Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W czwartek rano ponad 20 osób z osiedla Olimp w podgdańskich Kowalach zgłosiło na policję, że opony w ich samochodach zostały przebite. Sprawca, najprawdopodobniej w nocy, uszkodził ogumienie w blisko 30 samochodach.

– Od godziny 7 do 11 otrzymaliśmy 20 zgłoszeń o przebitych oponach na osiedlu w Kowalach – mówi starszy sierżant Jakub Radziwilski z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim. – Na miejscu pracuje większa liczba policjantów, przeglądają nagrania z kamer monitoringu i zabezpieczają ślady.

O dokonanych w nocy szkodach pierwszy poinformował portal Trojmiasto.pl. Nieznany sprawca przebił na osiedlu Olimp w Kowalach opony w około 30 samochodach, w niektórych po jednej, w innych po dwie lub więcej. „Skala uszkodzeń i liczba aut wskazuje, że osoba ta szła przez osiedle i niszczyła wszystko na swojej drodze” – powiedział portalowi jeden z poszkodowanych kierowców.

Zniszczone zostały opony w samochodach stojących przy ulicach Apollina, Heliosa, Zefira. Zarówno te na parkingach, jak i stojące pod domami.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Bartosz T. Wieliński poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem