Która pomorska inwestycja zasługuje na wyróżnienie? Jakie wydarzenie kulturalne dostarczyło nam największych emocji? Kto jest najlepszym sportowcem, a kto zasłużył na tytuł "Pomorskiej Euroinspiracji 2016"? Zapraszamy do głosowania w plebiscycie Pomorskie Sztormy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Pomorskie Sztormy to plebiscyt organizowany przez „Gazetę Wyborczą Trójmiasto” i Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. To plebiscyt wyjątkowy, bo tylko w nim poznamy laureatów aż 10 nagród, wyłonionych m.in. ze świata pomorskiego biznesu, sportu czy kultury.

10 kategorii

W „Biznesie” przyznamy nagrody w trzech kategoriach: Inwestycja Roku, Firma Roku i Młoda Firma Roku. W „Kulturze” - Wydarzenie Roku, Człowiek Roku i Odkrycie Roku. A w „Sporcie” - Sportowiec Roku, Drużyna Roku i również Odkrycie Roku. Dziesiąta kategoria to „Pomorskie Euroinspiracje 2016” i jest to nagroda specjalna marszałka województwa pomorskiego.

W każdej dziedzinie obradowały już kapituły złożone z dziennikarzy „Wyborczej”, przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego oraz niezależnych ekspertów. Kapituły wyłoniły po 10 nominacji we wszystkich kategoriach. Te same kapituły wybiorą też laureatów w kategoriach: Firma Roku i Młoda Firma Roku, Człowiek Roku i kulturalne Odkrycie Roku oraz Drużyna Roku i sportowe Odkrycie Roku.

W czterech pozostałych kategoriach - Inwestycja Roku, kulturalne Wydarzenie Roku, Sportowiec Roku i Pomorskie Euroinspiracje, ostateczny wybór należy do naszych Czytelników, którzy w dniach 3-17 lutego mogą głosować na swoich faworytów na kuponach publikowanych codziennie w „Wyborczej” i w internecie na pomorskiesztormy.pl.

Podziękowanie i motywacja

- Pomorski samorząd po raz kolejny włącza się w ten prestiżowy plebiscyt, by wyróżnić inwestycje, wydarzenia i osoby w pomorskiej kulturze, sporcie i biznesie. Zaproponowaliśmy dodatkową kategorię - „Pomorskie Euroinspiracje 2016”. Wspólnie z czytelnikami „Wyborczej” chcemy wyróżnić te przedsięwzięcia finansowane z funduszy unijnych, które są obecnie realizowane, które są unikatowe i w rezultacie są korzyścią nie tylko dla lokalnej społeczności, ale i całego regionu. Ten plebiscyt to także forma podziękowania dla osób kreatywnych i przedsiębiorczych, które w swoim działaniu dostrzegają potrzeby innych, a także dodatkowa motywacja do dalszego działania - mówi marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Laureatów Pomorskich Sztormów poznamy 28 lutego podczas uroczystej gali na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże w Sopocie.

Oddaj swój głos na Inwestycję Roku, kulturalne Wydarzenie Roku, Sportowca Roku i Pomorskie Euroinspiracje.

GŁOSOWAĆ MOŻESZ - TUTAJ.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Bartosz T. Wieliński poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem