"Broniewski" w Teatrze Wybrzeże, "Coming Out" w Teatrze Dramatycznym, "Uroczystość" w TR Warszawa i kilka koncertów. Polecamy wydarzenia w sieci.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

do końca dnia - “Broniewski” reż. Adam Orzechowski, Teatr Wybrzeże  

Do północy na kanale YouTube Teatru Wybrzeże w Gdańsku można oglądać spektakl “Broniewski” Radosława Paczochy w reżyserii Adama Orzechowskiego. Spektakl swoją premierę miał w 2014 roku, rejestracja telewizyjna została zrealizowana w ramach Telewizyjnego Festiwalu Teatrów Polski. W spektaklu o polskim poecie, którego losy przeplatają się z historią Polski, występują m.in. Robert Ninkiewicz i Michał Jaros (jako Broniewski starszy i młodszy), Piotr Witkowski, Katarzyna Dałek, Dorota Androsz i Piotr Biedroń. 

 

godz. 14 - Wirtualna wystawa fotografii Mariana Murmana 

Muzeum Gdańska przygotowało wirtualną wystawę fotografii Mariana Murmana. Chociaż nazwisko to może zdradzać niewiele, to zdjęcia Murmana wykorzystywane były jako pocztówkowe widoki. Na wystawę wybrano 160 widoków i przedmiotów związanych z Murmanem. Strona poświęcona wystawie, murman.pl, będzie aktywna od dziś od godz. 14. 

godz. 18 - Karolina Czarnecka - koncert na dachu 

Karolina Czarnecka jest aktorką i wokalistką, znaną z brawurowego wykonania utworu “Hera, koka, hasz, LSD”. Współtworzy także grupy Żelazne Waginy i Gang Śródmieście oraz teatralno-kabaretową grupę Pożar w Burdelu. Czarnecka wystąpi na dachu praskiej Galerii Wileńskiej z widokiem na zachodzące nad Warszawą słońce. Transmisja na Dom Kultury TuPraga

 

godz. 19 - Jerz Igor 

Przy okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, który to wypada w poniedziałek, w ramach cyklu koncertów Mazda #WMoimStylu wystąpi duet Jerz Igor. Jerzy Rogiewicz i Igor Nikiforow zadebiutowali przed kilkoma laty, ich jedyna płyta ukazała się w 2014 roku. Mimo to od lat mają monopol na granie ambitnej muzyki alternatywnej dla dzieci. Transmisja na profilu Mazda Polska.  

 

godz. 19 - “Coming Out” reż. Aleksandra Popławska, Teatr Dramatyczny  

Trzy kobiety, w różnym wieku i na innym etapie w życiu mówią o miłość. Pytanie o prawdziwą miłość, wzajemność, wsparcie, szczęście i spełnienie pojawiają się często. Sztukę w Teatrze Dramatycznym wyreżyserowała aktorka Aleksandra Popławska, a występują w niej Krystyna Tkacz, Agnieszka Wosińska i Anna Gorajska. Spektakl zostanie zamieszczony kanale YouTube teatru.  

 

godz. 20 - Komety  

Grupa Komety zagra koncert dla znajomych z No Problem – Bracka 20, ale przede wszystkim dla fanek i fanów. W trakcie wydarzenia odbędzie się zbiórka, z której dochód po równo trafi do artystki, na działalność lokalu oraz na przygotowanie posiłków dla medyków. Transmisja na Facebooku lokalu No Problem – Bracka 20

godz. 20 - “Uroczystość” reż. Grzegorz Jarzyna, TR Warszawa 

TR Warszawa w zeszłym tygodniu w ramach cyklu pokazów teatralnych online zaprezentował "Puppenhaus. Kuracja" w reżyserii Jędrzeja Piaskowskiego. W tym tygodniu stołeczna instytucja zaprezentuje “Uroczystość” Grzegorza Jarzyny, w którym występują m.in. Andrzej Chyra, Jan Peszek, Ewa Dałkowska, Adam Ferency, Roma Gąsiorowska, Danuta Stenka, Danuta Szaflarska, Katarzyna Warnke i Aleksandra Popławska. Po transmisji na Facebooku i Vimeo odbędzie się spotkanie i rozmowa z twórcami na fanpage’u TR Warszawa

godz. 20 - VHS Drama Live: Night Journey + Lipiński 

Teatr na Plaży razem z zaprzyjaźnionymi twórcami i twórczyniami przygotował cykl wizualno-teatralny. Do nagranych na kasety VHS spektakli teatralnych podkładana jest nowa muzyka. Sebastian Lipiński zaprezentuje swój autorski projekt muzyczny do spektaklu “Night Journey” w reżyserii Marty Graham. Transmisja na Facebooku i YouTube Teatru na Plaży.

godz. 20 - Kino Żak w domu: “Rozstanie” 

Od 6 czerwca możliwy jest powrót kin, wiec już naprawdę niewiele dzieli fanów i fanki od powrotu do sal kinowych. Zanim to nastąpi, kino Żak proponuje seans oscarowego filmu irańskiego reżysera Asghar Farhadiego - “Rozstanie”. Przed seansem należy kupić wirtualną wejściówkę. Dostęp do projekcji zostanie wysłany mailem. 

 

Godz. 21 - Irek Wojtczak. TransMediacje 

Irek Wojtczak będzie kolejnym gościem koncertowego cyklu TransMediacje. Wystąpi z wnętrza pustego klubu Desdemona w Gdyni razem z zespołem w składzie: Jacek Stromski, Mikołaj Wojtczak, Dominika Krajewska i Izabella Sawicka. Transmisja na Facebooku: na profilach Gdynia Kulturalna i Kultura na Wynos, a także na portalach YouTube i Twitter i www.kulturanawynos.pl. 

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem