Masecki i historia amerykańskiego jazzu, słuchowiska, spektakle dla dzieci i rozmowa o klimacie. Polecamy kulturalne wydarzenia w sieci na niedzielę 17 maja.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

cały dzień - Docs Against Isolation (ostatni dzień) 

To ostatni dzień spotkań z kinem dokumentalnym w ramach Docs Against Isolation. A na zamknięcie festiwalu organizatorki i organizatorzy przygotowali kilka atrakcji. Jedną z nich jest spotkanie z Yannem Arthusem-Bertrandem, reżyserem dokumentu "Człowiek", a także koncert online Princess Shaw, bohaterki wyjątkowego filmu "Thru You Princess". Dokument ten, pokazywany na kilku edycjach wstecz, będzie filmem zamykającym internetowy przegląd (godz. 18) udostępnionym na YouTubie. Dokumenty Docs Against Isolation udostępnione są na Ninatece i na serwisie vod.pl. 

 

godz. 11- Plastusiowo, odcinek 4  

Teatr na Plaży razem z Teatrem Czwarte Miasto tworzy serial dla dzieci, w którym na nowo zostaną pokazane przygody bohaterów znanych ze spektaklu "Szkolne przygody Tosi i Plastusia" na podstawie książki "Plastusiowy pamiętnik" Marii Kownackiej. Tym razem mowa będzie o sztuce w mące połączonej z kolażem wykonanym przez Magdalenę Kurek. Opowiada Hanka Łubieńska. Premiera odcinka w niedzielę na stronie internetowej Teatru na Plaży, na kanale na YouTubie i na fanpage’u na Facebooku

godz. 12 - Śladem reporterki. Spotkanie z Katarzyną Boni 

Spotkania z cyklu "Klimat non-fiction" odbywające się w Faktycznym Domu Kultury w Warszawie wracają w wersji online. Pierwszą gościnią będzie Katarzyna Boni - autorka książki "Ganbare! Warsztaty umierania" i tekstów o katastrofie klimatycznej, która aktualnie przebywa w Indonezji. Będzie o etyce, o ekologii, o równowadze i dobrych praktykach. Transmisja spotkania online na fanpage’u InstytutR

godz. 12 - Masecki z domu 

Druga seria koncertów Marcina Maseckiego już jest. W pierwszej serii pianista opowiadał o muzyce klasycznej, a teraz zgłębia tajniki złotej ery amerykańskiego jazzu i jak sam mówił w pierwszym odcinku drugiej serii: interesuje go najbardziej pierwsza połowa XX w. Transmisja na żywo z berlińskiego domu muzyka odbywa się na fanpage’u Teatru Studio w niedzielne południe. 

godz. 15 - Słuchaj online, czyli cykl teatralnych słuchowisk dla dzieci 

Wrocławski Teatr Lalek przygotował słuchowisko "Jasiek i straszliwe psa-chcenie" dramatopisarki Marty Guśniowskiej. To dobra lekcja empatii, troski i odpowiedzialności dla dzieci w interpretacji Agnieszki Błaszczak i aktorów WTL-u, z muzyką nagraną na żywo przez duet SzaZa (Paweł Szamburski i Patryk Zakrocki). Transmisja na stronie internetowej.

godz. 19 - Akcja kulturalna zaraza 

Gośćmi trzeciej odsłony cyklu Akcja Kulturalna Zaraza, który przygotowało Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku, będą: Emil Miszk i Szymon Burnos, Kapela Maliszów i Odet. Podczas koncertów, które transmitowane są na YouTubie, zbierane są środki na wsparcie akcji pomocowych. Pieniądze z niedzielnego koncertu przekazane zostaną na rzecz akcji "Artyści dla medyków" (trójmiejscy artyści robią przyłbice dla lekarzy). 

 

godz. 20 - Pandemia kultury - Sztuka myślenia 

Profesorowie opowiedzą o myśleniu krytycznym w czasie pandemii. Gośćmi Piotra Augustyniaka i Bartosza Szydłowskiego będą prof. Jerzy Hausner i prof. Michał Paweł Markowski. O konsekwencjach pandemii dla kultury i społeczeństwa, o tym, czy polityka zatriumfuje nad sztuką piękną, i o tym, czy maksymalizacja zysku znowu weźmie górę, porozmawiają eksperci na spotkaniu transmitowanym na fanpage'u Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.  

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem