Juliusz Cezar" Szekspira online, rozmowa Magdy Grzebałkowskiej z Dorotą Karaś o jej biblioteczce oraz Martyny Wojciechowskiej i Filipa Skrońca o albinizmie. Polecamy wydarzenia w sieci.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

godz. 10 - “Juliusz Cezar” reż. Barbara Wysocka, Teatr Powszechny  

Teatr Powszechny w Warszawie pokaże online dramat Williama Szekspira “Juliusz Cezar” w reżyserii Barbary Wysockiej. Sztuka mistrza ze Stanfordu kilka lat temu była pokazywana na Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku, na którym to została nagrodzona najważniejszą nagrodą - laurem Złotego Yoricka za najlepszą polską inscenizację dzieła Szekspira. Spektakl dostępny będzie do 1 czerwca (godz. 10) na kanale YouTube Teatru Powszechnego.  

godz. 18 - Kreskówki dla dorosłych: czego duże dzieci uczą się z bajek? 

Coraz więcej dorosłych ogląda bajki. Animacje takie jak “Adventure Time”, “BoJack Horseman” czy “Rick i Morty” a wcześniej “Simpsonowie” i “South Park” to propozycja zdecydowanie dla widzów dojrzałych. O czym takie bajki opowiadają, dlaczego dorośli tak chętnie oglądają animacje? Na to pytanie spróbuje odpowiedzieć Marcin Tomaszewski, autor bloga Lektura Obowiązkowa. Webinar organizowany jest przez Uniwersytet SWPS, odbywa się bezpłatnie, ale należy się na nie zapisać (link w wydarzeniu na Facebooku)

godz. 18 - Moja Biblioteka online - Dorota Karaś 

Dziennikarka i reporterka “Gazety Wyborczej Trójmiasto”, autorka książek o Zbyszku Cybulskim i Annie Walentynowicz, Dorota Karaś, opowie reporterce Magdalenie Grzebałkowskiej o swojej biblioteczce. Transmisja na fanpage’u Nadbałtyckiego Centrum Kultury.  

godz. 18 - “Antropocen”: rozmowa i pokaz filmu online  

Spotkanie na żywo wokół filmu “Antropocen” w Instytucie Kultury Miejskiej w ramach cyklu Miasto 2050 cieszyło się taką popularnością “w realu”, że postanowiono je powtórzyć w wirtualu. Projekcję kanadyjskiego dokumentu o epoce antropocenu poprzedzi rozmowa profesorek Ewy Bińczyk i Anny Marii Zawadzkiej, którą poprowadzi Hanna Łozowska. Wszystko na kanale YouTube Instytutu Kultury Miejskiej.  

godz. 18 - Albinizm w Tanzanii: Martyna Wojciechowska i Filip Skrońc 

Filip Skrońc o albinizmie napisał reportaż “Nie róbcie mu krzywdy”, Martyna Wojciechowska od lat angażuje się w działania na rzecz osób dotkniętych albinizmem żyjących w Tanzanii. Porozmawiają oni z Paulą Szewczyk o miejscu na świecie, w którym na osoby dotknięte albinizmem się poluje i wierzy, że części ich ciała mają magiczną moc i przynoszą szczęście. Transmisja rozmowy na fanpage’ach UNAWEZA Foundation i Wydawnictwa Czarne.   

godz. 18 - Avon - Live Koncert Karaś/Rogucki feat. Justyna Święs 

Kuba Karaś z Piotrem Roguckim na wiosnę mieli zaplanowaną trasę koncertową promującą wspólny album. Trasa się oczywiście nie odbyła, a muzycy zagrają koncert w nowych warunkach, czyli internetowo. Towarzyszyć im będzie koleżanka Karasia z duetu The Dumplings – Justyna Święs. Transmisja na Instagramie i Facebooku Avon Polska.  

godz. 20 - Oman, życie w krainie pustyni, gór, dishdashy i kóz  

Oman to kraj pełen kontrastów: dzieli się na tych, którzy żyją dostatnio i opływają w luksusach i na tych, którzy nie mają dostępu do bieżącej wody. Trudno po nim podróżować z plecakiem, bo to kraj pustynny i suchy. Tym trudniej, jeśli jest się młodą Europejką. O życiu w Omanie opowie Klaudia Dudzik, która obecnie mieszka w tym kraju. Spotkanie organizuje Wędrówki Pub z Wrocławia. Dostęp do spotkania po zakupie biletu-cegiełki za pośrednictwem strony internetowej.  

godz. 20 – Coals, FINA na ucho LIVE 

Pochodzący ze Śląska duet Coals nie miał okazji dobrze wypromować wydanej w marcu płyty „Docusoap”. Zaległości spróbują nadrobić podczas koncertu transmitowanego przez Facebook FINA Wałbrzyska 3/5

godz. 20 - “This House” reż. Jeremy Herrin, National Theatre Live 

“This House” Jamesa Grahama to sztuka bardzo brytyjska, bo jej akcja dzieje się między 1974 a 1979 rokiem w brytyjskim parlamencie. Ugrupowania walczą między sobą o przyszłość narodu, stosując różne zakulisowe zagrywki. Spektakl w reżyserii Jeremy’ego Herrina był bardzo entuzjastycznie przyjęty przez krytyków i widzów. Wyprzedaną wielokrotnie sztukę przez tydzień będzie można oglądać na YouTube National Theatre. 

 
icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem