"Tramwaj zwany pożądaniem" z Londynu z Gillian Anderson w jednej z głównych ról, Miesiąc Fotografii w Krakowie w internecie i wirtualne targi książki. Polecamy wydarzenia w sieci na czwartek, 21 maja.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

godz. 13 - BookTarg - Allegro, Legimi, Lubimyczytac.pl 

Chyba wszystkie wydarzenia targowe w tym sezonie są odwołane. Wobec tego zostają jedynie wydarzenia online. Wirtualne Targi Książki wspólnie organizują Allegro, Legimi i portal Lubimyczytac.pl, które przygotowały konferencje, spotkania autorskie i promocje na książki. Pierwszego dnia wirtualnie z czytelnikami i czytelniczkami spotkają się Tomek Michniewicz, Ewa Przydryga, Marta Matyszczak, Robert Małecki i Przemysław Semczuk. Transmisja na Facebooku na fanpage’u BookTarg oraz na profilach indywidualnych autorów.  

godz. 18 - Spotkanie autorskie z Adamem Robińskim online 

Biblioteka Gdynia zaprasza na wirtualne spotkanie z warszawiakiem piszącym o górach i Polsce nieodkrytej - Adamem Robińskim, autorem reportażu “Kiczery. Podróż przez Bieszczady”. Spotkanie poprowadzi Hanna Łozowska. Transmisja na fanpage’u Biblioteki Gdynia.

godz. 18 - Idealizm, modernizm i utopia 

Muzeum Miasta Gdyni zaprasza na wykład online poświęcony architekturze wokół wystawy “Gdynia-Tel Awiv”. A dokładniej: wokół zmagań z przestrzenią i materią Katarzyny Kobro i Władysława Strzemińskiego. O awangardowej myśli twórczej opowie Maria Stelmaszczyk z Muzeum Sztuki w Łodzi. Transmisja na Facebooku MMG.  

godz. 18 - Mit Bauhausu 100 lat później 

W tym samym czasie odbędą się dwie debaty wokół modernizmu i architektury. W czasie debaty gdyńskiej odbędzie się debata, powiedzmy, warszawska organizowana przez stołeczny Goethe-Institut. Debata dotykać będzie tematu sztuki i architektury Bauhausu w setną rocznicę narodzin szkoły. O jej fenomenie porozmawiają Anna Cymer, dr Agata Szydłowska i dr inż. arch. Ryszard Nakonieczny. Transmisja na fanpage'u Goethe-Institut Warschau

godz. 19 - rozmowa z Andrzejem Sewerynem 

Studio Konsulat w czwartek zaprasza na spotkanie z wybitnym aktorem filmowym i teatralnym – Andrzejem Sewerynem. Spotkanie to będzie dotyczyło jednak nie aktorstwa, a literatury. Transmisja na kanale YouTube Konsulatu Kultury w Gdyni.  

godz. 19 - Korona mi z głowy nie spada 

Katarzyna Tubylewicz, pisarka i ekspertka od tego, co się dzieje w Szwecji, porozmawia z Magdaleną Parys, która od lat mieszka w Niemczech. Opowiedzą o tym, jak wpływa na nie pandemia, czy jest to czas pracy twórczej, czy wręcz przeciwnie, oraz jak z wirusem radzą sobie władze Niemiec i Szwecji. O tym wszystkim w rozmowie z Pauliną Wilk na fanpage’u Big Book Cafe.  

godz.19 - Wirtualny wernisaż: COVID vs. Ludzie  

Nie tylko wirtualne spotkania literackie, koncerty i warsztaty, ale także wernisaże wystaw odbywają się w internecie. W wirtualnej przestrzeni galerii grafiki Uniwersytetu SWPS przedstawione zostaną prace, które zostały wyłonione w naborze na plakat przedstawiający hasło “COVID vs. Ludzie”. Oprowadzanie po wystawie poprowadzą dr Mariusz Wszołek, prof. Michał Jakubowicz i dr Krzysztof Moszczyński. Wydarzenie jest bezpłatne, ale obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy.  

godz. 19 - “Korzeniec” reż. Remigiusz Brzyk, Teatr Zagłębia w Sosnowcu 

Dzień Teatru Publicznego w tym roku przenosi się do internetu i odbywa się bez kolejek po “bilety za grosze”. Z okazji tego święta Teatr Zagłębia w Sosnowcu udostępnia transmisję “Korzeńca” Zbigniewa Białasa w adaptacji Tomasza Śpiewaka i reżyserii Remigiusza Brzyka. Transmisja odbędzie się na profilu facebookowym Teatru Zagłębia w Sosnowcu, a po jej zakończeniu na platformie Zoom odbędzie się kameralne spotkanie dotyczące sztuki.  

godz. 19 - Halo jutro: NGO 

Trzecia debata z cyklu Halo Jutro, które organizuje stowarzyszenie Halo Kultura w ramach gdyńskiego programu wsparcia Falochron Kultury. Dzisiejszym tematem będzie to, jak organizacje pozarządowe radzą sobie w sytuacji pandemii. Rozmawiać będą Monika Domańska z Traffic Design, Kryspin Pluta z Domu Filmowego oraz Diana Lenart z Halo Kultura. Spotkanie odbędzie się na platformie Zoom.us (link do zapisów w wydarzeniu na Facebooku).  

godz. 20 - Globaltica online: Damir Imamovic 

Od kilku dni wiadomo, że tegoroczna edycja festiwalu Globaltica, tak jak wiele innych festiwali, nie odbędzie się. Substytutem tej imprezy będzie koncert Damira Imamovića, artysty z Bośni i Hercegowiny. Koncert na żywo z Sarajewa organizowany jest we współpracy z Kultura na Wynos i Gdynia Kulturalna. Transmisja na profilu Globaltiki na Facebooku.  

godz. 20 - Krakow Photomonth Festival 2020 

Krakowski festiwal fotografii to jedno z najważniejszych wydarzeń fotograficznych w Polsce. Z wiadomych względów nie odbędzie się w znanej wszystkim formule. Spotkania odbywać się będą za pośrednictwem internetu. Wydarzenie zainauguruje panel dyskusyjny o fotografii w obliczu katastrofy z udziałem Sebastiana Cichockiego, Karoliny Gembary, Witka Orskiego, Agnieszki Rayss. Poprowadzi Magdalena Kownacka. Transmisja za pośrednictwem Facebooka i YouTube Miesiąc Fotografii w Krakowie. Pełen program spotkań na wydarzeniu na Facebooku.  

godz. 20 - “Tramwaj zwany pożądaniem” reż. Benedict Andrews, National Theatre Live 

National Theatre Live w pandemii nie zwalnia tempa i co tydzień prezentuje na YouTube swoje najlepsze spektakle. Jak zwykle dziś wieczorem kolejna premiera. To rewelacyjny “Tramwaj zwany pożądaniem”, ikoniczna sztuka Tennessee Williams o przemocy i pożądaniu, w reżyserii Benedicta Andrews’a przygotowana w koprodukcji z Young Vic. A na scenie Gillian Anderson w roli Blanche, Vanessa Kirby jako jej siostra Stella i Ben Foster w roli Stanleya Kowalskiego. Premiera na żywo na YouTube, spektakl dostępny będzie przez tydzień.  

 

godz. 20.15 - Transmisja koncertu ze Studia Konsulat - Natalia Smagacka i Zbigniew Kosmalski 

Musical jest dobry na wszystko, o czym w czwartkowy wieczór na koncercie Studia Konsulat przekonają Natalia Smagacka i Zbigniew Kosmalski. Ona jest aktorką scen muzycznych i absolwentką Państwowego Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. On - akompaniatorem i pianistą związanym z Teatrem Muzycznym w Gdyni i Studium Wokalno-Aktorskim. Transmisja ich wspólnego występu na kanale YouTube i fanpage’u Konsulatu Kultury w Gdyni.  

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem