Najpierw do 29 listopada, a teraz na pewno do świąt świat kultury jest zamknięty. Dlatego te wydarzenia, które mogły, przeniosły się do sieci. Prezentujemy najciekawsze z wydarzeń lokalnych i ponadlokalnych.
23-27 listopada
Pandemia zmusiła jeden z najważniejszych festiwali teatralnych do przeniesienia się w przestrzeń wirtualną. Ogólnopolski Festiwal Sztuki Reżyserskiej “Interpretacje” potrwa przez tydzień, a jego program obfituje w wydarzenia. Są wieczorne pokazy spektakli, ale też spotkania z twórcami i twórczyniami, pokazy filmów dokumentalnych i krótkich fabuł. Pełen program dostępny na wydarzeniu na Facebooku, bezpłatne transmisje dostępne na stronie internetowej festiwalu.
23-27 listopada
Bezpłatnie, bez rejestracji i ograniczeń: Filmteractive Festival jest interdyscyplinarnym, międzynarodowym wydarzeniem z pogranicza kultury i biznesu. Organizowany jest od 2011 roku ale po raz pierwszy odbywa się w całości w sieci. Wśród tematów prelekcji m.in. przyszłość muzyki w dobie sztucznej inteligencji, podcasty jako przyszłość radia, Męskim Graniu od kuchni, przyszłość kultury po pandemii. Program dostępny na stronie internetowej, transmisja bezpłatna na Facebooku festiwalu.
23 listopada
EABS to jeden z ulubionych muzycznych składów. Łącząca jazz z hip-hopem wrocławska grupa na koniec października wydała nowy album “Discipline of Sun Ra”. Jednak z uwagi na pandemię przez kilka najbliższych miesięcy nie będzie miała okazji zagrać go przed realną publicznością. Dlatego zagrają przed tą wirtualną. Transmisja o godz. 20 na Facebooku EABS i Astigmatic Records.
23-26 listopada
Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza na wirtualną edycję Sosnowieckich Dni Literatury. W spotkaniach literackich uczestniczyć będą Pablopavo, Ewa Chotomska, Jakub Kornhauser, Dominika Słowik i Marcel Woźniak. Transmisja online na kanale YouTube Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu.
24 listopada
Teatr Współczesny w Warszawie zaprasza na spektakl “Taniec albatrosa” w reżyserii Macieja Englerta. Sztuka autorstwa Géralda Sibleyrasa opowiada o skomplikowanych perypetiach grupy znajomych: zoologa ze znacznie młodszą narzeczoną, jego siostry rozwodzącej się ze zdradzającym mężem, przyjaciela w platonicznym związku i zagubionej w życiu 20-to latki. Transmisja o godz. 19 na stronie internetowej teatru. Dostęp jest bezpłatny, ale można wpłacić cegiełkę na realizację celów statutowych teatru.
24 listopada
Raz w miesiącu Muzeum Emigracji organizuje spotkania z książką. W ostatnim czasie musiały się one odbywać wirtualnie. Gościem najbliższego będzie Remigiusz Grzela, dziennikarz i autor książek biograficznych. Swoją najnowszą poświęcił związkowi Kaliny Jędrusik i Stanisława Dygata. Spotkanie o godz. 19, transmisja na kanale YouTube MEG.
24 listopada
Gdański Teatr Miniatura zaprasza na wydarzenie mało związane z teatrem, bliżej mu do architektury. Dyskusja “Falowiec: historia, architektura i relacje społeczne” będzie wstępem do premiery spektaklu o najdłuższym w Polsce budynku mieszkalnym. Udział w niej wezmą Jacek Dominiczak, Kacper Ludwiczak i Piotr Perkowski. Transmisja o godz. 19 na fanpage’u Teatru Miniatura.
25 listopada
Pierwszy wirtualny spektakl Teatru Miniatura w historii tej instytucji. “Beton” Michała Derlatki powstał na podstawie książki Moniki Milewskiej “Latawiec z betonu” i opowiada o gdańskim Falowcu, najdłuższym w Polsce budynku mieszkalnym, który mieści się na gdańskim Przymorzu. W spektaklu występuje Wojciech Stachura, aktor i lalkarz, który przygotował koncept scenograficzny. Pokazy są bezpłatne. O 19 premiera na Facebooku, o 20.30 - na YouTube.
25 listopada
Dziennikarki i pisarki Olga Drenda i Małgorzata Halber napisały wspólnie “Książkę o miłości”, czyli esej w dialogu o tym, co dotyczy każdego. Rozmowę z autorkami poprowadzi Michał Nogaś. Transmisja o godz. 18 na Facebooku Empik.
26 listopada
Hania Rani to szalenie uzdolniona młoda pianistka. Pochodzi z Gdańska, uczyła się na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie i odnosi międzynarodowe sukcesy. Ze swoim zespołem w składzie Ziemowit Klimek i Wojtek Warmijak zagra utwory z debiutanckiego albumu “Esja” i drugiej płyty “Home”. Bilety na koncert z NOSPR w Katowicach do nabycia na stronie internetowej. Streaming na stronie artystki.
26 listopada
Teatr Wybrzeże w ramach Festiwalu Prapremier pokaże jedną ze swoich ostatnich sztuk: “Życie intymne Jarosława” w reżyserii Kuby Kowalskiego. Spektakl powstał na podstawie korespondencji i dzienników oraz wątków opowiadań Jarosława Iwaszkiewicza i opowiada o jego skomplikowanych relacjach z kochankiem Jerzym Błeszyńskim i żoną Anną. Spektakl będzie streamowany na żywo z Teatru Wybrzeże w Gdańsku o godz. 19 na vod.teatrpolski.pl.
26 listopada - 3 grudnia
Jak nazwa wskazuje Festiwal Wielokulturowy łączy przedstawicieli i przedstawicielki różnych kultur i narodowości. Odbędzie się w formule warsztatów, dyskusji i wykładów online. Celem Festiwalu jest wzmacnianie pozytywnego wizerunku obcokrajowców, którzy mieszkają w Krakowie, integracja cudzoziemców z polskojęzycznymi mieszkańcami Krakowa i danie sygnału tym, którzy z Polski musieli wyjechać z powodu pandemii, że czekamy na ich powrót. Program w wydarzeniu na Facebooku.
Materiał promocyjny partnera
Materiał promocyjny partnera
Materiał promocyjny partnera
Wszystkie komentarze