Rozmowy o kulturze, literaturze i spektakle teatralne. Polecamy wydarzenia w sieci na niedzielę, 7 czerwca.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

godz. 11 - Czuły jutuber i pisarz bez pracy? 

Trwa, póki co, wirtualny Miesiąc Fotografii w Krakowie, w trakcie którego dziennikarka i autorka książek Karolina Sulej prowadzi cykl rozmów "Czuły jutuber i pisarz bez pracy? Przyszłość opowiadania historii". Jej gościnią dziś będzie kulturoznawczyni, pracownica muzeum i autorka komiksów Olga Wróbel. Transmisja na Facebooku krakowskiego Miesiąca Fotografii i na YouTubie. 

godz. 12 - "Masakra" reż. Paweł Sakowicz, Nowy Teatr 

Spektakl taneczny w reżyserii Pawła Sakowicza to sposób na spędzenie niedzielnego wczesnego popołudnia. Odwołuje się on do historii teatru tańca, kiedy to w 1920 r. podczas konferencji w Londynie powołano do życia nowy styl, modern ballroom dance, który wykorzystywał elementy ruchów z kultur skolonizowanych: ludów Haiti, Kuby czy Brazylii. Transmisja na fanpage'u Nowego Teatru

godz. 15 - Barłóg Literacki | Łąka Leśmiana 

Barłóg Literacki, czyli Sylwia Chutnik i Karolina Sulej, zainicjuje tegoroczną Łąkę Leśmiana. Porozmawiają, jak to mają w zwyczaju, o książkach. Transmisja na Facebooku Muzeum Historii Żydów Polskich.  

godz. 19 - Wielokulturowe Pomorze w sieci 

Nadbałtyckie Centrum Kultury kontynuuje swoją działalność online. W ramach cyklu koncertów Wielokulturowe Pomorze, które teraz odbywają się w sieci, wystąpi Hanna Tiekuczewa. To młoda wokalistka i instrumentalistka pochodząca z obwodu ługańskiego w Ukrainie. Spotkania odbywać się będą w każdą niedzielę czerwca. Transmisja na kanałach mediów społecznościowych NCK.

godz. 19 - Partytury graficzne cz. 1: Gadecki solo 

To będzie projekt eksperymentalny autorstwa Fundacji 4 Sztuki. Zaprosili jazzowego saksofonistę Tomasza Gadeckiego, który będzie grał z graficznych partytur autorstwa Ying Liu z Chin. Wydarzenie będzie dostępne w transmisji na Facebooku: na profilach Gdynia Kulturalna i Kultura na Wynos, a także w portalach YouTube, Twitter i www.kulturanawynos.pl. 

godz. 19 - Marek Biliński  

Filharmonia Szczecińska kontynuuje cykl działań online i zaprasza na kolejny koncert. Zagra Marek Biliński, legenda i jeden z prekursorów polskiej muzyki elektronicznej. Właściwie będzie to retransmisja koncertu szczecinianina dostępna na Facebooku i kanale na YouTubie Filharmonii. 

 

godz. 19 - LIVE from studio: John Lunn 

Krakowski Festiwal Muzyki Filmowej kontynuuje cykl koncertów na żywo ze studio kompozytorów. Dziś wieczorem wystąpi John Lunn, kompozytor m.in. ścieżki dźwiękowej z serialu "Downton Abbey". Szkocki producent zagra minirecital specjalnie dla słuchaczy i słuchaczek, a raczej widzów i widzek, imprezy. Transmisja na fanpage’u Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. 

 

godz. 20 - "Skarpetki, opus 124" reż. Maciej Englert, Teatr Współczesny  

Wieczór spędzić można z Teatrem Współczesnym w Warszawie. W ramach cyklu spektakli pokazywanych w sieci udostępniona zostanie sztuka w reżyserii Macieja Englerta z Piotrem Fronczewskim i Wojciechem Pszoniakiem w głównych rolach. Transmisja na stronie internetowej teatru wyłącznie w czasie trwania spektaklu.  

godz. 20 - Kino Żak w domu: "Wszyscy wiedzą" reż. Asghar Farhadi  

Klub Żak kontynuuje projekcje filmów online. W weekend dla widzów i widzek dostępny będzie najnowszy film Asghara Farhadiego z Penelope Cruz i Javierem Bardemem -  "Wszyscy wiedzą". Dostęp do transmisji po zakupieniu wirtualnego biletu. Seans zacznie się punktualnie o godz. 20. 

 
icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem