Benefis Gołdy Tencer z udziałem Maryli Rodowicz, koncert na Dzień Matki w Firleju i Festiwal Muzyki Filmowej online. Polecamy wydarzenia w sieci.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

godz. 12 - New Cage - Koncert na Dzień Matki od Firleja 

Wrocławski Firley robi prezent na Dzień Matki i zaprasza na koncert duetu New Cage. Tworzą go związani z warszawską wytwórnią Lado ABC: Joanna Halszka Sokolowska i Bartek Tyciński. Znani m.in ze współpracy z takimi zespołami jak Mitch & Mitch, Der Father, Warszawskie Combo Taneczne, Jerz Igor. Koncert będzie bezpłatnie udostępniony na YouTube, ale można kupić symboliczną wejściówkę i wesprzeć w ten sposób klub.  

 

godz. 18 - Muzyczny content marketing w strategii komunikacji 

Promowanie marki za pomocą muzyki, wykorzystywanie muzyki przez marki, w skrócie: jak wykorzystać muzykę w strategii komunikacji. Najlepszym przykładem i punktem wyjścia do rozmowy będzie #hot16challenge2 – viralowa akcja zapoczątkowana przez środowisko hip-hopowe, której celem było zebranie środków na pomoc służbie zdrowia. Webinar poprowadzą Robert Tarnowski, Jakub Korta i Aneta Sierocińska. Spotkanie jest bezpłatne, ale należy się na nie wcześniej zapisać.  

godz. 19 - Dorota Groyecka: porozmawiajmy o non/fiction 

Redaktorka naczelna nieregularnika reporterskiego “Non/Fiction”, Dorota Groyecka, na spotkaniu online organizowanym przez Agencję Autorską Opowieści opowie o tym “jak to się robi”. Czyli jak wygląda praca dla magazynu reporterskiego, kto i o czym do niego pisze, o czym chcemy w reportażu czytać i czy prasa drukowana ma sens. Trudne pytania zada Maria Krześlak-Kandziora, transmisja na fanpage’u Agencji Autorskiej Opowieści.

godz. 19.30 - Czytelnia POLIN online - Seweryna Szmaglewska  

Seweryna Szmaglewska dwa i pół roku spędziła w obozie Auschwitz-Birkenau. Tam doświadczyła kilku ciężkich chorób i wyczerpującej pracy fizycznej. Swoje doświadczenia opisała w książce “Dymy nad Birkenau”, która była pierwszym zapisem zagłady. O Sewerynie Szmaglewskiej, jej życiu, doświadczeniu i twórczości przy okazji wznowienia “Dymów nad Birkenau” z Remigiuszem Grzelą porozmawia wnuk pisarki prof. Jacek Wiśniewski. Transmisja na fanpage'u Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.  

godz. 20 - FMF online 

Festiwal Muzyki Filmowej przenosi się do internetu i potrwa cały tydzień. Wypełniony on będzie koncertami emitowanymi za pośrednictwem Facebooka FMF, YouTube Krakowskiego Biura Festiwalowego i na falach RMF Classic. Pierwszym koncertem będzie Cinema Chorale.  

godz. 20 - Mongolia - autostopem przez krainę Czyngis-chana (na żywo) 

Palcem po mapie – tak mogą wyglądać w najbliższym czasie wyglądać podróże. Wiele wskazuje na to, że podróże zagraniczne w tym roku mogą być utrudnione lub nawet niemożliwe. Ale w internecie można posłuchać opowieści podróżników. Opowie Mateusz Wala, podróżnik, który zwiedził ponad 50 krajów. Spotkanie biletowane, dostęp po zakupie symbolicznej cegiełki.

godz. 20 - “Równina wątłych mięśni” reż. Renata Piotrowska-Auffret  

Łaźnia Nowa w swoim cyklu działań online pokaże jeden z najnowszych spektakli "Równinę wątłych mięśni" w reżyserii Renaty Piotrowskiej-Auffret. Głośna muzyka, stroboskopowe światło i spektakl z pogranicza teatru tańca i performance’u bazujący na doświadczeniach współczesnej kobiety. Transmisja na fanpage’u Teatr Łaźnia Nowa. 

godz. 20 - Benefis Gołdy Tencer 

Teatr Żydowski w Warszawie zaprasza na archiwalny zapis benefisu Gołdy Tencer, piosenkarki, aktorki i reżyserki żydowskiego pochodzenia, organizatorki Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera. Na benefisie wystąpili przyjaciele i przyjaciółki Tencer, m.in. Maryla Rodowicz, Bohdan Łazuka, Justyna Steczkowska i Beata Rybotycka. Transmisja na Facebooku, YouTube i Vimeo Teatru Żydowskiego. 

 

godz. 20 - “Małe Zbrodnie małżeńskie” reż. Karol Wróblewski 

“Małe zbrodnie małżeńskie” to dramat autorstwa francuskiego pisarza i dramaturga Erica-Emmanuela Schmitta. Beata Kawka i Mirosław Zbrojewicz grają małżeństwo z długim stażem. Co zostało z ich pierwszej fascynacji, zakochania i pożądania? Jak zmieniło się ich życie, jak o sobie myślą i jak siebie postrzegają? Aby się tego dowiedzieć, wystarczy obejrzeć spektakl. Dostęp wystarczy wykupić za pośrednictwem strony live.artkombinat.pl. 

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem