Sfinks700 przenosi muzykę taneczną do kościoła, Mariusz Szczygieł opowiada o czeskiej Pradze, której poświęcił osobisty przewodnik, a Piotr Strzeżysz zabiera w podróż od Patagonii po Alaskę. Polecamy wydarzenia w sieci na środę, 27 maja.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

godz. 11 – Serial online: “Papety: z ostatniej chwili” 

Teatr Miniatura przygotował kolejny odcinek serialu teatralnego “Papety: z ostatniej chwili”. Edukacyjny serial poświęcony jest różnym aspektom trudnej codzienności. Tematem najbliższego odcinka będzie ekologia. Premiera na Facebooku Teatru Miniatura w Gdańsku

godz. 12 - Obiekt - krótkie oprowadzanie po wystawie “Gdynia-Tel Awiw” 

Wystawa “Gdynia-Tel Awiw” trwa od miesiąca w Muzeum Miasta Gdyni, od wtorku można ją oglądać, odwiedzając fizycznie ekspozycję. Ale pomimo otwarcia na zwiedzających muzeum nie rezygnuje z działań online i zaprasza na krótkie oprowadzanie po ekspozycji, które może być dobrym wstępem do wizyty. Transmisja na Facebooku Muzeum Miasta Gdyni.  

godz. 18 - Piotr Strzeżysz „Zaistnienia, czyli rowerem z Patagonii na Alaskę”  

Wszystkie podróże teraz to mikropodróże, o wielkich zagranicznych wojażach można póki co pomarzyć albo posłuchać o nich online. Podróżnik Piotr Strzeżysz opowie o swojej podróży z Patagonii na Alaskę, pokaże zdjęcia z podróży i krótki film. Transmisja ze spotkania z podróżnikiem na fanpage’u Plama GAK.  

godz. 18 - "Calineczka" reż. Tomasz Man, Teatr Barnaby 

“Calineczka” to jedna z popularniejszych baśni Hansa Christiana Andersena o malutkiej dziewczynce, która porywana jest przez różne istoty zamieszkujące polanę. Teatr Barnaby przygotował nową odsłonę bajki, w której to Calineczka jest punkówą. Transmisja na kanałach YouTube i Facebooku Ośrodka Kultury, Sportu i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański w Cieplewie (OKSiR)

godz. 18 - Historia mody online: Gorsety - 400 lat z dziejów  

Moda budzi emocje. Co noszono, jak, kiedy, jak zmieniały się te trendy i co je kształtowało. Centrum Literatury CSW w Toruniu zaprasza na wykład o historii mody, a dokładniej - o historii damskich gorsetów. Opowie o nich historyczka sztuki i kostiumografka z Pracowni Plastyki Współczesnej Instytutu Sztuki PAN w Warszawie. Transmisja na facebookowych profilach CSW Toruń i Centrum Literatury CSW Toruniu

godz. 19 - Sfinks700: One Night In Church 

Kto by pomyślał, że mekka fanów i fanek muzyki klubowej z Sopotu – Sfinks – zaprosi do gdańskiego kościoła. Prowadzący klub przygotowali koncert, który nagrali w Centrum św. Jana w Gdańsku. Wystąpili na nim LASY, Nightrun87, Vacos i Hatti Vatti. Koncert potrwa trzy godziny, transmisja na fanpage’u klubu Sfinks700

godz. 19 - “Dziady”, reż. Eimuntas Nekrošius, Teatr Narodowy 

“Dziady” Adama Mickiewicza to klasyka literatury polskiej wystawiana i interpretowana na wiele sposobów. Przyczyniła się też, jak wiadomo z historii, do ogólnopolskich protestów w 1968 roku. Teatr Narodowy w Warszawie zaprasza na interpretację litewskiego reżysera Eimuntasa Nekrošiusa, który wystawił sztukę na stołecznych deskach w 2016 roku. Transmisja na YouTube Teatru Narodowego.  

 

godz. 19.45 - Instytut Reportażu nadaje: Szczygieł 

Mariusz Szczygieł opowie o Pradze. I to jest spotkanie online, którego przegapić nie można. Bo jak Mariusz Szczygieł opowiada, to można słuchać w nieskończoność. A jak opowiada o Pradze i o Czechach, w których spędził wiele lat i o których napisał wiele reportaży, w tym najnowszy “Osobisty przewodnik po Pradze”, to już w ogóle warto spędzić z Mariuszem Szczygłem wieczór. Transmisja na fanpage’u InstytutR

godz. 20 - Gaba Kulka live stream  

Gaba Kulka zagra koncert dla znajomych z No Problem – Bracka 20, ale przede wszystkim dla fanek i fanów. W trakcie wydarzenia odbędzie się zbiórka, z której dochód po równo trafi do artystki, na działalność lokalu oraz na przygotowanie posiłków dla medyków. Transmisja na Facebooku lokalu No Problem – Bracka 20

godz. 20 - Piotr Damasiewicz Viennese Connections  

Oryginalny i kreatywny trębacz na polskiej scenie jazzowej, Piotr Damasiewicz, wystąpi na koncercie live z Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu w Chorzowie. Towarzyszyć mu będzie saksofonista i improwizator Krzysztof Kasprzyk. Piotr Damasiewicz Vienna Connections to nowy, polsko-austriacki projekt muzyczny. Transmisja koncertu na Facebooku Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu.

godz. 21 - Finał 11. edycji Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego  

W tym roku finał Międzynarodowej Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki odbędzie się online. Nominowani do niej są Alberto Arce („Telefon obwieszcza śmierć. Zapiski korespondenta w Hondurasie”), Lars Berge („Dobry wilk. Tragedia w szwedzkim zoo”), Kate Brown („Czarnobyl. Instrukcje przetrwania”), Artem Czech („Punkt zerowy”) Joanna Gierak-Onoszko („27 śmierci Toby’ego Obeda”), Katarzyna Kobylarczyk („Strup. Hiszpania rozdrapuje rany”), Oscar Martinez („Bestia. O ludziach, którzy nikogo nie obchodzą”), Marta Mazuś („Historie dziwnych samotności”), Agnieszka Pajączkowska („Wędrowny Zakład Fotograficzny”) i Paweł Piotr Reszka („Płuczki. Poszukiwacze żydowskiego złota”). Transmisja gali na Wyborcza.pl oraz Facebooku Gazety WyborczejNagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem