Wydaje się to zabawne, ale dziennikarzom TVP musimy wyjaśnić: autorami naszych tekstów nie są ani prezydent Sopotu Jacek Karnowski, ani budżet obywatelski, ani festiwal filmowy w Gdyni
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Po tekście na temat kolejnych prowokacji pracownika TVP Gdańsk Łukasza Sitka , jego kolega z TVP Michał Rachoń umieścił w niedzielę na Twitterze wpis, sugerujący, że autorem naszego tekstu jest... prezydent Sopotu Jacek Karnowski.

Nasza odpowiedź

Panie Michale

Gdyby zajrzał Pan na inne teksty na naszych trójmiejskich stronach, zobaczyłby Pan, że ich autorami są festiwal filmowy w Gdyni , Sopot , a nawet budżet obywatelski . Zwłaszcza ta ostatnia sprawa mogłaby budzić podejrzenia. Śpieszymy więc z wyjaśnieniami.

Otóż nie są to wcale autorzy, choć może się wydawać, że to koledzy znakomitych piór z wPolityce.pl - Anatomii Manipulacji z działu społeczeństwo oraz Kroniki Kłamliwej Histerii i Ciekawej Opinii z działu politycznego. To nadtytuły, zwane też indeksami. W internecie pełnią funkcję "tagu" pozwalającego łatwiej odnaleźć tekst robocikom Google. Podpis autora (tu w formie skrótu) to szare litery ek (to skrót naszej autorki Ewy Karendys).


Bardzo dziękujemy za Pana uwagę, bo uświadomiła nam ona, że część czytelników może na serio uważać, że Festiwal Filmowy w Gdyni jest autorem naszych tekstów. Dlatego w najbliższym czasie przesuniemy tag indeksowy na inne miejsce strony, a autorzy podpisywać się będą, wzorem Ciekawej Opinii, jedynie pełnym imieniem i nazwiskiem. Mamy nadzieję, że dzięki temu nie dojdzie do kolejnych nieporozumień.

Z poważaniem

Redakcja "Gazety Wyborczej Trójmiasto"

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Czytaj teraz
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Trwam... super specjaliści. Boże, chroń nas od tego towarzystwa!
@caro
I tu się chyba mylisz , to bóg i wykształcił i "nasłał" !!!! no oczywiście pod postacią Rydzyka ojca zresztą...
Mniej więcej taki jest teraz poziom dziennikarstwa "śledczego" w TVPiS. Obrazuje pokaz nieuctwa, które wychwyci nawet średnio obyty z internetem.
@sebaos
Na prawdę sądzisz, że tvp chodzi o prawdę???
to tłumaczenie to jak rzucać perły przed wieprze i tak nie pozna nawet jak się na niej przewróci ....
@amberowy
Jeszcze żadna świnia się na perle nie przewrocila.
Mógłbym uwierzyć, że autorem tekstów na portalu wPolityce i pasków informacyjnych w TVPiS jest Katedra Leczenia Zaburzeń Nerwicowych.
już oceniałe(a)ś
dyktatura ciemniaków
już oceniałe(a)ś
Profesjonalne dziennikarstwo według PiS i matczynej uczelni ojca dyrektora.
już oceniałe(a)ś
Nie rozumiem po jaką jasną ciasną gadać z takim "dziennikarzem". Myślę, że redaktor Urban by się brzydził.
popieram
Panie Rachoń ! Mistrzunio Goebbels to nie wszystko .
już oceniałe(a)ś