Zbliża się kolejna edycja Blog Forum Gdańsk. Doroczne święto polskiej blogosfery to nie tylko okazja do spotkania, ale też nagrodzenia autorów najlepszych blogów. O tym, kto dostanie jedną z nagród zadecydują czytelnicy "Wyborczej". Zapraszamy do głosowania na gdański blog roku.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Blog Forum Gdańsk odbędzie się w ostatni weekend września w Europejskim Centrum Solidarności. To już siódma edycja imprezy, która przyciąga do Gdańska najważniejszych blogerów z całej Polski. Czy pod względem kreatywności i liczby autorów Gdańsk może konkurować z resztą kraju? Rzut oka na poniższą, długą listę blogów, które walczą o tytuł gdańskiego bloga roku (Blog Forum Gdańsk Award) , każe stwierdzić, że tak.

Warunkiem zakwalifikowania bloga do konkursu był jego związek z Gdańskiem, czy to w zakresie poruszanej tematyki, czy też prowadzącej go osoby. Poniżej przedstawiamy wszystkie, które spełniły wymagania formalne. Ich opisy pochodzą od autorów.

3citizens

.
.  .

Blog o naszych zainteresowaniach i podróżach.

www.3citizens.pl

GŁOSUJ NA TEN BLOG

3miasto okiem mamy

.
.  .

Istniejący od ponad roku blog dedykowany głównie posiadaczom dzieci. W skrócie temat ujmując - wraz z dwójką dzieci (3,5 i 5 lat) zwaną dla potrzeb bloga Testerami, zajmujemy się szeroko pojętym testowaniem Trójmiasta, choć zdarzają się również testy oddalonych od Gdańska destynacji. Pod lupę bierzemy hotele, restauracje, place zabaw, skwery, trasy spacerowe... Wyrażamy swoje subiektywne opinie na temat filmów dla dzieci, sztuk teatralnych, a w ramach stałego czwartkowego cyklu pt. "A na weekend polecam" proponujemy jak ciekawie spędzić weekend. Jest też trochę o ciężkiej pracy zwanej wychowaniem. Blog jest bogaty w treść, za to odrobinę kulawy graficznie i technicznie, bo jego autorka, czyli ja, od miesięcy obiecuje sobie, że w tym tygodniu coś z tym zrobi, a zamiast tego nadal przede wszystkim pisze.

www.3miastookiemmamy.wordpress.com/

GŁOSUJ NA TEN BLOG

Aldrazek

.
.  .

To nie tylko blog lifestylowo modowy, lecz mój mały kawałek internetu, w którym mogę pokazywać siebie, inspirować i być inspirowaną przez ludzi odwiedzających stronę. To także miejsce, w którym opowiadam moją historię o tym, że nigdy nie wolno się poddawać i trzeba wytrwale dążyć do osiągnięcia celów.

www.aldrazek.blogspot.com/

GŁOSUJ NA TEN BLOG

B*Anita - Podążam swoją drogą

.
.  .

Historie z drogi, ale też z własnego miasta. Mnóstwo pięknych zdjęć z bliskich i dalekich zakątków świata. To blog podróżniczy, ale nie tylko. Opowiada o ludziach spotkanych w drodze, o miejscach i zjawiskach, ale też o historii dziewczyny, która pracowała na etacie w korporacji i pewnego dnia, w okolicach trzydziestki postanowiła postawić wszystko na jedną kartę i zacząć realizować swoje marzenia. Opowieściami i zdjęciami na blogu zaraża innych bakcylem podróżowania, ale też inspiruje do spełniania marzeń i przekonuje, że zmiany w życiu są potrzebne.

www.banita.travel.pl/

GŁOSUJ NA TEN BLOG

Biegowy Świat

.
.  .

O bieganiu i nie tylko. O ludziach zwykłych, ale niezwykłych w ramach cyklu "Rozmowy o Bieganiu". Pokonujących własne słabości. O grupie przyjaciół motywującej siebie nawzajem do aktywności - grupie "Biegowy Świat". O życiu z hasłem "Dziś marzę, jutro wygrywam". Zdjęcia i zapowiedzi imprez sportowych na Pomorzu.

www.biegowyswiat.pl/

GŁOSUJ NA TEN BLOG

Czekoladą utkane

.
.  .

To blog kulinarny prowadzony przez absolwentkę Uniwersytetu Gdańskiego. Skierowany jest do osób lubiących domowe, efektownie prezentujące się wypieki. Różnorodność przepisów sprawia, że na blogu każdy znajdzie coś dla siebie - od kalorycznych ciast czekoladowych po dietetyczne ciasteczka bez glutenu. Oprócz receptur na rozmaite słodkości, na blogu publikowane są też m.in. recenzje restauracji. Z kolei na Instagramie, który traktowany jest jako główny kanał szybkiej komunikacji z czytelnikami, dominują zdjęcia promujące Trójmiasto, Bałtyk i nadmorską gastronomię.

www.czekolada-utkane.pl/

GŁOSUJ NA TEN BLOG

Dbaj o wzrok

.
.  .

Blog powstał prawie dwa lata temu, ponieważ z zawodu jestem optometrystą i chciałabym, żeby Polacy zaczęli dbać o wzrok. Zapominamy o tym, jak łatwo go stracić i często bagatelizujemy występujące problemy. Pacjenci w gabinecie przyznają się, że ostatni raz na badaniu byli na przykład 10-15 lat temu, co jest przerażające, zważywszy na postęp cywilizacji i zagrożenia dla naszych oczu. Większość z nas w tej chwili posiada komputer / tablet / smartfon lub wszystkie wymienione. Całymi dniami wpatrujemy się w ekrany i nie zastanawiamy, na jak długo właściwie wystarczy nam tego dobrego widzenia. Problemy ze wzrokiem to już epidemia. Chciałabym zmienić świadomość i nauczyć profilaktyki. Stąd też hasło przewodnie bloga: Dbaj o wzrok - bo Twoje oczy są najważniejsze.

www.dbajowzrok.pl/

GŁOSUJ NA TEN BLOG

D&P blog

.
.  .

Blog lifestylowy prowadzony przez małżeństwo z Gdańska. Recenzujemy kosmetyki dla kobiet i mężczyzn, sprzęt domowego użytku. Piszemy o rozwoju osobistym, a także pokazujemy klasyczne stylizacje dla kobiet.

www.dpblog.pl/

GŁOSUJ NA TEN BLOG

efitek by Artur Nogalski

.
.  .

To blog specjalistyczny, przede wszystkim poruszający kwestie wysiłku fizycznego i treningu siłowego. Prowadzony przez trenera osobistego i instruktora sportów siłowych z kilkunastoletnim doświadczeniem treningowym. Na blogu dodatkowo poruszane są zagadnienia z odżywiania, suplementacji, motywacji i wszystkiego, co związane jest stricte ze sportami sylwetkowymi (kulturystyką), a także fitness i crossfit.

www.efitek.pl

GŁOSUJ NA TEN BLOG

Fanaberie Patrycji

.
.  .

Krótki opis bloga: Blog lifestyleowy, skupiony głównie na recenzjach wydarzeń kulturalnych i odwiedzonych miejsc, poradach modowych, jak i kulinarnych oraz fanaberiach dnia codziennego.

www.fanaberiepatrycji.pl

GŁOSUJ NA TEN BLOG

Feather - Mój sposób na modę

.
.  .

Blog związany z modą prowadzony przez młodą gdańszczankę. Stylizacje, relacje z trójmiejskim pokazów mody, targów, spotkań i wiele innych. Fanatyczka obcasów, sukienek i długich włosów! Klasyka ponad wszystko!

www.feather92.blogspot.com

GŁOSUJ NA TEN BLOG

Gonić Marzenia

Sopocianka, która zamieszkała i pokochała Gdańsk. Blog jest inspirowany moimi doświadczeniami, miejscami, w których przebywam, osobami, którymi się otaczam. Na blogu są poruszane codzienne tematy naszego życia: podróże, lifestyle, miejsca, w których warto zjeść, które warto zobaczyć, przygotowania ślubne, pomysły na zmiany w mieszkaniu, jak i inspiracje na obiad, deser, czy przekąski do naszego domu. www.gonicmarzenia.pl/

GŁOSUJ NA TEN BLOG

Happystones.pl

.
.  .

Może nie o Gdańsku, ale z Gdańska. Zawsze w obiektywie Gdańsk jest mile widziany. Główną bohaterką bloga jest moja córka Iga, a także nienarodzone jeszcze drugie dziecko. Najczęściej fotografuję okolice Dolnego Miasta i Filharmonii Bałtyckiej. Uwielbiamy spacery po Gdańsku, jego klimat i możliwości.

www.happystones.pl

GŁOSUJ NA TEN BLOG

Hodowla Słów

.
.  .

Blog poświęcony jest zwierzętom, a raczej trosce o nie. Pokazuje, jak wpływać na środowisko, jak być odpowiedzialnym konsumentem, jak żyć ekologicznie. Jednym z celów jest promocja weganizmu w sposób "łagodny", bez koszmarnych zdjęć z rzeźni czy filmów z hodowli. Moim celem jest stworzenie miejsca, które edukuje i zachęca do poszerzania swojej wiedzy w zakresie ekologii oraz praw zwierząt. Często poruszam tematy związane z modą oraz jej świadomymi (lub nie) procesami produkcji. Nie skupiam się na jednej płaszczyźnie, lawiruję pomiędzy sprawami codziennymi a sztuką, graffiti czy filmem. Pokazuję jak inni na świecie podchodzą do tego tematu, jakich przekazów używają.

www.hodowlaslow.pl/

GŁOSUJ NA TEN BLOG

Jacek Kłosiński

Kłosiński
Kłosiński  Kłosiński

Pracy poświęcasz prawie 25% czasu, którym dysponujesz w ciągu roku. Pewnie zgodzisz się ze mną, że szkoda marnować go na zajęcia, które nie dają satysfakcji. Blog tworzę z myślą o ludziach, którzy - podobnie jak ja - wstają rano nie tylko po to, żeby zarabiać, ale chcą także się rozwijać i cieszyć tym co robią. Piszę o produktywności, kreatywności, rozwoju i karierze. Znajdziesz tutaj artykuły, kursy, poradniki, darmowe narzędzia i wiele innych materiałów, które ułatwią twoje codzienne zadania.

www.klosinski.net

GŁOSUJ NA TEN BLOG

Jessica's blog

.
.  .

Blog prowadzę od czterech lat. Jest to mój internetowy pamiętnik, w którym recenzuję książki, ciekawe miejsca w Trójmieście, wyrażam własne zdanie na wiele ciekawych tematów, pokazuję stylizacje. Całość okraszona jest zdjęciami wykonanymi w większości w Gdańsku. Prócz bloga, prowadzę także konta w social media, gdzie udało mi się zebrać sporą, zaangażowaną społeczność.

www.jessicabanach.blogspot.com/

GŁOSUJ NA TEN BLOG

Kotów Trojga Przypadki

.
.  .

To zbiór historii o kotach, które mieszkają ze swoją Podwładną w pięknym zakątku Wrzeszcza. Rodowitym gdańszczaninem był co prawda tylko Teofil, który odszedł od nas zbyt wcześnie w kwietniu tego roku. Reszta jest napływowa: Podwładna urodziła się w Gdyni, podobnie jak Dzidka. Tymek przyjechał z Suchego Dębu, a Stefan aż z Lublina. Jednak to Gdańsk jest miastem, które kochamy;)

www.kotowtrojgaprzypadki.pl/

GŁOSUJ NA TEN BLOG

Kuncio

.
.  .

Blog bardzo rodzinny i bardzo lifestylowy. Konwencja domowo-familijna, okraszona humorem, subiektywnym spojrzeniem na świat i pozytywną energią. To blog kobiety, która nie boi się łączyć rodzicielstwa z karierą zawodową. Tworzony przez matkę wariatkę, matkę nieidealną, która nieustannie poszukuje odpowiedzi oraz porusza nie zawsze łatwe tematy. To blog pisany przede wszystkim z perspektywy kobiety zakochanej w życiu, która w Trójmieście odnalazła swoje miejsce na ziemi.

www.kuncio.com

GŁOSUJ NA TEN BLOG

Moja Szuflada

.
.  .

To zapewne jeden z najstarszych blogów, ponieważ niedługo minie dwanaście lat odkąd w deszczowe popołudnie w brazylijskiej Vitorii przyszło mi do głowy, by zamiast wysyłać do znajomych i rodziny listy, opisywać swoje podróże na blogu. Wtedy byłem kapitanem żeglugi wielkiej, który właśnie zmienił stanowisko i charakter pracy. Dziś zajmuję stanowisko dyrektorskie w jednej z trójmiejskich firm. Brakuje mi czasu na częste pisanie, musiałem zrezygnować z filmowych recenzji (chociaż w kinie nadal bywam na wszystkich ważniejszych premierach), lecz nadal pozostaję wierny swojej największej pasji - podróżom.

www.mojaszuflada.blog.pl/

GŁOSUJ NA TEN BLOG

Moje Dzieci Kreatywnie

.
.  .

To miejsce, które powstało z miłości do dzieci i sztuki. Dzielę się swoimi pomysłami na edukację, zabawę i przemyśleniami życiowymi. Wiele swoich pomysłów realizuję z dziećmi podczas kreatywnych warsztatów w Gdańsku. Połączenie kilku lat pracy w domu dziecka jako pedagog i wychowawca z prowadzeniem zajęć plastycznych i edukacyjnych z małymi dziećmi jako plastyk i ceramik sprawiło, że blog jest niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju w polskiej blogosferze.

www.mojedziecikreatywnie.pl/

GŁOSUJ NA TEN BLOG

MrCichy - blog do czytania

.
.  .

Opinie, obserwacje, ciekawostki, recenzje. Osobiste spojrzenie na problemy, z jakimi zmagamy się jako społeczeństwo lub na sytuacje, którym powinniśmy przyjrzeć się bliżej. Raczej stawiam więcej pytań, niż daję odpowiedzi.

www.mrcichy.pl

GŁOSUJ NA TEN BLOG

NoLife Style

.
.  .

To miejsce, w którym czytelnicy znajdą zarówno tematy związane z technologią, jak i galerie fotograficzne, relacje z konferencji czy recenzje gier, książek i restauracji. Nie unikam przy tym tematyki społecznej, której poświęcałem poprzednie blogi.

http://www.nolifestyle.com/

GŁOSUJ NA TEN BLOG

niePEŁNOSPRAWNYturysta.pl

.
.  .

Blog podróżniczy oczopinkę nietypowy, bo opisujący podróże osoby na wózku inwalidzkim. Zwiedzając, opisuję przystosowanie miast za granicą i w Polsce. Jest też kilka słów o dostosowaniu teatrów i innych tego typu miejsc w Polsce.

www.niepelnosprawnyturysta.pl/

GŁOSUJ NA TEN BLOG

Patolodzy na klatce

.
.  .

Patolodzy na klatce zajmują się popularyzacją nauki ze szczególnym uwzględnieniem medycyny, w szczególności zaś - patologii. Nowotwory, wady wrodzone, choroby zakaźne i nie tylko; najnowsze odkrycia medyczne i zagadki historii medycyny, szczypta biologii, garść ciekawostek z życia patologów, specjalistów mało znanych, a przecież we współczesnej medycynie wszechobecnych. Wszystko to okraszone licznymi fotografiami i zaopatrzone w bogatą literaturę źródłową.

www.patolodzynaklatce.wordpress.com/

GŁOSUJ NA TEN BLOG

Polish & Cookies

.
.  .

Zdecydowanie najsłodsze miejsce w sieci! Polish & Cookies to jedyny na świecie blog ciasteczkowo-paznokciowy - zapraszam na piękne zdjęcia, apetyczne przepisy oraz migawki z mojego życia w Gdańsku!

www.polishcookies.pl

GŁOSUJ NA TEN BLOG

Pudrowo

.
.  .

Blog dotyczy przede wszystkim tematyki związanej z szeroko pojętym savoir-vivre (biznesowym oraz towarzyskim). Blog ma charakter poradnikowy, pojawiają się tam także tematy związane z modą, i od czasu do czasu kwestie społeczne. www.pudrowo.pl

GŁOSUJ NA TEN BLOG

Rox Mummy Mode

.
.  .

Blog kobiecy, o kobietach i dla kobiet. Recenzje oraz testy produktów, stylizacje i inspiracje modowe, urodowe, rodzicielskie. Przemyślenia, a także porady wynikające z wyrywającej się na wolność kreatywności.

www.roxmummymodel.wordpress.com

GŁOSUJ NA TEN BLOG

Tekstualna

.
.  .

To blog dla kobiet, głównie. O kobiecie, która ciągle zaczyna od nowa. Jest w tym naprawdę dobra. Gdyby ktoś dziś ją spytał, co od ćwierćwiecza robi najczęściej, odpowiedziałaby, że zaczyna od nowa. Różne rzeczy zaczyna, czasem życie, a czasem tylko książkę. Tekstualna wspiera kobiety w ich życiowych zmianach. Różnych. Gdy zaczynają od nowa ze złamanym sercem, w nowej pracy czy z nowym życiowym wyzwaniem. www.tekstualna.pl

GŁOSUJ NA TEN BLOG

Z Gdańska Do...

.
.  .

Amatorski blog podróżniczy z dużą dawką informacji praktycznych koniecznych do samodzielnego zorganizowana budżetowej wyprawy niezależnie od jej celu i czasu trwania.

www.zgdanskado.blogspot.com

GŁOSUJ NA TEN BLOG

Znajkraj

.
.  .

Blog podróżniczy o turystyce na rowerze i na nartach biegowych. Podróżuję sam, z żoną, a także z naszymi znajomymi. Naszymi relacjami na stronach Znajkraj chcemy dzielić się wspomnieniami z podróży, jednocześnie starając się zachęcać do aktywnego spędzania wolnego czasu. Relacjom towarzyszą zdjęcia, wskazówki, a także szczegółowy zapis trasy z odbiornika GPS. Do najpopularniejszych wpisów należą jesienne relacje z weekendowych "wypraw" rowerowych po trasach Kaszubskiej Marszruty w Borach Tucholskich i dookoła Tatr. Do chętnie czytanych należą także wspomnienia z naszych tegorocznych wyjazdów rowerowych do włoskiego Trentino, niemieckiej Brandenburgii, czy na Islandię, a także na biegówki we włoskie Dolomity i w Alpy austriackie.

www.znajkraj.pl/

GŁOSUJ NA TEN BLOG

Żona Marynarza

.
.  .

Trochę szaleństwa, trochę tęsknoty i łez, trochę radości. Blog który zrzesza kobiety marynarzy. Porusza tematy radosne, jak i te trudniejsze. O życiu w związkach na odległość i pracy na morzu. O pięknym rejsie, jakim jest życie. Jedyna taka wirtualna przestrzeń w Polsce dla kobiet marynarzy (i nie tylko), która owocuje w niesamowite spotkania w świecie realnym. Zapraszam.

www.zonamarynarza.pl

GŁOSUJ NA TEN BLOG

Na Wasze głosy czekamy do 18 września, do godz. 12.00. Panel do głosowania dostępny jest tutaj: http://s1.enewsletter.pl/n/21623/survey/a1473937919de9ad8/

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Fajnie jakbyście przypisali odpowiednie zdjęcie do odpowiedniego bloga, bo coś się nie zgadza.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Rany boskie, jaka pustka...
  @kataryniarski Zobacz patologów. Jedyny blog z treścią
  już oceniałe(a)ś
  0
  0