Do wyboru jest siedmioro mentorów ze świata nauki, filmu czy biznesu. Zasady są proste: uczestnicy aplikują do konkretnych mentorów i określonej przez nich nagrody. A jest nią stypendium, które wiąże się z wykorzystaniem wiedzy, doświadczenia, czasu i uwagi mentora.
Wystarczy przesłać internetowe zgłoszenie (rekrutacja trwa do 18 listopada). W drugim etapie (między 19 listopada a 6 grudnia) autorzy najciekawszych zgłoszeń zaprezentują się na żywo przed mentorami. Wyniki ogłosimy podczas finału projektu Jutronauci - 9 grudnia 2017 r. w Warszawie.
Wśród mentorów jest m.in. Agata Maria Kołodziejczyk – jedyna Polka, która pracuje w Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). Neurobiolożka oferuje laureatowi symulację misji kosmicznej, laureat zapozna się m.in. z funkcjonowaniem habitatu, komunikacją z centrum kontroli misji i procedurami w czasie spacerów kosmicznych.
Tomasz Opasiński, dyrektor kreatywny w Netfliksie, współpracujący z największymi wytwórniami i studiami filmowymi, zabierze zwycięzcę za kulisy show-biznesu w Hollywood.
Robert Konieczny, znany architekt i szef biura KWK Promes, proponuje praktyki w swojej pracowni w Katowicach.
A laureat Oskara Zięty będzie mógł nie tylko skonsultować swoje projekty ze znanym projektantem, ale też skorzystać z zaplecza technicznego, a nawet wydrukować pierwsze modele na drukarkach 3D.
Lista wszystkich mentorów i stypendiów na www.wyborcza.pl/Jutronauci
.
Materiał promocyjny partnera
Materiał promocyjny partnera
Materiał promocyjny partnera
Wszystkie komentarze