkami Sopockiego Teatru Tańca. Poranna rozbiegówka to cykl zajęć łączących w sobie elementy gimnastyki i jogi. Bazą do zajęć będą taniec współczesny oraz elementy techniki tańca jazzowego. Poniedziałkowe zajęcia poprowadzi Asia Nadrowska. Chociaż kierowane są one do dzieci, to dorośli też znajdą w nich coś dla siebie. Zajęcia live na Facebooku oraz YouTubie Teatru na Plaży.
godz. 12 - Debata w koronie: Procesy globalne a lokalność branży muzycznej
Na razie nie zanosi się na szybki powrót muzyki na żywo w realu. Koronawirus spowodował, że świat, który do tej pory znaliśmy, uległ diametralnej zmianie i musimy na nowo zdefiniować rzeczywistość. Między innymi na nowo podjąć temat "lokalności" branży muzycznej w dobie globalnego internetu i życia online. Porozmawiają o tym uczestnicy i uczestniczki "Debaty w koronie. Procesy globalne a lokalność branży muzycznej": Karol Czerniakiewicz (klub Pogłos), Magdalena Dubrawska (SOLD OUT Agencja), Agnieszka Górka (Egodrop / Goadupa Arts, Culture & Music Festival), Jakub Knera (Nowe idzie od morza), Marcin Szymanowski (agencja Follow The Step, klub Smolna), Natalia Zamilska (ZAMILSKA) oraz Paulina Żaczek (Granko Agency). Poprowadzi dziennikarz portalu Poptown.eu Paweł Klimczak. Transmisja na fanpage’u poptown.eu.
godz. 12 - Klub myśli obywatelskiej ECS-u
Druga odsłona klubu myśli obywatelskiej organizowanego przez Europejskie Centrum Solidarności. Uczestnicy i uczestniczki spotkania rozmawiać będą o fake newsach i farmach internetowych trolli. To zjawiska znane jeszcze sprzed pandemii, ale w czasie zamknięcia, kiedy swoją wiedzę w większości czerpiemy z sieci, ma to jeszcze większe znaczenie. Na ten temat porozmawiają językoznawczyni i medioznawczyni profesor Jolanta Maćkiewicz, walczący z manipulacją w internecie Paweł Terpiłowski oraz nagradzany wielokrotnie redaktor tygodnika "Newsweek" Wojciech Cieśla. Transmisja w samo południe na fanpage’u ECS-u na Facebooku oraz na portalu gdansk.pl.
godz. 12 - Warsztaty kreatywne inspirowane dźwiękiem
Bałtycka Agencja Artystyczna i Opera Leśna zapraszają na kolejną odsłonę warsztatów kreatywnych dla dzieci i młodzieży. "Warsztaty kreatywne inspirowane dźwiękiem" to okazja do poeksperymentowania i dania upustu swojej wyobraźni. Prowadzi je ilustratorka i projektantka Agata Królak. Transmisja na Facebooku Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART oraz kanale na YouTubie Opery Leśnej.
godz. 17 - Warsztaty Otwarte - porozmawiajmy o spektaklach online
Edukatorki TR Warszawa z widzami i widzkami porozmawiają o spektaklu "Robert Robur" Krzysztofa Garbaczewskiego. Cykl ten jest okazją do wymiany myśli i spostrzeżeń po obejrzanym spektaklu, jest okazją do rozmowy o teatrze, interpretacjach, sztuce aktorskiej bądź wyrafinowaniu reżyserskim. Zgłoszenia uczestnictwa należy wysłać na mail edukacja@trwarszawa.pl, spotkanie odbędzie się w aplikacji Zoom.
godz. 18 - "Aspromonte", reż. Mimmo Calopresti, pokaz online
Stołeczne kino Amondo oraz Aurora Films zapraszają na ostatni już pokaz w ramach organizowanego cyklu "Przegląd włoskiego kina online". Akcja "Aspromonte" dzieje się w niewielkim kalabryjskim miasteczku, które jest odizolowane od świata: nie ma drogi łączącej go z większymi ośrodkami miejskimi, nie ma elektryczności. Wszystko jednak do czasu pojawienia się pewnej ekstrawaganckiej i postępowej nauczycielki. Bilet na pokaz należy zakupić przed filmem. Zostanie on wysłany na adres e-mail w formie linku i hasła do projekcji. Link aktywny będzie do godz. 22.
godz. 18 - Ul z książkami: Dorota Masłowska
Gościnią Unii Literackiej w ramach cyklu Ul z książkami będzie Dorota Masłowska. W ramach spotkania na żywo odczyta swój dwuesejowy cykl "Dyptyk Pandemiczny", poświęcony różnym problemom w dobie pandemii. A jak na Masłowską przystało, na pewno będzie to spotkanie ciekawe na poziomie literackim i językowym. Transmisja na fanpage’u pisarki na Facebooku.
godz. 19 - "Klątwa", reż. Maciej Hanusek, Narodowy Stary Teatr
Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej zaprasza na spotkanie z młodymi świata teatru. Cykl "Młodzi w Starym" trwa już od kilku tygodni. To szansa dla młodych adeptów i adeptek sztuki teatralnej na zaprezentowanie swoich umiejętności. Mierzą się z kanonem literatury, wykorzystując do tego nowe technologie. Była już etiuda na podstawie Olgi Tokarczuk i Marcela Prousta, była klasyka romantyzmu, a na dzisiejszym spotkaniu - "Klątwa". Premiera na YouTubie Narodowego Starego Teatru.
godz. 19 - "Balkon", reż. Łukasz Kos, Teatr Dramatyczny
Stołeczny Teatr Dramatyczny w maju zaczyna czytać "Balkon" Jeana Geneta w tłumaczeniu Piotra Kamińskiego i reżyserii Łukasza Kosa. Francuski pisarz i dramaturg w "Balkonie" w ironiczny i satyryczny sposób przedstawia wizję kraju niszczonego przez rewolucję. Każdy z klientów odizolowanego burdelu może na godzinę stać się, kim chce, i spełnić swoje fantazje o władzy. W czytaniu dramatu występują Kamila Jarosińska, Joanna Niemirska, Anna Szymańczyk, Agata Turkot, Agnieszka Wosińska, Waldemar Barwiński, Daniel Dobosz, Sławomir Grzymkowski, Janusz R. Nowicki, Paweł Tucholski i Maciej Wyczański. Wideo zamieszczone będzie w wydarzeniu na Facebooku, na fanpage’u Teatru Dramatycznego oraz na stronie internetowej. Zapis dostępny będzie przez 12 godzin.
północ: Florence and the Machine, Met Gala at home
MET Gala organizowana w pierwszy poniedziałek maja w gmachu Metropolitan Opera w Nowym Jorku nie odbędzie się. I chociaż w tym razem gwiazdy nie przejdą się czerwonym dywanem w zachwycających strojach, które byłyby szeroko komentowane przez kilka kolejnych dni, to odbędzie się występ online. Na "A Moment With the Met" wystąpi Florence and the Machine. Transmisja na kanale na YouTubie amerykańskiego Vogue.
Materiał promocyjny
Materiał promocyjny
Materiał promocyjny
Wszystkie komentarze