Wirtualne targi książki, spektakle, koncerty i Masecki grający jazz. Polecamy wydarzenia w sieci na niedzielę, 24 maja.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

godz. 10 - Wirtualne targi książki  

Nie odbywają się targi mody, nie odbywają się targi książki. No, chyba że te internetowe. Od kilku dni trwają organizowane przez sieć Empik Wirtualne Targi Książki. Na sobotę organizatorzy przygotowali wiele propozycji spotkań, które będą się odbywały za pośrednictwem Facebooka i Instagrama. Wirtualnie z czytelniczkami i czytelnikami spotkają się Nela Mała Reporterka, Adam Wajrak, Beata Pawlikowska, Graham Masterton, Raphael Bob-Waksberg, Justyna Bednarek, Aleksandra Radomska, Jakub Ćwiek i Katarzyna Puzyńska, a warsztaty gotowania na żywo poprowadzi Katarzyna Błażejewska-Stuhr. Pełen harmonogram na stronie internetowej.  

godz. 12 - Masecki z domu  

Druga seria koncertów Marcina Maseckiego już jest. W pierwszej serii pianista opowiadał o muzyce klasycznej, a teraz zgłębia tajniki złotej ery amerykańskiego jazzu i jak sam mówił w pierwszym odcinku drugiej serii: interesuje go najbardziej pierwsza połowa XX w. Transmisja na żywo z berlińskiego domu muzyka odbywa się na fanpage’u Teatru Studio w niedzielne południe. 

godz. 17 - Bałtycka wiosną 

Opera Bałtycka w pierwszą niedzielę maja rozpoczęła cykl "Bałtycka wiosną". To nagrane w domach fragmenty muzyczne z repertuaru opery w wykonaniu muzyków i solistów. W programie fragmenty "Thais", "Hrabiny", "Kandyda" czy "Snu nocy letniej". Transmisja w każdą niedzielę na Facebooku i kanale na YouTubie Opery Bałtyckiej. 

godz. 18 - KinoPort w Domu - transmisja online - "Do widzenia, do jutra” 

Coraz więcej kin studyjnych decyduje się na zorganizowanie pokazu filmowego online lub robi wprowadzenia do filmów. KinoPort, kino studyjne w Centrum Sztuki Współczesnej "Łaźnia" w Nowym Porcie, zdecydowało się na to drugie. Filmoznawca Krzysztof Kornacki opowie o kultowym filmie Janusza Morgensterna ze Zbyszkiem Cybulskim, którego akcja dzieje się w Gdańsku - "Do widzenia, do jutra". Wykład na Facebooku KinoPortu, a film dostępny jest nieodpłatnie na vod.

godz. 18 - "TAB Nowy Początek", reż. Joanna Czajkowska, Sopocki Teatr Tańca  

Sopocki Teatr Tańca zaprasza na spektakl "TAB Nowy początek". Jak czytamy w opisie, autorka koncepcji spektaklu Joanna Czajkowska, pracując nad scenariuszem, zintegrowała ze sobą zachodnie i wschodnie systemy filozoficzno-psychologiczne. I tak powstał ten spektakl taneczny, w którym występują Joanna M. Czajkowska, Jan Górczak, Róża Kołoda, Jacenty Krawczyk, Wiktoria Rudnik. Bilet na spektakl kosztuje 10 zł, dostęp do sztuki będzie możliwy wyłącznie po jego zakupie.

 

godz. 19 - Czy wszyscy zostaniemy minimalistami? - spotkanie online 

Czy po pandemii zostaniemy minimalistami? Czy będziemy posiadać tylko to, co jest nam absolutnie potrzebne i niezbędne do życia? Katarzyna Kędzierska napisała poradnik o tym, jak łatwo i szybko wdrożyć w życie praktyki minimalizmu. Opowie o tym na spotkaniu dziś wieczorem transmitowanym na fanpage’u Wydawnictwa Znak.

godz. 19 - Akcja Kulturalna Zaraza 

Gośćmi trzeciej odsłony cyklu Akcja Kulturalna Zaraza, który przygotowało Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku, będą: Zagan Acoustic, Crewkrulove i Polski Piach. Podczas koncertów, które transmitowane są na YouTubie, zbierane są środki na wsparcie akcji pomocowych. Pieniądze z niedzielnego koncertu przekazane zostaną na rzecz akcji #GdańskPomaga.  

 

godz. 19 - Live from studio: Jeff Beal  

Krakowski Festiwal Muzyki Filmowej kontynuuje cykl koncertów na żywo ze studiów kompozytorów. Dziś wieczorem wystąpi Jeff Beal. Zdobywca m.in. trzech statuetek Prime Time Emmy skomponował muzykę do jednego z najciekawszych seriali politycznych w ostatnim czasie - "House of Cards", a także popularne motywy wykorzystane w serialu "Detektyw Monk". Transmisja na fanpage’u Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie.  

 

godz. 19 - World Music Stream Series vol. 1 – Madrugada 

Muzyczna podróż dookoła świata z Madrugadą, polską grupą przybliżającą kulturę flamenco. Występ zorganizowany przez Agencję Perspektywy ma na celu wsparcie artystów, którzy w dobie pandemii znaleźli się w trudnym położeniu. Transmisja na kanałach facebookowych zespołu Madrugada oraz Agencji Perspektywy

godz. 20 - Magda Lechowska Trio  

Magda Lechowska i jej zespół zaprezentują Tango Polaco - stare polskie tanga z nutą elektroniki, w dodatku po hiszpańsku. Nowe aranżacje łączą elementy jazzu, muzyki elektronicznej i tradycyjnego brzmienia tanga. Magda Lechowska do projektu zaprosiła utalentowanych muzyków młodego pokolenia: Stanisława Słowińskiego, Wiesława Ochwata oraz Ignacego Matuszewskiego. Transmisja na fanpage’u Strefa.   

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem