Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jacek Karnowski, prezydent Sopotu, o swojej decyzji poinformował na Facebooku: "Po wczorajszym apelu do organizatorów imprez, dzisiejszych ustaleniach ze sztabem Wojewody Pomorskiego i decyzji premiera Mateusza Morawieckiego o odwołaniu imprez masowych apeluję do organizatorów wydarzeń o zastosowanie się do powyższego" - czytamy. 

Dalej pisze: "Jednocześnie zwróciłem się do Wojewody Pomorskiego o uszczegółowienie podstawy prawnej pozwalającej Prezydentowi na wydanie decyzji negatywnej oraz zmianę już wydanych decyzji pozytywnych dotyczących organizacji imprez masowych".

Karnowski zadał wojewodzie kilka pytań, m.in. "W jaki sposób organizatorzy odwołanych imprez uzyskają zwrot poniesionych kosztów?", "Kto i w jaki sposób będzie szacował straty?", "W jaki sposób będą wypłacane odszkodowania?".

Koronawirus. Seniorzy w Sopocie pod szczególną opieką

Sopoccy urzędnicy szczególną troską objęli seniorów, którzy są w grupie podwyższonego ryzyka. MOPS uruchomił specjalny telefon informacyjny: 58 551 17 10. 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.