Spektakl operowy, mikołajkowe aktywności dla dzieci, koncert charytatywny i laureatka Oscara grająca muzykę z serialu "Czarnobyl". Polecamy wydarzenia online na weekend.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Najpierw do 29 listopada, a teraz na pewno do świąt świat kultury jest zamknięty. Dlatego te wydarzenia, które mogły, przeniosły się do sieci. Prezentujemy najciekawsze z wydarzeń lokalnych i ponadlokalnych.

"Gabinet" Teatru Młyn 

4 grudnia 

Paulina Holtz i Rafał Kosecki wystąpią w transmitowanym online spektaklu Teatru Młyn. "Gabinet" w reżyserii i według scenariusza Natalii Fijewskiej-Zdanowskiej to spektakl o dwojgu pogubionych ludzi. Ona jest sfrustrowaną, trzydziestokilkuletnią matką-Polką, on jest zapracowanym lekarzem, katolikiem, cynikiem i rozwodnikiem. Spotykają się przypadkiem i zaczynają rozmawiać o codzienności. Transmisja online o godz. 21 na Facebooku i YouTubie Fundacji Artystycznej "Młyn". 

DG Stage presents: Hildur Guðnadóttir, Chris Watson & Sam Slater 

4 grudnia 

Hildur Guðnadóttir jest chyba obecnie najbardziej rozpoznawalną kompozytorką muzyki filmowej. Skomponowała ścieżki dźwiękowe do takich filmów jak "Joker" czy "Sicario 2" oraz do serialu "Czarnobyl" produkcji HBO. To właśnie muzykę z tego serialu będzie można usłyszeć na transmitowanym przez Deutsche Grammophon koncercie z gościnnym udziałem Sama Slatera i Chrisa Wattsona. Bilet kosztuje 9,9 euro, można go kupić za pośrednictwem strony internetowej. Początek o godz. 20. 

 

Monoteatr dogrywka 

5 grudnia 

Z uwagi na koronawirusa w listopadzie nie mogły odbyć się dwa spektakle w ramach festiwalu monodramu Monoteatr. Braki te będą nadrobione w sobotę. Na kanale na YouTubie Teatru w Oknie o godz. 15 "Olga. Eine Charmante Frau" Moniki Dąbrowskiej w reżyserii Stanisława Miedziewskiego, a o godz. 20 "Zofia" Małgorzaty Pieńkowskiej w reżyserii Beniamina Bukowskiego. Po każdym ze spektakli rozmowa z twórcami transmitowana na YouTubie.  

Urodziny Boto: "Piosenki portowe" 

5 grudnia 

Teatr Boto urodziny obchodzi w czasie pandemii. Świętowanie jest wiec rozbite na części i odbywa się online. W ramach urodzin Ola Lis i Ignacy Wiśniewski przygotowali muzyczno-teatralny performance z piosenkami m.in. Agnieszki Osieckiej, Grzegorza Turnaua czy Seweryna Krajewskiego. Premiera o godz. 19 na profilu Teatru Boto

Opera Bałtycka online 

Opera Bałtycka prezentuje swoje spektakle tylko dla publiczności wirtualnej. W sobotę i niedzielę wieczorem (kolejno godz. 18 i 17) streaming trzyaktowej opery George’a Bizeta "Poławiacze pereł" w reżyserii Tomasza Podsiadłego. To opowieść o przyjaźni wystawionej na próbę. A w mikołajki o godz. 16 spektakl edukacyjny dla młodych widzów i widzek: "Pomposio i... muzyczne przygotowania do świąt". Aby wziąć w nich udział, należy zakupić bilety przez platformę bilety24.pl.

Koncert Trzaska/Więckiewicz  

6 grudnia 

W rocznicę urodzin Paula Celana, poety z niemieckojęzycznej żydowskiej rodziny w Czerniowcach na Bukowinie, Instytut Kultury Miejskiej przygotował kilka wydarzeń towarzyszących. Jednym z nich jest koncert Mikołaja Trzaski i Roberta Więckiewicza. Trzaska gra, Więckiewicz czyta. Transmisja o godz. 19 na kanale IKM na YouTubie. 

 

Lasy dla Asi 

6 grudnia 

Trójmiejska artystka Joanna Stachowiak zmaga się z nowotworem złośliwym. Aby zebrać środki na pomoc i leczenie, jej przyjaciele i przyjaciółki ze środowiska twórczego organizują koncert zespołu Lasy połączony ze zbiórką pieniędzy. Transmisja z Kolonii Artystów na żywo o godz. 17.

Mikołajki z Gdynią Kulturalną 

6 grudnia 

Gdynia Kulturalna przygotowała kulturalny kalendarz adwentowy. I na mikołajki zaplanowała coś dla dzieci. We współpracy z Gdyńskim Centrum Filmowym od 12 do 20 na kanale na YouTubie Gdyni Kulturalnej kompilacja filmów animowanych.  

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem