Godz. 19.30 – NOSPR live
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, chyba jedna z najbardziej znanych w Polsce orkiestr, powraca do grania. Z publicznością spotka się jednak za pomocą internetu. To jednak pierwszy krok ku normalności. W repertuarze kompozycje Mozarta i Wieniawskiego. Link do transmisji opublikowany będzie w wydarzeniu na Facebooku.
Godz. 20 – „The Madness of George III”, reż. Adam Penford, National Theatre at Home
W tym tygodniu National Theatre pokaże wielokrotnie nagradzaną adaptację sztuki Alana Bennetta „The Madness of George III” o drugiej połowie rządów króla Jerzego III i jego postępującej chorobie psychicznej. Zapis spektaklu dostępny będzie przez tydzień na YouTube.
Godz. 20 – Meek, Oh Why? – Meek, On Line? / #studiowsieci
Meek, Oh Why? zagra koncert z krakowskiego klubu Studio z gościnnym udziałem wokalistki Sarsy. Całość transmitowana będzie na YouTube, a link do transmisji udostępniony zostanie przed wydarzeniem.
Godz. 20 – Szolem Alejchem: „Marienbad” – czytanie performatywne
Teatr Żydowski regularnie pokazuje spektakle, koncerty i czytania performatywne. Kolejne z nich to „Marienbad” Szolema Alejchema w reżyserii Izabelli Rzeszowskiej. To opowieść o tęsknocie, miłości i niespełnionych pragnieniach. Występują: Ryszard Kluge, Grzegorz Kulikowski, Małgorzata Majewska, Henryk Rajfer, Izabella Rzeszowska, Jerzy Walczak, Marek Węglarski, Ernestyna Winnicka. Transmisja na YouTube, Vimeo i Facebooku.
Godz. 20 – Adam Gondek Trio
Kolejny koncert, jak co piątek z resztą, w cyklu #gramywdomu. Tym razem wystąpi Adam Gondek ze swoim trio. Transmisja na facebooku akcji Gramy w Domu.
Godz. 18 – Film „Fenomen Bauhausu” – projekcja online
Chociaż setna rocznica powstania Bauhausu przypadła na rok miniony, to w 2020 roku rozmowy o niemieckiej szkole modernizmu w sztuce i architekturze nie cichną. Goethe-Institut prowadzi cykl spotkań online poświęconych właśnie stylowi i uczniom Bauhausu. Od piątku przez dwie doby dostępny będzie zbiór 11 filmów powstałych w latach 20. i 30. w niemieckiej szkole. Filmy przedstawiają i komentują kuratorzy programu: Thomas Tode i Markus Heltschl, autorzy wystawy Centrum Sztuki i Mediów ZKM Karsruhe „bauhaus.film.expanded”. Projekcja online na FB Goethe-Institut Warschau.
Godz. 13 – Download Festival online
Download Festival to chyba jeden z największych i najważniejszych festiwali muzyki gitarowej w Europie. Z powodu pandemii się jednak nie odbędzie. Organizatorki i organizatorzy przygotowali jednak coś w zamian: już od rana będą quizy, rozmowy, a nawet joga przy ciężkich dźwiękach, a wieczorem pokazy archiwalnych koncertów. „Zagrają” m.in. Biffy Clyro, The Offspring, Deftones czy Kiss. Pełny program dostępny jest na stronie internetowej. Część dzienną można śledzić za pośrednictwem Facebooka, Twittera i Twitcha, a koncerty wieczorne na YouTube.
Godz. 18 – Noc Teatrów: „Maciej Korbowa i Bellatrix”, reż. Krystian Lupa
Łaźnia Nowa w Krakowie działa w formule offline, pamiętając też o osobach chcących pozostać w kontakcie online. W ramach cotygodniowych pokazów spektakli wyemituje rekonstrukcję sztuki dyplomowej w reżyserii Krystiana Lupy: „Maciej Korbowa i Bellatrix” Stanisława Ignacego Witkiewicza. Transmisja na kanale YouTube.
Godz. 19 – Mała Orkiestra Dancingowa
Od kilku tygodni warszawski klub SPATiF organizuje koncerty. Dochód z dobrowolnych wpłat wspomoże w trudnym pandemicznym i popandemicznym czasie zarówno artystki i artystów, jak również prowadzących klub. Dziś wieczorem wewnątrz pustego klubu wystąpi Mała Orkiestra Dancingowa. Transmisja na facebookowym profilu Mazda Polska.
Godz. 19 – Studio Ż – Orkiestra Orkiestr
W tym roku spektakularnej i bardzo popularnej trasy Męskiego Grania nie będzie z powodów wiadomych. Ale członkowie i członkinie Orkiestry, m.in. Wojciech Waglewski, Andrzej Smolik i Krzysztof Zalewski, porozmawiają o życiu, muzyce i byciu na scenie. Przepytuje Katarzyna Nosowska. Transmisja na Facebooku i kanale Męskiego Grana na YouTube.
Godz.19 – „Burza” Williama Szekspira, Teatr Wielki Opera Narodowa
Teatr Wielki Opera Narodowa w Warszawie zaprasza do obejrzenia baletu „Burza” na podstawie dramatu Williama Szekspira z choreografią Krzysztofa Pastora. Twórca do współpracy zaprosił parę artystów wizualnych urodzonych w Iranie –Shirin Neshat i Shoję Azari. Jego “Burza” jest inna niż wszystkie. Spektakl premierę miał na deskach TW-ON w 2016 roku, a w sobotę dostępny będzie na VOD instytucji.
NIEDZIELA, 14 czerwca
Godz. 19 – Czechow w Starym online – premiery czytań
Aktorzy Narodowego Starego Teatru w Krakowie czytają antologię dramatów Antoniego Czechowa w przekładzie Agnieszki Lubomiry Piotrowskiej. Pokazy premierowe zostaną wyemitowana na kanale YouTube krakowskiej instytucji.
Materiał promocyjny
Materiał promocyjny
Wszystkie komentarze