cały dzień – Docs Against Isolation
Kolejny dzień z filmami dokumentalnymi i spotkaniami z reżyserami i reżyserkami. Część filmów dostępna jest nieodpłatnie w serwisie Ninateka, część można obejrzeć na VOD, wspierając tym samym organizatorki i organizatorów w organizacji jesiennej odsłony imprezy. Pokazom towarzyszą również spotkania transmitowane w wydarzeniu na Facebooku. O godz. 11 Paweł Pawlikowski, laureat Oscara, reżyser filmów fabularnych i dokumentalnych, opowie o swojej twórczości związanej z tym drugim gatunkiem. Z kolei o godz. 17 Jakub Majmurek porozmawia z artystką i reżyserką Katarzyną Kozyrą o jej dokumencie „Szukając Jezusa”. Pełen program dostępny na stronie internetowej.
godz. 11- Architektura & Design Przyszłości – Sinfonia Varsovia
Czwartek można rozpocząć od rozmowy o architekturze i designie. A dokładniej – o przyszłej siedzibie Sinfonia Varsovia. O projekcie nowej sali koncertowej oraz zagospodarowaniu architektonicznym powstającego w Warszawie budynku opowie Adrian Kozikowski, który od 2017 roku pracuje w Atlelier Thomasa Puchera w Graz, którego studio wygrało dwuetapowy międzynarodowy konkurs. Na wydarzenie obowiązują zapisy.
godz. 18 – XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek – Czwartek Lubuski – spotkanie z Ewą Lipską
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Zielonej Górze zaprasza na swoje tradycyjne „lubuskie czwartki” jednak w wersji online. Gościnią będzie poetka i felietonistka Ewa Lipska. Rozmowę z nią na kanale YouTube poprowadzi ks. prof. Andrzej Draguła.
godz. 18 – Kultura łączy siły: Astronomia i astronautyka – czyli kosmos i co dalej?
W czwartkowy wczesny wieczór Gdynia Kulturalna zaprasza na wykład o kosmosie. Opowie o nim dr Piotr Stankiewicz. Będzie o tym, co widać na nieboskłonie, o podbijaniu i eksplorowaniu kosmosu. Transmisja na fanpage’u Gdyni Kulturalnej.
godz. 18.15 – Studio Konsulat
Konsulat Kultury w Gdyni zachęca do spędzenia czwartkowego wieczora na ich kanale. W programie są warsztaty dla dzieci z animatorkami (godz. 18.15), spotkanie z Markiem Lasotą (godz. 19), słuchowisko „Telewizyjny alfabet wspomnień” Jerzego Gruzy czytane przez Krzysztofa Gordona (godz. 20), a na koniec koncert Kacpra Fułka (godz. 20.15). Spotkania transmitowane będą na Facebooku i na YouTubie Konsulatu Kultury.
godz. 19 – „Sala samobójców. Hejter” – pokaz i spotkanie z Janem Komasą
Koronawirus pokrzyżował plany wszystkich. Nowy film Jana Komasy, „Sala samobójców. Hejter”, który do kin trafił na kilka dni przed wybuchem pandemii, bardzo szybko został przeniesiony do sieci. Kino pod Baranami zaprasza na seans filmu, po którym odbędzie się spotkanie z reżyserem prowadzone przez Łukasza Wojtusika. Link do spotkania wysłany będzie mailem do tych, którzy kupią bilet na seans w wirtualnej sali kinowej.
godz. 19 – Andrzej Rychard „Próba. Polska w czasie epidemii. Perspektywy kultury”
Fundacja Batorego i Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich zaprasza na kolejne spotkanie o perspektywie kultury po epidemii. Gościem będzie prof. Andrzej Rychard, dyrektor Instytutu Filozofii i Socjologii PAN, członek Rady Fundacji Batorego. Głównym tematem będzie stan demokracji w Polsce oraz perspektywa wyborów. Spotkanie poprowadzi Edwin Bendyk. Transmisja na Facebooku Fundacji Batorego.
godz. 20 – Debata: Epidemia hejtu
Pandemia nauczyła nas empatii i wzajemnego wsparcia. Tak, pewnie niektórych tak. Ale niepokoi ilość doniesień o agresji słownej i fizycznej. O „epidemii hejtu” porozmawiają goście spotkania: Maciej Stuhr, odtwórca jednej z głównych ról w głośnym filmie Jana Komasy: „Sala Samobójców. Hejter”, psycholożka Maria Rotkiel, dr hab. Anna Marek – historyk medycyny, nauczycielka akademicka oraz Marcin Maruta – prawnik. Debatę poprowadzi dr Maciej Kawecki. Transmisja na Facebooku Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie.
godz. 20 –„Barber Shop Chronicles” reż. Bijan Sheibani, National Theatre Live
„Rzuć wszystko, co robisz, i zobacz tę sztukę” – tak o „Barber Shop Chronicles”, spektaklu na podstawie sztuki Inua Ellamsa, pisał jeden z recenzentów. Rzecz się dzieje na fotelu fryzjerskim w pięciu afrykańskich miastach, Johannesburgu, Harare, Kampali, Lagos i Akrze, oraz w Londynie. To historie o polityce, życiu codziennym, sukcesach i porażkach, ale także opowieść o społeczeństwie jako takim. Spektakl, który był jednym z hitów National Theatre, będzie można zobaczyć na YouTubie bezpłatnie.
Materiał promocyjny
Wszystkie komentarze