1 grudnia na Politechnice Gdańskiej odbędzie się Wielki Test Wiedzy o Metropolii organizowany przez "Gazetę Wyborczą Trójmiasto". Partnerem merytorycznym konkursu jest Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ile wynosi długość szlaku Pomorskiej Kolei Metropolitalnej? Iloma składami dysponuje trójmiejska Szybka Kolej Miejska? Kiedy zbudowano najdłuższe molo w Polsce? Jeśli znasz odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących obszaru metropolitalnego Pomorza, weź udział w Wielkim Teście Wiedzy o Metropolii. Głównym organizatorem konkursu jest „Gazeta Wyborcza Trójmiasto”.

TU SIĘ ZAPISZ DO WIELKIEGO TESTU WIEDZY O METROPOLII

Tożsamość metropolitalna

– Skuteczne rozwiązanie problemów polskich metropolii zależy od współpracy tworzących je gmin i miast. „Gazeta Wyborcza” od wielu lat wspiera takie projekty. Przypomnę, że z naszej inicjatywy już w 2007 r. prezydenci Gdańska, Sopotu i Gdyni oraz marszałek województwa podpisali Kartę Trójmiasta. Jestem pewny, że dla rozwoju takiej metropolitalnej współpracy, oprócz porozumienia samorządowców, niezbędny jest rozwój tożsamości wśród mieszkańców. Tożsamości nie tylko miejskiej, ale właśnie szerszej, metropolitalnej. Stąd pomysł, by zaprosić naszych Czytelników do udziału w Wielkim Teście Wiedzy o Metropolii – mówi Mikołaj Chrzan, redaktor naczelny „Gazety Wyborczej Trójmiasto".

Partnerem merytorycznym Wielkiego Testu Wiedzy o Metropolii jest Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot.

– Jesteśmy czwartą największą metropolią w Polsce. Spośród 1,5 mln mieszkańców połowa mieszka w Trójmieście, a pozostałych 750 tys. w aż 45 gminach. Ważne jest, żebyśmy byli wzajemnie dumni z miejsca, które zamieszkujemy. Aby gdańszczanie byli dumni z tego, co dzieje się w Gdyni, mieszkańcy Żukowa z tego, czym dysponuje Tczew, a także aby mieszkańcy Półwyspu Helskiego regularnie poznawali najciekawsze zakątki Żuław. Dlatego gorąco zachęcam do udziału w teście – mówi Michał Glaser, dyrektor biura Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot.

Zasady Wielkiego Testu Wiedzy o Metropolii

Kto może wziąć udział w teście? Uczestnikami Konkursu mogą być osoby w każdym wieku, przy czym zgłoszenia do udziału w konkursie osób, które nie ukończyły 16 lat, może dokonać wyłącznie ich opiekun prawny. Udział w konkursie nic nie kosztuje, jednak limit uczestników wynosi 300 osób. Aby wziąć udział w teście, należy wypełnić elektroniczny formularz. Link do formularza znajduje się poniżej.

TU SIĘ ZAPISZ DO WIELKIEGO TESTU WIEDZY O METROPOLII 

Zgłoszenia można wysyłać do 30 listopada lub do wyczerpania limitu miejsc. Konkurs odbędzie się 1 grudnia 2018 r. w Gdańsku, w auli Politechniki Gdańskiej przy ul. Gabriela Narutowicza 11/12, w godzinach od 11 do 15. Uczestnicy konkursu powinni się stawić w miejscu nie później niż o godz. 10.30 w celu potwierdzenia swojego udziału. Uczestnicy w wieku poniżej 16 lat powinni się stawić wraz z opiekunem prawnym lub oświadczeniem podpisanym przez opiekuna prawnego, że wyraża on zgodę na udział uczestnika w teście.

Zadaniem uczestników będzie odpowiedź na 60 zamkniętych pytań. Za każdą prawidłową odpowiedź uczestnik otrzyma 1 punkt. Oficjalne wyniki zostaną podane jeszcze tego samego dnia o godz. 17.

Warto wziąć udział nie tylko ze względu na świetną zabawę i niepowtarzalną możliwość zweryfikowania swojej wiedzy na temat regionu, ale również z uwagi na atrakcyjne nagrody. W konkursie przewidziano trzy nagrody pieniężne: za zajęcie trzeciego miejsca – 1000 zł, drugie miejsce premiowane jest kwotą 3000 zł, natomiast główna nagroda wynosi 7000 zł (są to kwoty brutto).

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  interesujące
  już oceniałe(a)ś
  1
  0