Dwa tygodnie w bazie kosmicznej, praktyki w pracowni architektonicznej czy pięciodniowy wyjazd do Los Angeles. Takie nagrody można wygrać w ramach projektu "Jutronauci", organizowanego przez "Gazetę Wyborczą". Wystarczy tylko wybrać mentora i uzasadnić, jak chce się spędzić z nim "jutro".
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do wyboru jest siedmioro mentorów ze świata nauki, filmu czy biznesu. Zasady są proste: uczestnicy aplikują do konkretnych mentorów i określonej przez nich nagrody. A jest nią stypendium, które wiąże się z wykorzystaniem wiedzy, doświadczenia, czasu i uwagi mentora.

Wystarczy przesłać internetowe zgłoszenie (rekrutacja trwa do 18 listopada). W drugim etapie (między 19 listopada a 6 grudnia) autorzy najciekawszych zgłoszeń zaprezentują się na żywo przed mentorami. Wyniki ogłosimy podczas finału projektu Jutronauci - 9 grudnia 2017 r. w Warszawie.

Wśród mentorów jest m.in. Agata Maria Kołodziejczyk – jedyna Polka, która pracuje w Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). Neurobiolożka oferuje laureatowi symulację misji kosmicznej, laureat zapozna się m.in. z funkcjonowaniem habitatu, komunikacją z centrum kontroli misji i procedurami w czasie spacerów kosmicznych.

Tomasz Opasiński, dyrektor kreatywny w Netfliksie, współpracujący z największymi wytwórniami i studiami filmowymi, zabierze zwycięzcę za kulisy show-biznesu w Hollywood.

Robert Konieczny, znany architekt i szef biura KWK Promes, proponuje praktyki w swojej pracowni w Katowicach.

A laureat Oskara Zięty będzie mógł nie tylko skonsultować swoje projekty ze znanym projektantem, ale też skorzystać z zaplecza technicznego, a nawet wydrukować pierwsze modele na drukarkach 3D.

Lista wszystkich mentorów i stypendiów na www.wyborcza.pl/Jutronauci

.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Roman Imielski poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem