Wspólnymi kandydatami całej opozycji do Senatu na Pomorzu będzie pięciu mężczyzn zaproponowanych przez Platformę Obywatelską. Uznano, że to kandydaci PO mają tu największe szanse pokonać kandydatów PiS. To dotychczasowi senatorowie i dwóch debiutantów w tej roli.

W październikowych wyborach do Sejmu opozycja idzie w trzech blokach – Koalicji Obywatelskiej (PO, Nowoczesna, Zieloni, Inicjatywa Polska), Lewicy (SLD, Razem, Wiosna) oraz Koalicji Polskiej (PSL, Kukiz’15).

Te trzy bloki porozumiały się jednak w kwestii wyborów do Senatu. Tutaj o porozumienie było o tyle łatwiej, że wybory do Senatu odbywają się na innych zasadach, w jednomandatowych okręgach wyborczych (tzw. JOW). Polska podzielona jest na sto okręgów do Senatu, w których obywatele wybierają po jednym kandydacie.

Roman Imielski poleca
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Borusewicz Rybicki Kleina Czarnobaj nasi pomorscy senatorowie, dzielnie walczyli w Senacie o wolność, demokrację, prawa niepełnosprawnych i słabszych, wolne, niezależne sądy. Bronili naszych praw i wolności obywatelskich. My wolni obywatele pomorza mamy do was zaufanie. Dziękujemy, nie zawiedliście.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  No woman No kraj :(
  już oceniałe(a)ś
  0
  1
  Oprócz Borusewicza innych słabo kojarzę. Nie widzę wśród nich osób odważnych, zdecydowanych i przebojowych.
  @la_verdad_duele
  Ale może ludzie w terenie znają?do boju!!!,bronić Polskę!!
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @la_verdad_duele
  Jak słabo kojarzysz to jak oceniasz? Jesteś alfa i omega?
  Ani Borusewiczowi ani Rybickiemu odwagi nie brakowało już w latach 70, kiedy tacy jak ty siedzieli pod spódnicą mamy.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Ćwierkają na dachu wróble, że w okręgu koło Gdańska mieli proponować Wałęsie młodemu ale miał się upierać w Gdańsku zamiast Borusewicza, czyli Borsuk out bo młodemu z nazwiska się należy... O opowieściach z Kosiniakiem i startem z PSL Kukliz już nie chce mi się wspominać. Choć może jest w tym coś z prawdy.
  @stefczer
  minusujecie, no to minusujcie. Wystarczy zwrócić się do operatorów linii komórkowych. Nie mogą odmówić, bo zarówno Wałęsa Jarosław jak i Lech są osobami publicznymi.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  szału nie ma...
  @stager
  W PiS jest szał!
  już oceniałe(a)ś
  1
  0