Koronawirus w Europie. Irlandzki przewoźnik Ryanair podjął we wtorek po południu decyzję o zawieszeniu od piątku 13 marca połączeń międzynarodowych do tego z i do tego kraju. Wewnątrz Włoch samoloty nie będą latać już od środy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zawieszenie obowiązywać będzie póki co do 8 kwietnia.

- Wszyscy pasażerowie, których loty nie odbędą się otrzymali taką informację. Pasażerowie, którzy przebywają we Włoszech i chcą wrócić, mogą bezpłatnie zmienić datę wylotu i lecieć najpóźniej w piatek 13 marca. Pozostali pasażerowie mogą otrzymać zwrot kosztów lub punkty Travel Credit na podróż Ryanairem w ciągu najbliższych 12 miesięcy - czytamy w komunikacie irlandzkich linii.

Ryanair zapewnia też, że będzie przestrzegał wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz zakazów lotów wprowadzanych przez poszczególne kraje. Sytuacja jest dynamiczna i zmienia się codziennie. Pasażerowie dotknięci zakazem podróży lub odwołaniem lotu otrzymają email informujący o wszystkich opcjach – zwrot kosztów, zmiana terminu/trasy lotu lub zwrot w ramach Travel Credit.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Mikołaj Chrzan poleca
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Cholerny Ryanair, dla zysku, to nawet własne matki wysłaliby do Włoch.
  A swoją drogą to ciekawe, że odwołuje się w Polsce imprezy masowe, a pozwala prywatnemu przewoźnikowi latać w samo ognisko choroby. Potwierdza to teorię o działaniach pozorowanych naszego rządu.
  @patrykfuria
  Irlandzki przewoźnik Ryanair podjął we wtorek po południu decyzję o zawieszeniu od piątku 13 marca połączeń międzynarodowych do tego z i do tego kraju. Wewnątrz Włoch samoloty nie będą latać już od środy.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0