Koronawirus w Polsce. Uniwersytet Gdański do odwołania wstrzymał wszystkie zajęcia dydaktyczne, naukowe, sportowe i artystyczne. Zamknięte są czytelnie Biblioteki Głównej i bibliotek specjalistycznych.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Decyzję o wstrzymaniu zajęć podjął rektor prof. dr hab. Jerzy Gwizdała. Zamknięte do odwołania będą czytelnie Biblioteki Głównej oraz bibliotek specjalistycznych.

Koronawirus. Uniwersytet Gdański odwołuje zajęcia 

Jak czytamy w zarządzeniu, władze uczelni zawieszają "wszelkie wydarzenia naukowe, sportowe i artystyczne" oraz wyjazdy pracowników, studentów i doktorantów oraz przyjazdy gości z zagranicy. Wstrzymane są także zakwaterowania nowych osób w domach studenckich i wprowadzono zakaz odwiedzin przez gości zewnętrznych.

UG wprowadził także obowiązek "niezwłocznego zawiadomienia odpowiednio dziekana, dyrektora jednostki ogólnouniwersyteckiej, dyrektora szkoły doktorskiej lub bezpośredniego przełożonego" o powrocie z państw objętych epidemią koronawirusa. Zaś pracownikom, studentom i doktorantom, którzy przebywali ostatnio w krajach objętych epidemią, zaleca się "pozostanie w miejscu zamieszkania przez okres 14 dni od dnia powrotu i postępowanie zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego".

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem