Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na miejscu są m.in. prezydent Sopotu Jacek Karnowski, wiceprezydent Aleksandra Dulkiewicz, Piotr Grzelak i senator Bogdan Borusewicz. Pod szpitalem na informacje o stanie prezydenta czeka kilkadziesiąt sposób. Dziennikarze, mieszkańcy Gdańska. Wśród nich jest m.in. Hani Hraish, muzułmanin, który od kilkunastu lat mieszka w Gdańsku.

Przed szpitalem są także przedstawiciele gminy muzułmańskiej w Gdańsku, którzy modlą się za zdrowie prezydenta.  

– Prezydent Adamowicz zawsze nas wspierał, zawsze pomagał. Musiałem przyjechać do szpitala – mówi Hani Hraish.

Przedstawiciele KOD informują, że w poniedziałek 14 stycznia o godz. 18 przed pomnikiem Neptuna odbędzie się manifestacja przeciwko przemocy. Od rana ma być też prowadzona w gdańskim UCK zbiórka krwi.

Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie od lekarzy z UCK, jeśli prezydent przeżyje operację, to jego późniejszy stan jest na daną chwilę trudny do przewidzenia.

Po godzinie 1 w nocy do szpitala przyjechał metropolita gdański Leszek Sławoj Głódź. Arcybiskup wszedł do szpitala bocznym wejściem i nie został zauważony przez dziennikarzy i fotoreporterów.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.