godz. 12 - Media przyszłości: misja, etyka a potrzeby rynku
Kolejna debata organizowana przez portal Poptown.eu. Tym razem poświęcona media i dziennikarstwu. Gości i gościń będzie sporo, z różnym doświadczeniem medialnym. Porozmawiają: Agnieszka Szydłowska, Bartek Chaciński, Filip Kalinowski, Justyna Banaszczyk, Jacek Sobczyński, Anton Ambroziak, Cyryl Rozwadowski i Paweł Klimczak. Transmisja na fanpage’u portalu.
godz. 12 - „Baśnie i legendy polskie”, czyta Krystian Nehrebecki
Konsulat Kultury w Gdyni zaprasza na codzienne słuchowiska dla dzieci. „Baśnie i legendy polskie” czyta aktor Krystian Nehrebecki. Każdego dnia inna polska bajka. Odcinki dostępne są na YouTube i można je odsłuchiwać pojedynczo bądź jednocześnie jako całość.
godz. 18 - On-line: Sztuczność sztuki - (nie)zwykłe
Hubert Bilewicz, adiunkt w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Gdańskiego, wykładowca gdańskiej ASP, opowie o tym, co go interesuje, czyli o sztuce nowoczesnej. Pierwsze spotkanie poświęcone będzie prawdzie w sztuce. Na wykładzie zaprezentowane zostaną m.in. prace Julity Wójcik, Ai Weiweia, Oskara Dawickiego. W spotkaniu jednocześnie może uczestniczyć 100 osób, dlatego zapis webinaru dostępny będzie na kanale YouTube Teatru w Oknie. Szczegóły w wydarzeniu na Facebooku.
godz. 18 - Artist Talk – On-Line: Karolina Szulejewska
Karolina Szulejewska jest tłumaczką, autorką projektów dźwiękowych, kulturoznawczynią. Jej praca magisterska o niemieckiej pamięci kolektywnej o Holokauście otrzymała nagrodę Żydowskiego Instytutu Historycznego w Warszawie. Spotkanie z artystką odbędzie się na platformie Zoom. Szczegóły na wydarzeniu na Facebooku.
godz. 19 - Kontrakt - czytanie online
Laboratorium Dramatu Teatru Dramatycznego odbywa się od kwietnia w formule online. Dziś “Kontakt” Sławomira Mrożka przeczytają Janusz R. Nowicki i Otar Saralidze. Reżyserką czytania jest Aldona Figura. Link do czytania dostępny będzie w wydarzeniu na Facebooku.
godz. 19 - Klub Podróżnika Online: Kanada
Kanada to, jak pisała Katarzyna Wężyk, “ulubiony kraj świata”. Rzeczywiście wydaje się być dobrym miejscem do życia: przyjaznym, liberalnym, chroniącym prawa obywatelek i obywateli i potrafiącym przyznać się do grzechów przeszłości. A jak się żyje w Kanadzie? Opowiedzą o tym podróżnicy z Krakowa – Kasia i Marek Szewczyk. Transmisja na fanpage’u Miejskiego Domu Kultury Koszutka.
godz. 19.30 - Talks z Łukaszem Kułakowskim
Łukasz Kułakowski jest dyrektorem artystycznym, projektantem stron i marek. Obecnie pracuje w EF Education First, w Szwajcarii. Kieruje zespołem odpowiedzialnym za digitalową stronę brandingu oraz UI design system. O swojej pracy opowie w ramach Polish Graphic Design Small Talks. Tematem wykładu i rozmowy będą m.in.: profesjonalny start w zawodzie, znajdowanie zleceń i klientów w innych krajach, życie i praca za granicą, personal branding i planowanie kariery poza Polską. Wydarzenie jest płatne, kosztuje 10 zł i obowiązują na nie zapisy.
godz. 20 - Premiery w FDK: Justyna Wincenty "Kołysanka z huraganem"
W najnowszym spotkaniu wirtualnego Faktycznego Domu Kultury gościnią będzie Justyna Wincenty, autorka przejmującej książki “Kołysanka z huraganem”, o stracie dziecka i żałobie, Justyna Wincenty. Spotkanie poprowadzi Anna Dziewit-Meller. Transmisja na fanpage’u InstytutR.
Materiał promocyjny
Materiał promocyjny
Materiał promocyjny
Wszystkie komentarze